Akrep Burcu Genel Özellikleri

Yönetici Gezegeni: Mars-Plüton
Nitelik: Sabit
Gün: Çarşamba
Renk: Patlıcan Moru, Koyu Kırmızı, Yeşil
Uğurlu Taşı: Topaz
Kıymetli Taş: Yılan Taşı, Turkuaz
Kıymetli Maden: Plütonyum
Element: Su
Uğurlu Sayı: 2,4
Tarot Kartı: Ölüm
Hayvan: Akrep ve diğer yeraltı canlıları
Bitki: Akasya ve Açelya
Sevdiği Müzik: Rock
En Önemli Özelliği: Sabırlı, duygusal, dikkatli ve özgür ruhlu oluşu
En Olumsuz Özelliği: Kuşkucu, inatçı, kibirli, dediğim dedik, açgözlü, dalavereci, alıngan, fazla sahiplenici ve sinsi
Anlaştığı Burçlar: Boğa, Terazi, Yengeç ve Başak
Anlaşamadığı Burç: Yay, İkizler, Kova ve Aslan

Akrep burcu burçlar kuşağının en gergin ve en ciddi burcudur. Saldırıya geçmeye hazırlardır. Çelişkili bir kişiliğe sahiplerdir. Sevimli ve cömert olmaları onların belirgin özellikleri arasında yer almaktadır. Duygusal olarak en fazla kırılan burçlardır. Akrep burcu insanlarını güldürmek oldukça zordur. Gülmezler yapılarında gülme diye bir şey yoktur. Duygusal olarak incinirler, kırılırlar ya da ihanete uğradıklarında tek bir şartla affederler. İntikam! Affetmiş gibi, unutmuş gibi yaparlar ve en beklenmedik zamanda fazlasıyla istediklerini alırlar. İntikam için doğmuşlar gibi. Aşırı derecede soğukkanlılık gösterirler ve burçlar kuşağında bu konuda üstüne bir tanesi daha yoktur. Tüm bunlara rağmen Akrep burçları kendilerini korkutucu ya da sinirli bulmazlar. Aksine sevimli olduklarını her daim iddia ederler. Dostluklarına çok düşkünlerdir. Fakat tutkulu ve hissi yapısından dolayı hep bir pürüz yaşarlar ve dostluk, düşmanlığa dönüşür. Akrep burcu kişileri güvenmekte zorluk çekerler ve kendilerine aynısı yapıldığında kıyameti koparırlar. Aslında tam tersidir. Güvenilmezi zor bir burçtur. Yinede karşısındaki insana güvendiğinde ona kendini açar. Tabi ki kendisi istediği doğrultuda.

Akrep burcu, klasik astrolojiye göre kötülüğü, cehennemi ve şiddeti temsil eder. Tutkusunun ateşi altında hareket eder. Ancak duygusunu kaybeden Akrep zehirli olabilir. Akrep burcu her zaman aşırılığa hazır bir burçtur. Abartmayı çok sever. Akrep burcu kadar hem iyi hemde kötüyü en iyi derecede yapacak bir burç daha yoktur. Akrep burcu kişileri hayatı bir deney olarak görürler. Ancak asla oyun alanı olarak görmezler. Akrep burcu hesapçı, kibirli ve egoist bir yapısı vardır. Akrep burcu kişilerini tanımlamak oldukça zordur. Kızgınlıklarını ve kırgınlıklarını kolaylıkla dile getirirler ve gösterirler. Her şey istedikleri gibi olsun isterler. Aslında Akrepler patlamaya hazır bir volkan gibidirler. Kimi zaman patavatsız, kibirli ve acı bir şekilde konuşabilirler. Görüşlerini kabul ettirmek için savaşmaktan asla kaçmazlar. İstediklerini elde etmek için değişik taktikler uygularlar. Akrep burcu ölümün ve yeniliğin burcudur. Ölüm ve yaşam oldukça gizemlidir. Bu nedenle onlar için çok çekicidir. İsteği ve ilgiyi severler.

Akrep burcu aşk hayatı, kibirli ve egoistlik yapıları aşk hayatlarını da etkilemektedir. Akrep burcu kişileri sevilmeyi sevmekten çok isterler. Ya da kendi sevdiklerini isterler. Özgürlüklerine düşkün olsalar da acı çeken yanları daima vardır. Onlar kalbini konuşturan kişilerdir. Romantik yanları da yok denemez.