Terazi Burcu Genel Özellikleri

Yönetici Gezegeni: Venüs
Nitelik: Öncü
Gün: Çarşamba
Renk: Mavi, Lila
Uğurlu Taşı: Opal, Zümrüt
Kıymetli Taş: Koyu Safir, Zebercet
Kıymetli Maden: Bakır
Element: Hava
Uğurlu Sayı: 6,9
Tarot Kartı: Aşıklar
Hayvan: Yılan, Kertenkele
Bitki: Selvi, Badem ve Gül
Sevdiği Müzik: Hip hop
En Önemli Özelliği: Kibar, zarif, sevgi dolu, sevimli ve sanatçı ruhuna sahip olması
En Olumsuz Özelliği: Kararsızlık, kıskançlık, tembellik, Yüzeyseldir ve her işe burnunu sokar, gerçeklerden uzak
Anlaştığı Burçlar: Oğlak, Boğa, Aslan, Akrep ve Balık
Anlaşamadığı Burç: İkizler, Yay ve Kova

Terazi burcu aşk tanrıçası Venüs tarafından yönetilir. Oldukça romantik bir burçtur. Burçların arasında en dengeli dengesiz burçtur. Tüm burçlardan daha zarif ve kibardır. Terazi burcu, adaleti ve siyaseti temsil eder. Evliliğin insanıdır. Terazi burcundan her insan oldukça kibar ve naziktir. Kabalıktan son derece nefret eder. Uyum onlar için çok önemlidir. Bunu hayatlarının her alanında ararlar. Çok iyi konuşurlar ve karşısındakini hemen etkisi altına alırlar. İlgi odağı olmayı severler. Dengeyi ararlar. Kendisinden hiç beklenmeyecek kadar kavgacı olurlar. İnatçı yapıya sahiplerdir. Daima kendi istedikleri olsun isterler. Genel olarak huysuz yapıları vardır. Etrafındaki insanların son derece sinirlerini bozabilirler. Çok konuşurlar ve onlar istemedikçe kimse onları susturamaz.

Terazi burcu kadını güzel ve erkeği oldukça yakışıklıdır. Yüzlerinden tebessüm eksik olmaz. Çabuk sinirlenirler ve çabuk sakinleşirler. Fakat asla unutmazlar. Yeri geldiğinde hemen iade ederler. İntikam almayı beklerler. Kendisine yapılan kötü davranışları daima hatırlarlar ve abartarak anlatırlar. Bazen çok sıkıcı olabilirler. Üzüldükleri zaman herkesin aynı duyguda olmalarını isterler. Mutsuzken etrafında mutlu görmeye dayanamazlar. Hem aşırı duygusaldır, hemde eğlenceli. Ağlamayı sever ve kolayca gözyaşı dökerler. Ancak biranda her şey değişip eğlenmeye başlayabilirler. Terazi burcu aceleci değildir. Evlilik dışında. Hemen evlenmeyi isterler ve erken yaşta evlenmek tam onlara göredir. Son derece dikkatli insanlardır. Paraya düşkünlükleri vardır. Hayat onlar için denge, uyum, paradan ve evlilikten ibarettir. Yalnız kalmayı sevmezler. Romantik anlar yaşamayı çok severler. Hayatlarının her anında mutlaka flörtleri olur. Romantizmin burcu olan Teraziler, kolayca bağlanırlar ve kolayca çekip gidebilirler. İstedikleri olduğu sürece rahattırlar. Sosyal hayatı çok renkli kişilerdir. İlişkilerinde bu konudan dolayı sürekli pürüz yaşarlar. Arkada çevreleri oldukça geniştir ve aranılan simalar arasında yer alır.

Terazi burcu aşk hayatı, son derece romantik ve duygusaldırlar. Yinede çapkın ve yüzeysel olarak ilişki kurarlar. Aşk hayatları daima hareketlidir. Aşk hakkında büyük sözler verirler ama tutması konusunda o kadar istikrarlı değillerdir. Evlenmeyi düşünürler ve bulana kadar hiç boş durmadan aşkı ararlar. Onlar aşka aşıklardır ve aşkları zamanı gelince bitebilir.