Kova Burcu Genel Özellikleri

Yönetici Gezegeni: Uranüs
Nitelik: Sabit
Gün: Salı
Renk: Elektrik Mavisi
Uğurlu Taşı: Ametist
Kıymetli Taş: Kalkedon, Cam
Kıymetli Maden: Uranyum
Element: Hava
Uğurlu Sayı: 1,7
Tarot Kartı: Yıldız
Hayvan: Büyük Kuşlar
Bitki: Meyve Ağaçları ve Orkide
Sevdiği Müzik: Kulağa Hoş Gelen Bütün Müzikler
En Önemli Özelliği: Arkadaş canlısı, hoşgörüsü yüksek, anlayışlı kişiler ve idealist
En Olumsuz Özelliği: Dediğim dedik asi, isyankar, tartışmayı sever, kendini beğenmiş, muhalif ve dengesiz davranışlar sergilemesi
Anlaştığı Burçlar: Oğlak, Balık, Aslan ve Yay
Anlaşamadığı Burç: Boğa, Yengeç, Başak, Akrep ve Terazi

Kova burcu kişileri burçlar aleminde en uyumsuz burç olarak bilinmektedir. Havai davranışları olabilir ama ayakları yere sağlam basmasını da bilir. Bunu da kendilerine özgü bir şekilde yaparlar. Özgürlüklerine aşık olarak da bilinmektedirler. Özgürlük olduğunda sınır sonsuzluktur. Kova burcu kişileri özgürlüklerini aşırı düşkün olmaları sebebiyle aşk konusunda sıkıntılar yaşarlar. Bağlılıktan uzak kalmayı tercih ederler. Duyguları ortada ve keskin önsezileri vardır. Oldukça zekilerdir. Yüksek enerjileri de yok denemez. Onlar sürekli değişmek ve yenilenmek isterler. Her konuda diklenirler. Kova burcu kişileri öğrendiklerini kimseyle paylaşmazlar. İkili ilişkiler kurmakta oldukça başarılıdırlar ve bu konuda zorluk çekmezler. Çoğu zaman dengesiz davranışlarda bulunurlar. Bağımsızlıklarına olan düşkünlükleri yüzünden sevdiklerinden nedensiz yere soğuyarak uzaklaşabilirler. Kova burcu kişilerin idealinde baskıya karşı çıkmak vardır ve gerekirse savaşmayı da tercih ederler.

Kova burcu kişileri serseri fikirler ile yakından ilgilenirler. Kova burcu kişilerinden kesinlikle finans görevlisi ya da mali işler sorumlusu olarak düşünülemezler. Kova burcu demek deli demektir. Kova burcu kişileri sosyal hayatta oldukça aktif ve egoistlerdir. Lider olmayı ve hep ön planda olmak isterler. Düşüncelerini ve fikirlerini daima kabul ettirmek için uğraşırlar. Çevresindeki insanlar ile ilişki kurarken kendisini biraz serseri, biraz hoşgörülü ve sevilmeye değer bir kişilik olarak gösterir. Yüzeysel ilişkiler içindedirler. Bağlanmak ve evlilik planları onlara göre değildir. Daima kendilerini düşündükleri için hayatlarında bir ikinci kişiye yer yoktur. Biraz bencillik gibi görünse de bu durum Kovalar için pek de öyle değildir aslında. Sahiplenilmeyi isterler fakat çabuk sıkılırlar ve hemen oradan uzaklaşırlar. Özgürlüklerinden asla taviz vermezler.

Kova burcu aşk hayatı, Kovalar aşk hayatlarında karşı konulamayacak kadar güzel yaşarlar fakat yüzeyseldirler. İlerisini düşünmezler ve anlık yaşarlar. Evlenmeyi pek düşünmezler. İlerleyen yaşlarında değişiklik gösterebilir. Gönül ilişkilerinde her dala konmayı severler ve zevk alırlar. Dolambaçlı davranmazlar birlikte olmak istedikleri kişiye direk olarak söylerler. Ancak onu anlayan ve ona ayak uydurabilecek biriyle mutlu olurlar.