Balık Burcu Genel Özellikleri

Yönetici Gezegeni: Neptün
Nitelik: Değişken
Gün: Cuma
Renk: Nil Yeşili, Turkuaz
Uğurlu Taşı: Akuamarin
Kıymetli Taş: İnci
Kıymetli Maden: Platin
Element: Su
Uğurlu Sayı: 2,6
Tarot Kartı: Ay
Hayvan: Balıklar
Bitki: Fulya, İncir, Söğüt ve Nilüfer
Sevdiği Müzik: Kulağa hoş gelen her tür müzik
En Önemli Özelliği: Şefkatlı, romantik, renkli hayaller, derin duygular, anlayışlı, nazik ve iyi niyetli
En Olumsuz Özelliği: Karamsar, alıngan, hastalık hastası, monoton, tembel, ihmalcilik, belirsizlik, kararsız ve zayıf arzular
Anlaştığı Burçlar: Yengeç, Akrep ve Başak
Anlaşamadığı Burç: Yay, İkizler, Koç, Oğlak ve Kova

Balık burcu son burç olduğu için, kendinden daha çok daha önceki burçların bütün özeti özelliklerini taşır. Ölüm, yeniden doğum ve reenkarnasyonu simgelemektedir. Sonsuzluğun burcu olduğu söylenebilir. Balık burcu kişilerinin çoğu duygusaldırlar. Tıpkı bir okyanus gibi derin ve gizemli bir kişilikleri vardır. Genel dünyaları sakindir, fakat iç dünyalarında fırtınalar koptuğu tam bir gerçektir. İç dünyalarını hiçbir zaman yansıtmazlar ve gizemli tutarlar. İlerisi için plan yapmazlar. Anı yaşamaktan çok hoşlanırlar ve sezgileriyle yaşarlar. Balık burcu tüm burçlardan özellikler toplayarak yaratılmıştır. Her burcun izlerini taşımaktadır. Sezgileri tahmin edilemez derecede kuvvetlidir. Duyguları sezgilerin önüne geçebilir. Tatlı dilli oldukları söylenebilir. Konuşma yetenekleri sayesinde insanların kalbini kolaylıkla kazanabilirler. Her konuda oldukça yeteneklidirler. Yardımsever yapıları vardır. Yardıma ihtiyacı olan herkesin yanına giderler.

Balık burcu kişilerinin duyguları sürekli değişkenlik gösterir ve çok hassaslardır. Ruhsal olarak derin iç dünyası içinde yaşarlar. Her duyguyu kendi içlerinde yaşarlar ve belli etmezler. Balık burcu insanlarının çift karakteri vardır. Bu doğum esnasında aldıkları yıldız ile bile farklılık gösteremez. Çift karakterli olmayı kötü olarak görmemek lazım. Bu durum çok yönlü olduğunu göstermektedir. Fazla kararsızlardır. Çevresindeki değer verdikleri insanları kırmamak için elinden geleni yaparlar. İnsanlara kolay kolay hayır kelimesini kullanmazlar. Sevdiği insanlar her şeyin üzerindedir. Balık burcu şizofreniye en yatkın kişilerdir. Son burç oldukları için bütün burçların etkisi altındadırlar ve madde ve ruh birbiri içine girmiştir. Sosyal hayatları karmaşık ilişkiler yaratır. Ne zaman ne yapacağı bilinmediğinden bu düşünceye varılır. Sağlık konusunda zaman zaman psikolojik sorunlar yaşarlar. Bunun en büyük nedeni ise duygusal ve takıntılı yapıları olmasından kaynaklanır.

Balık burcu aşk hayatı, aşk söz konusu olduklarında kendilerini resmen sevdiği kişiye adarlar ve çok bağlanırlar. Karşı tarafı bu davranışları yer yer sıkabilir. Ancak kendi gibi birisiyle mutluluğu yakalayabilir. Fazla detaycı ve kuşkucudur. Sürekli hesap sorar ve sorun çıkartır. Anlaşılması zor bir kişiliktir. Aşırı duygusallıkları vardır ve çok çabuk alınırlar. Çocukları çok severler.