DOĞAL YÖNTEMLERLE KAŞ VE KİRPİK UZATMA

DOĞAL YÖNTEMLERLE KAŞ VE KİRPİK UZATMA

Kaş ve kirpik kadınların can yakan odak noktalarındandır. Çok fazla önem verilmese de, kadını kadın yapan en belirgin özelliklerden biridir. Yay gibi kaşlar, ok gibi kirpikler asırlardır süre gelen gelenektir. Şimdiler de yay gibi kaşlar yerini gür ve dağınık olarak alsa da, hala yay kaşlardan vazgeçemeyenlerde yok değildir. Herkese her kaş modeli yakışmaz. Yüzünüzün şekline göre kaş modelinize karar vermeniz gerekir. İlla dağınık kaş moda diyerek, yüzünüze gitmeyen kaşlarla da gezmenin hiçbir anlamı yok. Unutmayın ki, moda kendinize yakışandır. Kaşlar dönem, dönem değişkenlik gösterse de kirpikler hep aynıdır. Dolgun ve uzun kirpikler her kadının vazgeçilmez hayalidir. Sanki rimel sürmüş gibi görünmeyi isteriz. Özellikle açık tenli kadınların korkulu rüyasıdır kaş ve kirpiklerinin belirgin olmayışı. Kara kaş, kara kirpik daima özenilen olmuştur. Bu konuda da esmerler ve buğday tenliler çok şanslılar. Tabi bazı istisnai durumlar dışında. Peki bunun  bir çözümü yok mu? Elbette var. Önerilerle ve bazı doğal yağlarla evinizde sizde istediğiniz görünüme sahip olabilirsiniz.

Dolgun görünümlü ve uzun kirpiklere sahip olmak için, yapmanız gerekenler;

  • Göz makyajınızla kesinlikle uyumayın. (Göz makyajının vazgeçilmezlerinden olan rimel ve eyeliner gözleri kusursuz ve şahane bir görüntüye kavuşturduğu gibi, belli süre temizlenmedikten sonra kirpikleri olumsuz yönde etkiler. Sadece kirpiklerle de kalmaz ve kimyasal ürün oldukları için, gözlere de sakıncası vardır. Uyumadan önce mutlaka göz makyajınızı temizleyin)
  • Kirpik kıvırıcı ve rimel (maskara) sürekli kullanıldığında kirpiklere zarar veriyor. (En az haftanın 1-2 günü kirpiklerinize kimyasal uygulama yapmayınız. Kirpik kıvırıcısı uygularken, kirpikleri diplerinden çekeceği için olumsuz etkiler yaratıyor ve üzerine uygulanan rimel de sabitleştiriyor. Böylece işlem üzerine işlem uygulandığı için, kirpikler güçsüzleşerek dökülmeye başlar)
  • Besleyici yağlar kullanmaya özen gösterin. (Gece yatmadan önce badem yağı, hint yağı ve zeytinyağı gibi yağlar kaş ve kirpikleri güçlendirmede ilk sırada geliyor)
  • Mecbur kalmadıkça kimyasal ürünlerden uzak durun. (Piyasada doğal olarak da satılan ürünlerin güvenilirliği tartışılsa da en hafife indirilmiş olanları tercih edin)
  • Gün içerisinde kirpik diplerine ve kaşlara masaj uygulayın. (Kirpik ve kaşlarda saç gibidir. Uyarıldıkça kan dolaşımı hızlanır ve böylece uzamaya başlar)
  • Kirpiklerinize vazelinde sürebilirsiniz. (Harika nemlendirme ve besleyici etkisi olduğu için, gece yatmadan önce kulak çöpüyle kirpik diplerinden uçlara doğru sürmeniz yeterli)
  • Eczanelerde satılan E vitamini yağı kullanın. (Kirpikleri onarıyor, besliyor ve güçlendiriyor. Güzellik uzmanlarının da sıkça tavsiye ettikleri yöntemdir. Günde 1 defa kulak çöpüyle kolayca uygulayabileceğiniz bir bakımdır)

Kaş ve Kirpik Uzatan Doğal Yağ Tarifleri

Malzemeler

Yarım şişe hint yağı (25 ml)

Yarım şişe badem yağı (25 ml)

Eşit miktardaki yağları bir şişenin içerisinde karıştırın ve her gece yatmadan önce kulak çöpüyle kirpik diplerinden, uçlara doğru uygulayın. 15 gün ara vermeden devam ettiğiniz takdirde istediğiniz sonuca ulaşacaksınız.

Malzemeler 2

Hint yağı

Sadece hint yağını da kirpik ve kaşlara sürebilirsiniz. Hint yağının saç uzatmada etkisi olduğu gibi kaş ve kirpikler üzerinde de kısa sürede sonuç elde etmenize yardımcı olacaktır.

Malzemeler 3

1 çay kaşığı hint yağı

1 çay kaşığı soya yağı

1 çay kaşığı fındık yağı

Tek kullanımlık miktardır. Bazı güzellik uzmanlarının önerilerine göre tek doz şeklinde hazırlanıp uygulanması gerektiği söylenmekte. Bu karışımı aynı zamanda kaşlarınıza da uygulayabilirsiniz. Eski rimel fırçanızı iyice temizledikten sonra da bu uygulama için kullanabilirsiniz. Ya da kulak çöpü de işinize yarayacaktır.

Malzemeler 4

10 gram badem yağı

10 gram hint yağı

Şişenin içerisinde ya da bir kabın içerisinde karıştırın. 10 gün boyunca her gece düzenli olarak uygulayın. Kirpik diplerinden uçlarına kadar ve kaşlara da sürebilirsiniz.

Not : Yağ uygulamalarını kullanırken kesinlikle gözlerinize kaçırmamaya özen gösterin. Sadece kirpik ve kaşlarınıza uygulayın. Göz ile temastan kaçının.

Bir de, kirpik diplerinize gün içerisinde masaj yapınız. Böylece işlemler daha çabuk sonuç verecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir