60 SANİYEDE MAKYAJ YAPMA TEKNİKLERİ

60 SANİYEDE MAKYAJ YAPMA TEKNİKLERİ

Kadınların en vazgeçilmezlerinden birisidir, makyaj. Hatta kadınların ortak tutkusu dahi diyebiliriz. Zamanlarının büyük bir kısmını ayna karşısında makyaj yaparak ya da tazeleyerek geçirirler. Peki kaç kadın doğru makyaj yapabiliyor? Pek çok kadın sadece yüzlerini boyamak için makyaj yapıyorlar. Durum böyle olunca da kötü bir görüntü ortaya çıkıyor. Oysa makyajın amacı; ciltteki kusurları kapatmak ve yüz hatlarını daha belirgin bir hale getirmek. Makyaj yapma teknikleri, her yüz tipine göre değişkenlik gösterir. Her makyaj tekniği, her yüz tipinde aynı etkiyi yaratmaz. Burada öncelikle önemli olan kendi yüz şeklini tanımanız gerekir. Daha sonra hızlı ve güzel makyaj nasıl yapılır? Vaktinizin büyük bir bölümünü alan makyaj, saniyeler içerisinde yaparak, mükemmel bir görünüme kavuşmaya ne dersiniz?

İşte 60 saniyede kusursuz makyaj nasıl yapılır?

Cildinizi ilk olarak nemlendirin. Cildinizi ılık suyla yıkayın ve tampon yaptıktan sonra kurulayın. Ardından tonik ile silin ve son olarak, cilt tipinize uygun olan nemlendirici kremi yedirerek cildinize oval hareketlerle sürün. Böylece makyaj sonrası parlamalar, akmalar ve pürüzler olmayacak, aynı zamanda makyaj malzemesi ürünleri cildinize zarar vermemiş olacak.

Evet şimdi gelelim hızlı, pratik, doğal ve güzel makyaj nasıl uygulanır?

  •  Evden hızlıca çıkmanız gerektiği zamanlarda rimel (maskara) nedense hep sağa sola bulaşır. Kirpikleri birbirine yapıştırır ya da topaklanma olur. Kısa bir sorun mutlaka ortaya çıkar. İşte o her saniyenin önemli olduğu o dakikalarda rimel (maskara) yerine kırpık kıvırıcı (kırpık maşası) tercih edebilirsiniz.
  • Ani hazırlıklarda stick kapatıcılar tamamen hayat kurtarıcı niteliğinde diyebiliriz. Gizlemek istediğiniz her noktayı hızlıca gizleyebilirsiniz ve uzun süre kalıcılık sağlayabilirsiniz. Koyu renk halkalar ve kızarıklar için stick kapatıcı önemli rol oynar. Hemde ihtiyacınız olan tek şey parmaklarınız ve ten renginize uygun olan stick kapatıcı. İşte bu kadar 60 saniyede cildiniz kusursuz ve pürüzsüz.
  • Kaşlarınızın arasında bulunan boşlukları, kaş kaleminizle doldurun. Böylece hem yüzünüzün daha güzel görünmesini sağlayacak, hemde daha dolgun ve can alıcı kaşlara sahip olmanızda etkili rol oynayacaktır. Kaşlarınızın boşluklarının ağırlıklı olduğu yerlere ufak noktalarla dokunuşlar yapın. Daha sonra kaş rimeliyle (maskarasıyla) son şeklini verin. Toplamda 1 dakika dahi sürmeyecek ama etkili görünmeye sebep olacaktır.
  • Allık, ruj ve far kullanımının hepsini ayrı ayrı kullanmaya vaktiniz mi yok? O halde bir tek çok amaçlı ürün temin edin ve hepsini bir tek ürün ile halledin. Nasıl mı? Tek bir ürün sayesinde toplam 1 dakikadan daha az sürecek olan makyajınız; hem yanaklarınıza renk verebilir, hem gözlerinize aydınlatabilir, hemde dudaklarınızı nemlendirebilirsiniz.
  • Ve son olarak bronz pudra! Kesinlikle çantanızdan eksik etmemeniz gereken yardımcı ve hatta kurtarıcı diyebiliriz. Çünkü bronz pudra; elmacık kemiklerini, burnun yan tarafları, gözler ve alın bölgesine gölge katmak için uygulayabilirsiniz.Üstelik bu uygulama 60 saniyeden daha az sürmektedir.

Evet kadınlar makyaj yapmanın dahi hilelerini ya da daha güzel bir deyişle, püf noktalarını bulduğuna göre kadınların başaramayacakları hiçbir şey yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.