DOĞAL YOLLARLA DUDAK DOLGUNLAŞTIRMA

DOĞAL YOLLARLA DUDAK DOLGUNLAŞTIRMA

Dudaklarınızın normalden daha dolgun görünmesini istiyorsanız, dudaklarımı nasıl dolgunlaştırırım diye merak ediyorsanız, estetik müdahaleler yaptırmak yerine evinizde kolay ve pratik olarak uygulayabileceğiniz birçok yöntemler mevcuttur. Her ne kadar estetikler hemen  sonuç verse de, doğallık her zaman daha önemlidir. Hem de maddi anlamda uygunluk sağlamaktadır. Yüz güzelliği için dudakların dolgun görünmesi her zaman önemlidir. Genelde kadınlar her daim bakımlı ve çekici görünmeyi isterler. Gerek dudaklar, gerekse gözleriyle ön planda olmak kadınlar için oldukça önemlidir. Her ikisinde belirgin olması biraz abartılı olsa da, yer ve zamana göre farklılık göstermektedir. Gelelim, dolgun dudaklara sahip olmak için doğal yöntemlerle neler uygulanabilir. Öncelikle bu yöntemlerin geçici ve gün olduğunu bilmek gerekir. Yapmanız gereken tek şey, alışkanlık haline getirerek kalıcılığı sağlamak. Bir de unutulmaması gereken var ki, her yüz tipine dolgun dudaklar yakışmamaktadır. Aşırı dolgun dudaklar yerine, kendinize yakışan doğallıkta bir dolgunluğu tercih edin. Küçük püf noktaları ve pratik yapımlarıyla daha seksi dudaklara sahip olmak için gereken yöntemler;

Diş Fırçası Kullanımıyla Dudak Dolgunlaştırma

Dişleri fırçayla fırçaladıktan sonra fırçayı yıkayın ve dudaklarınıza macun olmadan hafifçe masaj yaparak fırçalayın. Çok fazla bastırmayın. Aksi halde dudaklarınızı tahriş edersiniz. Dudaklarınızın kan dolaşımı hızlanacağı için, dudaklar dolgun bir görünüme kavuşmuş olacak. Bu yöntem aynı zamanda dudaklarda oluşan kabuklanma ve soyulmaları da yok etmektedir. Ancak uygulama sonrası, mutlaka dudaklarınıza nemlendirici ya da vazelin sürmeyi ihmal etmeyin. Yoksa çatlar ve soyulur. Hatta kanamalara bile sebebiyet verebilir. Daha iyi sonuç elde etmek için ve ıslak görünmesini sağlamak sebebiyle bal ya da vazelin sürerek de dudaklarınızı fırçalayabilirsiniz.

Vicks ile Dudak Dolgunlaştırma 

Vicks bilindiği üzere yoğun mentollü kremdir. İçerisinde ki nane dudaklara doğal bir dolgunluk kazandıracaktır. Ancak ilk sürüldüğünde, dudaklarda aşırı hassasiyet ve hissizlik olabilir. Yapacağınız yöntem çok basit, diş fırçasının üzerine mercimek tanesi kadar vicks sürün ve dudaklarınıza masaj yaparak uygulayın. 2-3 dakika nazikçe masajınıza devam edin. Haftada 1 defa uygulayın.

Doğal Yollarla Dudak Dolgunlaştırma

Malzemeler

2 çay kaşığı toz şeker
Yarım tatlı kaşığı bal
3 damla zeytinyağı
3 damla nane yağı

Malzemelerin hepsini bir kasenin içerisinde karıştırın. Temiz ve kuru diş fırçasını karışan malzemeye batırarak dudaklarınıza nazikçe, bastırmadan masaj yapın. 2 dakika dudaklarınız da bekletin ve ılık suyla yıkayın. Nemlendirici ya da vazelin sürün. Her gece yatmadan önce uygulayabilirsiniz.

Doğal Yollarla Dudak Dolgunlaştırma (2)

Malzemeler

1 tatlı kaşığı bal
1 çay kaşığı kabartma tozu

Bal kullanacağınız için tahta kaşık kullanmanız gerekecek. Cam kasenin içerisine malzemeleri koyun ve hamur kıvamına gelene kadar karıştırın. Daha sonra dudaklarınıza sürün ve 5-6 dakika bekletin. Çok sıcak olmayan suyla yıkayarak, temizleyin. Temiz diş fırçasıyla nazikçe masaj yapın ve nemlendirici sürün. 3 günde 1 karışımı uygulayabilirsiniz.

Dudak Dolgunlaştıran Yağlar

  • Nane yağı (uyguladıktan sonra dudaklarda yanma hissi yapabilir, ancak korkmanıza gerek yok. Çünkü geçicidir ve gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz)
  • Tarçın yağı (dudaklarınıza nazikçe masaj yapın. Dudaklarınız daha parlak ve dolgun bir görünüm kazanacaktır)
  • Bal (dudaklarınızda oluşan ölü derileri yok ettiği gibi, hücre yenileyici etkisi de mevcuttur. Diş fırçasıyla birlikte yapacağınız masaj, dudaklarınız daha dolgun görünecektir)

Herhangi birine karşı alerjiniz var ise kullanmayınız. Olası yan etkilere karşı doktorunuza danışınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.