2016 YILBAŞI MAKYAJI NASIL OLMALI?

2016 YILBAŞI MAKYAJI NASIL OLMALI?

Günlük hayatınızda çok az makyaj yapsanız bile, yılbaşı gecesinin çok özel olduğunu aklınızda tutarak bu geceye özel, farklı bir makyaj stili deneyebilirsiniz. Yılbaşında giyeceğiniz kıyafetinize göre makyajınızı belirlemenizde fayda var. Sadece gözlerinizi ön plana çıkaran bir makyaj yapıp kıyafette iddialı olabilirsiniz. Yeni yıla geri sayım başladı. Tabi ki sizde ne giyeceğinizi, makyajınızın nasıl olacağını düşünmeden edemiyorsunuz. Işıltıyı kullanacağınız en doğru zaman yılbaşı gecesi. Yılbaşı makyajınızın kusursuz ve iddialı olması için neler yapılması gerektiğini, hep beraber 2016 yılbaşı makyajı nasıl olmalı? yazımızdan öğrenelim.

Öncelikle Cildinizi temizleyin ve günlük kalıntılarından arındırın. Temizlenmiş cildinize tonik ve nemlendirici uygulayın. Nemlendirici cildinizi soğuk hava şartlarına karşı koruma sağladığı gibi makyajınızı sabitleyerek pürüzsüz ve kusursuz görünmesini sağlamış olacaktır. Hemen ardından göz ve yüz bazınızı uygulayın. Makyaj için alt tabaka çok önemlidir. Aynı zamanda makyajınızın uzun ömürlü olması gerekir. Hemen ardından çok ağır olmayan cilt tipinize ve rengine uygun olan fondöteni, yüzünüze ve boynunuza sürünüz. Üzerine çok hafif pudra sürerek fondöteni kilitliyoruz, hemde olası parlamaların önüne geçiyoruz.

Göz Makyajınızı Ön Plana Çıkartın!

Gözler her daim önde olurlar. Karşınızdaki kişilerle ilk başta göz teması kurulur ve büyüleyici olmak şarttır. Gözleriniz ön plana çıkarmak hiçte zor değildir. Birkaç değişiklikle gözlerinize büyü katın. Hafif bir ışıltı bile makyajınızda değişiklik yaratabilir.  Gri ve siyah tonlarıyla yakalayacağınız buğulu göz makyajını tercih edebilirsiniz. Hem her kıyafetinize uyacağı gibi sizi muhteşem görüntüye kavuşturmuş olacak. Dumanlı göz makyajı ile gecenin yıldızı siz olacaksınız.

Aynı zamanda simli farlar kullanarak göz makyajınıza ışıltı katabilirsiniz. Yılbaşı ışıltı gecesi olduğu için, bütünlük sağlamış olacaksınız. Kış aylarında koyu renkler tercih edildiği için, belirgin gözler sizi çok iyi taşıyacaktır.

Yanaklarınızı Belirginleştirin!

Ten renginize uygun pudranın üzerine uygulayacağınız allık seçimi çok önemli. Mat görünen cildinizi tual gibi kusursuz görünmesi gerekir. Doğru allık kullanımı yüzünüzü olduğundan daha ince bir görüntüye de kavuşturabilir. Hafif bronz allık kullanırsanız, gözlerinizi daha çok ön plana çıkarmış olacaksınız. Eğer cildiniz soğuk tonlarda ise pembe, sıcak tonlar ise şeftali renginde olan allıkları tercih etmelisiniz.

Dudaklar

Makyajınızda tek bir noktaya odaklanın. Gözler ya da dudaklar! birini seçmeniz gerekmektedir. Buna karar verirken, gideceğiniz yer ve amacınız çok önemli. Eğer tüm gece dışarıda olmak dans ve birazda flört etmek istiyorsanız göz makyajınıza ağırlık vermelisiniz. Çünkü göz makyajı daha kalıcıdır ve dudak makyajı çabuk bozulur.

Tercihiniz dudak makyajından yana ise, daha dolgun ve belirgin dudaklar için ışıltı seçmelisiniz. Işıltılı dudak parlatıcıların ışığı yansıtma özelliği ile dudakların daha dolgunmuş görünümü kazandırmaktadır. Fuşya tonunun çekici özelliğini dudaklarınızda yaşatın. Ya da yılbaşı gecesinin vazgeçilmez rengi olan kırmızı! elbette o gece kırmızı renk ruj sürmek isteyebilirsiniz. Önemli olan yakışan kırmızı rengi sürmeniz. Herkese yakışan kırmızı farklıdır. Ten renginize uygun olan kırmızıyı seçin. Açık tenli ve koyu renkli saçlarınız var ise, içinde kızıl ve turuncu tonlarının yer aldığı rujları tercih etmelisiniz. Koyu tenlilerde ise, koyu ve kiremit rengi rujları seçmelisiniz. Sarışınlar da ise tek bir önerimiz vardır; parlak kırmızı renkli rujlardan uzak durun!

Çarpıcı ve Işıltılı Bir Ten!

Vücudunuza ışıltılı ve parlak kremler ya da ürünler uygularken sadece iki bölge seçmelisiniz. Işıltılı vücut jelleri daha uzun süre kalıcılığı ve abartılı bir parlama sağlamayacağı için iyi bir tercih olacaktır. Uygulama sonrasında ellerinizi ılık sabunlu suyla yıkayın. Aksi halde kimsenin hoşuna gitmeyecektir, sim dolu eller.

  • Abartılı makyajlardan hoşlanıyorsanız, yılbaşı gecesi yoğun makyaj yapmakta özgürsünüz. Makyaj yaparken yüz tipinize uygun olacak makyajları tercih etmeye özen gösterin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.