AĞDA YAPMANIN PÜF NOKTALARI

AĞDA YAPMANIN PÜF NOKTALARI

Ağda yapmak en yaygın tüy alma tekniklerinden bir tanesidir. Bilmiyor olanlarınız için; bu teknikle temelde, tüyleri derinin üstünden, kökünden basit olarak ayırarak almaktasınız. Halihazırda var olan ve ortaya çıkmış kıl alma tekniklerine rağmen, ağda yapmak; kılları tıraşlamak gibi öteki tekniklerden daha uzun vakitli bir çare olduğu için daha fazla tercih ediliyor ve yazılımı da fazla basittir.

Ağda yapmak

Ağda kullanmadan önce eritilir ve derinin üstüne ince bir tabaka durumunda uygulanır. Sertleşmesi için birkaç seneden beklendikten sonrasında, üstüne özel bir çeşit kumaş yapıştırılarak, kılların çıkmış olduğu yönün tersine doğru çabukça çekilerek kıllar alınmaktadır. Ağdanın sıcaklığı 42 dereceden çok olmamalıdır, zira ağda fazla çabucak erir ve cildi yakabilir.

Ağda yapımı, kılların türüne ve büyümesine göre her kadın için değişiktir. Ama biz, her 3 haftada bir programınızı ve sonra güneşe çıkma ya da ağdadan hemen sonrasında hastalık verebilecek ürünleri kullanma konusu ile ilgili dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz. Kılları aldıktan sonrasında, cilt kızarabilir, büyükte olabilmektedir ve acıyabilir ancak bunlar tamamıyla normal. Ağda sonra uygulanan ve birkaç dakikada cildi yatıştıran kremler kullanabilmeniz mümkün.

Kıl alımı için kullandığınız tüm ürünlerin kalitesine ve hijyenine özen gösterin. Ağda öncesi cildinizi temizlemeye özen gösterdiğiniz gibi, ağda yapacağınız yerin temiz ve ağda yapıyorken kullanacağınız aletlerin dezenfekte edilmiş bulunmasına da özen göstermelisiniz. Böylece enfeksiyon ve kaza olasılıklarından korunmuş olacaksınız.

Avantajları ve Dezavantajları

Farklı cilt tipleri olmasından kaynaklı, tüm ağdalar herkese makul değildir. Dolayısıyla, bu tekniğin üstünlükleri ve dezavantajları bulunur.

Avantajlar

Ağdanın etkisi uzun vakit kalıcı olduğu için bir ay içinde en çok bir ya da iki sefer uygulanmalıdır. Bu cildin dinlenmesine imkân sağlamaktadır ve kılların uzamasının cildi tahriş olmasına daha yatkın hale getiren jilet gibi tekniklerle bölünmesini engellemektedir.

Ağda yapmanın diğer bir üstünlüğü da, cildin hissiyatının ipeksi ve sağlıklı bulunmasıdır. Kıllar köklerinden alındığında cilt eksiksiz bir dokuya sahip olur.

Bunlara ek olarak, bu teknik etkili ve uygun ücretlidir. Bunlara ek olarak günümüz çerçevesinde sıcak, ılık, ve soğuk ağda gibi değişik cilt tipleri ve tercihlere makul bazı ayarları de bulunur.

Dezavantajlar

Ağda yapmanın en büyük dezavantajı, bu tekniğin bir takım bireyler için fazla acılı olabilmesi. Ama derli toplu ağda uygulanması ile, cilt zamanla ağdaya alışır ve acı fonda kalmaktadır.

Lakin ağda düzenli uygulanmazsa batık kıllara yol açabilir. Bunlara ek olarak bir takım bireyler için alerjiler daha sık meydana gelebilir.

Lakin fazla hassas bir cildiniz varsa, ağdanın ciltten çekilme hareketi morluklara ve küçük pürüzlere yol açabilir.

Öneriler…

Krem

Cilt ağda öncesi temizlenmeli ve kurutulmalıdır.

Ağda yapmadan hemen önce ya da hemen sonrasında güneşe çıkmamalısınız.

Cilt temiz ve kuru olması gereklidir.

Var olan ağda türleri arasından doğru seçimi yapabilmek için cilt tipinizin ne olduğunu öğrenin.

Ayda bir ya da 3 haftada bir ağda yapın

Ağda sonrasında cildinizi nemlendirin. Aloe vera fazla etkili olmaktadır.

Ağda düzenli uygulandığında fazla etkili ve tavsiye edilen bir teknikdir. Lazer epilasyon gibi modern teknikler bulunmasına rağmen, ağda yapmak doğal ve kolay bir teknik olduğu için hala birçok bireyin ilk tercihidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir