Yay Burcu Genel Özellikleri

Yönetici Gezegeni: Jüpiter
Nitelik: Değişken
Gün: Perşembe
Renk: Pembe, Mavi, Şarap Kırmızı, Siyah ve Beyaz
Uğurlu Taşı: Turkuaz
Kıymetli Taş: Lal
Kıymetli Maden: Gümüş
Element: Ateş
Uğurlu Sayı: 3,5
Tarot Kartı: Denge
Hayvan: At
Bitki: Nergis, Orkide, Gül ve Dut
Sevdiği Müzik: Türk Sanat Müziği
En Önemli Özelliği: Güvenilir, azimli, çalışkan, dürüst, sabırlı, tutumlu, dindar, eğitimli, şanslı, neşeli, keyifli, iş bilir ve tutkulu
En Olumsuz Özelliği: Kuşkucu, aşırı iyimser, sabırsız ve tutucu oluşu cimri davranışlar sergileyebilir.
Anlaştığı Burçlar: İkizler ve Kova
Anlaşamadığı Burç: Boğa, Yengeç, Başak, Akrep, Terazi ve Koç

Yay burcu tüm burçlar arasında ideallerine en çok bağlı, şanslı ve en iyimser burçtur. Enerjisi her zaman üst seviyededir. Coşkusu hiç dinmez. Yay burcu kişileri genellikle dürüst ve açık sözlü oluşlarıyla tanınır. Öğrenim aşkını, yolculuk sevgisini ve bilgi peşinde koşturmayı Yay burcu temsil eder. Oldukça meraklıdırlar. İstediklerin şeyin peşini asla bırakmazlar. Öbür dünyada gerçekleşecek olsa bile. Simgesinden de anlaşılacağı gibi çift karakterlidirler. Burçlar dünyasında çift karakterli olan 4 burç vardır. Balık, Terazi, İkizler ve Yay burçları olarak bilinir. Hatta en çok İkizler burcu buna örnek olarak gösterilir. Çünkü onlar çiftten ziyade çoklu karakterlere sahiplerdir. Hal böyle olunca İkizler burcu ve Yay burcunun uyumu göz ardı edilemez oluyor. Aşkta uyumu yakalayabilirler. Yay burcu kişileri yıldızları bakımından oldukça talihlidirler. Şansları her zaman yüksektir. Jüpiter bolluğun ve zenginliğin temsilcisidir. Jüpiter, Yay burcuna temsilcisi olduklarıyla kalmaz, talihte verir. Ayrıca Jüpiter’in diğer anlamı da büyük talihtir. Talih ve şans yönünden zayıf olan İkizler burcu, bunu Yay burcuyla birlikteliğiyle kapatabilirler. Kafalarını çok iyi kullanabilen Yay burcu kişileri başarıdan başarıya koşarlar.

Yay burcu kişileri çift karakterli oldukları için bulundukları ortam ve duruma göre faklılık gösterebilirler. Kolay adapte olurlar. İki farklı kişiyi içinde barındırırlar. Birinci kişiliği, vücuduna önem verendir. İkinci kişiliği ise, kafa yapısına önem verir. Yay burcu kişileri spor yapmayı ve vücut geliştirmeyi severler. Çünkü sağlık onlar için her şeyin üstünde gelmektedir. Hayatı koşu yarışı gibi görürler. Hızlı koşan kazanır. Her türlü başarısını kafasını kullanarak, önce kafasında bitirirler ve üstesinden gelemeyecekleri iş yoktur. Başarı onların diğer adıdır. Aslında Yay burcu, yüksek lisansı, uzun seyahatleri, yurt dışı gezilerini ve büyük ticaret işlerini temsil eder. Sadece kafasını kullanarak en büyük başarılara imza atan kişilerin çoğu Yay burcundan çıkmaktadır. Yay burcu insanlarının konuşma tarzları oldukça tatlıdır. Her zaman neşeleri üst seviyededir. Her olayın komik ve olumlu tarafını görmeye çalışırlar. Yay burcu insanları hayata çok bağlıdırlar ve neredeyse hayatı kimsenin sevmediği kadar severler. Hayata kendi izlerini bırakmak isterler ve bu konuda son derece çalışırlar. Yay burcu kişileri oldukça iyimserdirler. Kendilerine olan güveni herkes tarafından övgü ve kıskançlıkla bahsedilir.

Yay burcu aşk hayatı, söz konusu aşk olduğunda gözleri hiçbir şeyi görmez. Tutkulu ve fırtınalı bir birliktelik yaşamaya hazır mısınız? Yay burcu kişileri aşk hayatlarında oldukça romantik, sıcakkanlı ve ateşlidirler. Yaptıkları her hatayı dürüstlükle açıklayacak yürektedirler. Doğru kişiyi bulmaları gerçekten uzun uğraşlar sonucunda gerçekleşir. Onlar için aşk bambaşka bir duygudur. Aşık olduklarını kendileri bile anlayamadan kapılıp giderler. Onlar için orta yoktur. Aşk hayatında da öyledirler. Her şeyi hep en uç noktalarda yaşarlar.