ALERJİYE NE İYİ GELİR?

ALERJİYE NE İYİ GELİR?

Burun akıntısı, kaşıntılı gözler ve hapşıramayacak kadar sinir bozucu sansasyon gibisi var mı? İnsanın psikolojisi bozan alerjilere karşı ne yapılabilir? Bu yazıda alerjiye ne iyi gelir sorusunun cevabını vermeye gayret edeceğiz. Bilindiği gibi Polen sayımı, hava ısındığı için yükseliyor, bu da alerjilere neden olabiliyor.

Evde Alerji Tedavisi

Evde alerji tedavisine gelince… Bal alerjiyi engelliyor. Bal, semptomlar başlamadan önce bağışıklığınızın artmasına yardımcı olacak ve bu sayede mevsim değişimlerinde özellikle bahar aylarında alerjisi olanlar rahatlama sağlayacaktır. Bal bazı insanlar için işe yarasa da, mevsimsel alerjilerin ortak belirtilerini hafifletmeye yardımcı olması açısından evde alerji tedavisi konusunda en iyi yardımcımız baldır.

Alerjisi olanlar nane çayı da tüketebilirler.

Evde alerji tedavisi konusunda nane çayı da önemli yer tutar. Artriti azaltmak, kan basıncını düşürmek ve tabii ki mevsimsel alerjilere yardımcı olmak gibi özellikleri vardır. Nane çayı sayesinde çok çeşitli işlevler yerine gelir. Nane çayı, luteolin-7-0- Rutinosid, histamin gibi anti-inflamatuar enzimlerin aktivitesini ve salgılanmasını önlemeye yardımcı olabilir ve onlardan kaynaklanan korkunç alerji rahatsızlığını büyük ölçüde azaltır.

Arı Poleni Alerjiye İyi Gelir

Az miktarda başlayan ve günden güne dozajın kademeli olarak artması, yaşadığınız bölgede polenlere karşı bağışıklığınızı arttırmanıza yardımcı olacaktır.

Portakal-Mandalina-Limon Suyu Alerjiye İyi Gelir

Birçok alerji ilkbahar ve yaz mevsiminde zirveye ulaşır, açık havada dolaşmak ve alerjenlere yakalanmamak için çıkmadan önce Portakal-Mandalina-Limon gibi içeceklerden kokteyl hazırlayabilirsiniz.

Narenciye meyve suları bağışıklık sistemini besleyen inanılmaz kabiliyeti sayesinde mevsimsel alerjilerden kurtulabileceğiniz bol miktarda C vitamini içerir. Bağışıklık sistemini güçlendirirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.