Oğlak Burcu Genel Özellikleri

Yönetici Gezegeni: Satürn
Nitelik: Öncü
Gün: Cumartesi
Renk: Koyu Yeşil, Kahverengi
Uğurlu Taşı: Grena
Kıymetli Taş: Kara Elmas, Kehribar
Kıymetli Maden: Kurşun
Element: Toprak
Uğurlu Sayı: 2,8
Tarot Kartı: Şeytan
Hayvan: Keçi ve diğer boynuzlular
Bitki: Karanfil, Çam, Sarmaşık, Kavak ve Karaağaç
Sevdiği Müzik: Rap
En Önemli Özelliği: Karalı, istekli, sabırlı, düzenli, disiplin, plancı, ihtiyatlı, mülkiyetçi ve çalışkandırlar.
En Olumsuz Özelliği: Eğilmez dik başlı, ketum, mesafeli, kuşkucu, tutucu ve kötümser
Anlaştığı Burçlar: Kova, Başak, Balık, Yengeç ve Yay
Anlaşamadığı Burç: İkizler ve Terazi

Oğlak burcunun genel özellikleri arasında kendinden emin ve sarsılmaz karakterleri yer alır. Bu durum özellikle dış görünüşlerine yansımaktadır. İnsanlara karşı biraz mesafeli davransalar da aslında sevgiye ve ilgiye aç kişilerdir. Oğlak burcu kişilerinin öz-güvenleri oldukça yüksektir. Kendilerinin düşünce ve fikirlerine çok fazla önem verirler ve hatta kendi düşünceleri her şeyin üzerinde gelmektedir. Maddiyata eğilimleri çok fazladır. Zaten hayatlarındaki en önemli nokta para ve iş gelmektedir. İkinci planda aşk vardır onlar için. Amaçları daima kazanmak ve galip gelmektir. Kendilerine has geliştirdikleri sistemleri vardır. Bıktıracak kadar inatçı kişiliğe sahiplerdir. Gelenek ve göreneklerine aşırı derece bağlıdırlar. Üzerlerine yüklenen sorumluluklardan hiçbir zaman kaçmazlar. Oğlak burcu kişileri ciddi bir görünüme sahiplerdir. Oğlak burcu kişiler zamanı kullanmayı çok iyi bilirler. Bu sayede hamle yetenekleri üst seviyededir. Özellikle iş hayatlarında çok başarılardır. Azim Oğlak burcu için paroladır. Organize eden benim, sözlerini sıkça kullanırlar.

Oğlak burcu kişileri hassas yapıya sahiplerdir. Bu durum hastalık derecesine kadar çıkabilir. Eğer önlerine geçmezlerse dış dünya ile bağlantılarını koparma noktasına gelebilirler. Oğlak burcu duygularını çok zor ifade etmektedir. Dış görünüşleri ne kadar katı olsa da yürekli bir o kadar sıcacıktır. İyi niyetli ve sadık kalpleri vardır. Fazla hırslı olan Oğlaklar mutlu olmak istiyorlarsa biraz daha ılımlı bir yapıya girmeleri gerekiyor. Aksi halde hırsları mutluluklarının önüne geçebilir. İş hayatlarından duygusal hayatlarına pek fazla zaman ayıramayabilirler. Çünkü onlar tam bir iş koliklerdir. Aslında bu iki hayat arasındaki dengesizlikleri ve olumsuzlukları kendileri yaratmaktadırlar. Dengede tutmak kendi ellerindedir. Oğlak burcu kişileri alışkanlıkları doğrultusunda ilerlerler. Sosyal hayatlarında nazik kişilerdir ve ön planda olmayı pek tercih etmezler. Tabiri caizse keçi gibi inatçılardır. Oğlaklarla anlaşmak pek kolay değildir. Sevdikleri kişilerle bile her zaman ufaktan ufaktan atışmayı çok severler.

Oğlak burcu aşk hayatı, önce Oğlaklarla çok iyi arkadaşlık kurulması gerekir. Aşık oldukları kişiyle arkadaş gibi de olmayı isterler. Kalbini çalmak istediğiniz Oğlak burcu kişisiyse bu aklınızın bir kenarında bulunsun. Her anlamda olduğu gibi aşka da temkinli yaklaşırlar ve mesafeli dururlar. İlk adımı bazen karşı taraftan beklerler. Yeşil ışık görmeden yanaşmayı düşünmezler. İnatlarından aşktan bile vazgeçebilirler. Zordur Oğlaklarla anlaşmak. Aşk hayatında mutluluğu Kova, Başak ve Yengeç burçlarıyla yakalayabilirler. Evlenmek için bazen aşk yeterli olmayabilir, Oğlaklar için. Değer verdikleri kişilere hediye almaya bayılırlar ve hep daha iyisini isterler.