ACI ÇEHRE NEDİR VE FAYDALARI NELERDİR?

ACI ÇEHRE NEDİR VE FAYDALARI NELERDİR?

Acı çehre, kısa süredir oldukça popüler olan şifalı bitki haline geldi. Özellikle acı çehre tohumu, hızlı bir şekilde kilo vermek isteyenlerin kurtarıcısı olarak imdatlara yetişiyor. Alternatif tıp, son zamanlarda sıkça tercih edilen zayıflama seçeneği oldu. Spor yaparak zayıflayamayanlar ve kısa sürede hızlı sonuçlar elde etmek için kullanılan acı çehre, zayıflama ilaçlarının içerisinde dahi yer almaktadır. Hal böyle olunca acı çehrenin doğrudan kendisinin kullanılmak istenilmesi de oldukça normal. Acı çehrenin içerisinde 75 farklı bitki tohumu bulunmaktadır. ve bunların karışımından oluşmaktadır. Peki;

  • Acı çehre nasıl kullanılıyor?
  • Acı çehrenin faydaları nelerdir?
  • Acı çehrenin zararları var mı?
  • Acı çehre ile nasıl zayıflanır? gibi sorular gün geçtikçe çoğalıyor. İşte tüm merak ettiklerinizin, cevapları

Acı Çehre Nasıl Kullanılır?

Acı çehre, tohumunun yenmesi ya da çayının içilmesiyle kullanılır.

Tohumunu yemek veya çayını içmek tamamen size kalan tercihtir. Tabi ki de, tohumunun yenmesi daha etkilidir. Ancak acı çehrenin kalıcı bir zayıflama etkisi yoktur. Destekleme ile birlikte yapılan zayıflama sadece etkili sonuçlar elde edersiniz.

Bitki tohumu karışımını yemeklerden önce yani öğün aralarında su ile alınmalıdır. Böylece tokluk hissi uyandırarak daha az yemek yemenizi sağlayacaktır. Acı çehre, yağların mide tarafından emilmesinin önüne geçer ya da yağ emilimini iyice düşürerek zayıflama etkisi gösterir.

Acı çehrenin en güzel özelliğinden birisi de, kilo yapan maddelerin barınmasını engelliyor.

Fakat mutlaka düzenli olarak kullanılması gerekir. Ancak düzenli kullanıldığında fayda sağlamaktadır. Kısa süre içerisinde gözle görülür bir zayıflama göreceksiniz.

Acı Çehrenin Faydaları nelerdir?

Acı çehre tohumu, bağırsakların daha hızlı çalışmasını sağlar. Aynı zamanda bağırsakların düzenli çalışmasına yardımcı olur, cildi güzelleştirir, hücreleri yeniler ve boşaltım sisteminin temizlenmesini sağlar.

  • Prostat ve böbrek hastalıklarına faydalıdır.
  • Gaz oluşumunu önler.
  • Şişkinliğe karşı etkilidir.
  • Cildi sıkılaştırıcı etkisi bulunduğundan dolayı, zayıflama esnasında oluşacak olan sarkmaları engelleyecek.
  • Hazımsızlığı giderir.

Acı Çehrenin Zararları Var Mı?

Hamile, emziren ve hipertansiyon hastalarının kullanması önerilmez. Aynı zamanda acı çehrenin, hiçbir yan etkisi yoktur.

Düzenli kullandığınız bir ilaç ya da herhangi bir maddeye karşı alerjiniz var ise, mutlaka doktora danışarak kullanın. Unutmayınız ki, acı çehre ilaç değil, gıda takviyesidir.

Bilinen ya da görülen bir yan etkisi ve zararları yoktur. Kullanmaya başladıktan 3 saat sonra etkisini görmeye başlar ve 1 günde 3 ila 4 kilo zayıflama sağlar.

Acı Çehre İle Nasıl Zayıflanır?

Acı çehre bilindiği üzere birçok bitki karışımından elde edilen bitki tohumudur. Bu sebeple en etkili ve en hızlı sonuç veren zayıflama maddesidir. Ancak zayıflamanın etkisi, kişinin metabolizmasına göre değişkenlik göstermektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir