Yengeç Burcu Genel Özellikleri

Yönetici Gezegeni: Ay
Nitelik: Öncü
Gün: Pazartesi
Renk: Deniz Mavisi, Gümüş
Uğurlu Taşı: İnci
Kıymetli Taş: Aytaşı, Amber
Kıymetli Maden: Gümüş
Element: Su
Uğurlu Sayı: 3,7
Tarot Kartı: Ay
Hayvan: Deniz Kabukları
Bitki: Kenger Oyu, Nilüfer, Sarmaşık
Sevdiği Müzik: Rap
En Önemli Özelliği: Sevimli, Duyarlı, Duygusal ve Güvenilir
En Olumsuz Özelliği: Sabırsız, Aşırı Duygusal, Dediğim Dedik ve Kendilerine Acırlar
Anlaştığı Burçlar: Balık, Aslan ve Akrep
Anlaşamadığı Burç: Yay, Boğa, Oğlak, Başak, Kova ve Yengeç

Yengeç burcu insanları, olumlu ya da olumsuz durumlarda ani tepkiler verirler. Çabuk sinirlenip, çabuk sakinleşirler. Kimsenin fark edemediği, kendilerini korumak adına kurdukları duvarlar vardır. O duvarları kendileri istemedikçe kimse yıkıp yanına geçemezler. Herkesle çok çabuk kaynaşırlar, arkadaş canlısı bir burçtur. Fakat bir başkasını bulduğu an yanındaki kişiyi bırakıp, bulduğu kişiyle yoluna devam ederler. Bu yüzden kimseye güvenmezler. Güvendikleri vakit, o kişinin sırtı asla yere gelmez. Kırıcı davranırlar. Bilerek ya da bilmeyerek karşısındaki insanın kalbini rahatlıkla kırabilirler. Moralleri bozulduğu zaman toparlanmaları oldukça zaman alır. Yengeç burçları gülmeyi oldukça severler ve çelişkili bir yapıya sahiplerdir. Arkadaşlığa dostluğa önem verir, onlara elini uzatan herkese yardım ederler. Sorunları oldukları vakit, kendilerini her şeyden soyutlarlar ve yalnız kalmayı isterler.

Yengeç burcu insanları, o kadar gizemlidir ki tüm burçlar içerisinde bu konuda birinci sırada yer alır. Hayatında daima gizem vardır. Aslında kendileri de ne istediklerini bilmedikleri için, duygularını kapatıp sevgiyle karıştırabilirler. Yengeç burcundan sözler vermesini beklemeyin tutmaz ya da unutur. Hayatın onun için kendi ekseni etrafında döndüğünü düşünür. Bu yüzden daima ön planda olmayı isterler. Kendi dedikleri, kendi sorunları, kendi anne-babası v.s. gibi anılmak isterler. Yengeç burcuyla iyi geçinmek istiyorsanız, kendinizden çok fazla ödün vermeyi göze almış olmalısınız. Aksi halde anlaşılması baya zor bir burçtur. Aslan burcuyla mutlu bir beraberlik yakalayabilirler. Aynı zamanda Akrep burcuyla da mutlu olabilirler ama aşırı duygusal olan Yengeç bir süre sonra Akrepten sıkılabilir. Kendi gibi duygusallık bekler karşısındakinden. Oğlak burcuyla zıt olan Yengeç burcu ilk başlarda aşkı yakalarsa sorunsuz bir beraberlik yaşarlar. Fakat yakaladı yakaladı, sonrası için yapabilecek bir şey yoktur. Kova burcundan olan kişilerle sağlam dostluklar kurarlar, yengeç burçları.

Yengeç burcu, konuşmalarıyla insanları biranda etrafında toplayabilir. Her alanda ilginin merkezi olmak isterler. Yengeç burcu kolay affetmez ve intikam alma arzuları vardır. İç dünyalarında intikam planları kurarlar. Alkolle araları oldukça iyidir. Zevkine düşkünlerdir. Ailesine ve çocuklarına düşkün olurlar.

Yengeç burcu aşk hayatı; Yengeç burçları aşkta son derece tutkuludur. Aslında onlar aşka aşıklardır. Her daim aşık olabilirler. Sevdikleri zaman tüm enerjilerini aşk için harcarlar. Aşırı duygusaldırlar. Kıskançlık onlar için her şeyden önce gelir. Güzel olan hiçbir şeye dayanamazlar. (Kadın-Erkek) Toplu taşıma araçlarında dahi aşık olup, inince unuturlar. Ya da aşk acısı çekiyorum diye melankoliye bağlarlar.