İkizler Burcu Genel Özellikleri

Yönetici Gezegeni: Merkür
Nitelik: Değişken Nitelik
Gün: Perşembe
Renk: Mavi, Kırmızı, Gri ve Siyah
Uğurlu Taşı: Turkuaz, Kaplan Gözü, Akik, Topaz
Kıymetli Taş: Turmalin
Kıymetli Maden: Cıva
Element: Hava
Uğurlu Sayı: 5,9
Tarot Kartı: Aşıklar
Hayvan: Köpek, Kedi ve Kuş
Bitki: Fındık, Ceviz, Gül ve Orkide
Sevdiği Müzik: Türk Sanat Müziği
En Önemli Özelliği: Sezgi Gücü, Zeki, Değişik Konulara İlgi Göstermeleri, Değişken Yapıya sahip olmaları ve Romantik Oluşları
En Olumsuz Özelliği: Huzursuz, Şüpheci, Rahat Hareket Edemiyor Olmaları, Çok Konuşmaları ve Şımarık Yanları
Anlaştığı Burçlar: Yay ve Kova
Anlaşamadığı Burç: Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Oğlak, Koç, Boğa, Yengeç ve İkizler

İkizler burcu, değişken niteliğe sahiptir ve hava grubuna bağlıdır. Burçlar arasındaki en çekici kişiler ikizler burcu insanlarından çıkar. Zeki, nazik ve etkileyici bir konuşması vardır. Sorunlar karşısında, pratik zekasıyla olayları hızlı bir şekilde çözme yapısına sahiptirler. İkizler burcu değişkendir ve bazen onları anlamak çok zordur. Seyahat etmeyi, yeni yerler görmeyi çok severler. Farklı ortamları keşfetmeyi isterler. Yanlarında daima kendilerini iyi hissettiren sevdiği kişi olması isterler. Akıllı ve macera seven özelliklerine denk tek burç vardır, o da Yay burcudur. Sadece Yay burcuyla eğlenceli, mutlu, macera dolu, huzurlu ve tam anlamıyla tatminkar olurlar. Zaten bu iki burcu da birbirlerinden başka kimse çekemez. Yıldız haritalarında birbirlerinin tam karşısında duruyor olmaları, onları birbirlerine çekmekte çok etkili bir rol oynamaktadır.

İkizler burcu, meraklıdır ve her konuda bilgi sahibi olmayı isterler. Çocuksu tavırlarıyla sürekli ilgi beklerler. Aklına doyduğunu mutlaka yapmak isterler. Özgürlüğüne düşkünlerdir. O yüzden doğa ortamını çok severler ve kendilerini sadece doğanın kucağında huzurlu hissederler. Kendi işlerini yapmayı sevmeseler de keyif almasını bilirler. İkizler burcunun akılları yorulmak nedir bilmez bir özelliğe sahiptir. Kendilerine özgü davranışları vardır. Herkesle bu yüzden anlaşamazlar ve geçinemezler. Kendilerini dinleyen, önem veren, daima yanında olmalarını istedikleri kişilerle görüşürler. Zaten bu kişilerin sayıları oldukça azdır. Çok kalabalık bir arkadaş çevreleri olmalarına rağmen kimseye güvenmemeleri gerektiğini bilirler. Sezgileri kuvvetli kişilerdir.

İkizler burcu insanları daima çocuk kalırlar ve bu yüzden çocuksu bir saflıkları vardır. Sevimli neşeli olmayı severler. Romantik yanlarının da olduğu zamanlar vardır. Kimse onlara istemedikleri bir şeyi yaptıramazlar. Duygusal ve romantik yanlarını sadece kendileri istedikleri zaman ortaya çıkarırlar ve zaten ayaklarınızı yerden kesecek ve aklınızı başınızdan alacağı için kendinize gelmeniz uzun zaman alacaktır. İkizler burcu biraz şeytanidir ve dikkatli olmak gerekir.

İkizler burcu aşk hayatı, ilişkilerin de ciddi beraberlik kurmaktan korkarlar. Çünkü zamanında canları çok yandığı için temkinli davranmayı seçerler. Kısıtlanmaktan hoşlanmazlar. Son derece zeki ve çekici yapıları sayesinde karşısındaki kişiyi etkilemeyi başarırlar. Duygularını genel olarak gizlemeyi severler. İlgiyi hep karşı taraftan beklerler.