Aslan Burcu Genel Özellikleri

Yönetici Gezegeni: Güneş
Nitelik: Sabit
Gün: Pazar
Renk: Sarı, Turuncu
Uğurlu Taşı: Elmas
Kıymetli Taş: Pırlanta, Kedi Gözü, Sarı Safir
Kıymetli Maden: Altın
Element: Ateş
Uğurlu Sayı: 5
Tarot Kartı: Kader Çarkı
Hayvan: Aslan, Kedi
Bitki: Ayçiçeği, Gül, Orkide
Sevdiği Müzik: Kulağa Hoş Gelen Müzikler
En Önemli Özelliği: Yaratıcı, Girişimci, Cömert, İyimser, Babalık ve Yüce Gönüllülük
En Olumsuz Özelliği: Eli Fazla Açıktır ve Savurgandır, Sabit Fikirli ve Aşırı İyimser
Anlaştığı Burçlar: Yay ve Aslan
Anlaşamadığı Burç: Akrep, Başak ve Koç

Aslan burcu Güneş’in etkisi altında olan bir burçtur. Güneş hem hayat verir, hemde her şeyden üstündür. Hal böyle olunca Aslan burcunun da eşsiz bir karaktere sahip olduğu düşünülüyor. Talihleri ve şansları son derece açıktır. Fazla iyimser olan Aslan burcu daha çok bu yönüyle dikkat çeker. Bulunduğu ortamda daima lider olmak ister. Ormanların kralı Aslandır diye düşünür ve bunu hayatında uygulamayı sever. İstediklerinde hayatlarında başaramayacakları şeyler oldukça azdır. Fazla gururludurlar. Asla kimseye taviz vermezler. Öz güvenleri oldukça yüksektir, kendilerine her zaman güvenir ve hayranlık duyarlar.  Rol yapmayı ve farklı görünmeyi severler. Sanatçılar genelde Aslan burçlarından çıkar. Rol yapmada oldukça kabiliyetleri vardır. Bu onlara oyun gibi gelir. Rol yapmayı becerebildikleri gibi sergilemeyi de severler. Sahnede olamayan Aslan burçları, hayatlarında bunları gerçekleştirirler. Hal böyle olunca gözlemler doğrultusunda farklı farklı kişilikler yansıtırlar. Canlı, neşeli ve sempatiklerdir. Gösterişi daima severler.

Aslan burcu, doğallıktan yanadır ve asla yapmacık hareketler sergileyemezler. Özleri sözleri birdir. Çok fazla kalabalıktan hoşlanmazlar. Bütün günlerini evlerinde geçirmeyi isterler. Bağımsızlıklarına düşkündürler ve asla kısıtlanmaktan hoşlanmazlar. Cömertlerdir ve bir o kadar da savurganlardır. Kolay kolay para biriktiremezler. Her şeyin en iyisini isterler. Aslan burcunun son derece kurnaz bir yapıya sahip olduklarını da unutmamak gerekir. Kurnaz yapıları, hemen her anlamda ortaya çıkar. İnsanların kendilerine hayran olmalarını isterler ve bu duruma bayılırlar. Lüks ve ışıl ışıl bir hayata sahip olmak için her şeyi yaparlar. Başarılarıyla övünmeyi ve abartmayı severler. İçlerinde daima tembellik yatar. İşlerden kaytarmayı ve başkalarına yaptırmayı isterler. Sosyal hayatlarında oldukça hareketlidir ve lider oldukları sürece ortamlarda bulunmayı severler. Aile hayatına ve çocuklarına oldukça düşkün olurlar. En büyük ihtiyaçları, pohpohlanmak ve övülmektir.

Aslan burcu aşk hayatında son derece etkileyicidir. Her anlamda olduğu gibi ilişkisinde de lider ve yöneten olmak ister. Hesap vermekten çok hesap sormayı tercih eder. Kimseden emir almaz. Özgürlüğüne oldukça düşkündür. Tutkulu bir aşk yaşar. Tabi ki kendi kuralları çerçevesinde.