GÖBEK NASIL ERİR? GÖBEK YAĞLARINI ERİTMEK İÇİN ÖNERİLER

GÖBEK NASIL ERİR? GÖBEK YAĞLARINI ERİTMEK İÇİN ÖNERİLER

Göbek ve karın yağları, bel etrafını saran simit görünümüne sahiptir. Göbek yağları, genellikle erkek tipi kilo alma olarak da bilinir. Göbek çevresi ve bel çevresi yağları ister erkek, ister kadın için en zor eritilen bölgelerin başında gelir. Yaş ilerledikçe bu bölgede oluşan yağlardan kurtulmak gittikçe zorlaşır. Amaç sadece düz karına sahip olarak, görüntünün güzel görünmesi değil. Sağlık açısında da oldukça önemli bir konudur. Çünkü, göbek ve bel çevresindeki yağlar azalmayarak, çoğaldığında sağlık problemleri ortaya çıkmaya başlayacaktır. Bu sağlık sorunlarının başında; kalp hastalığı ve tip2 diyabet geliyor.

Göbek ve bel çevresinde oluşan yağları eritmek için egzersizler yapılmaya başlar. Ancak bu egzersizler yağların erimesine fayda sağlamaz. Sadece şekil verilmesinde etkilidir. Çünkü bölgeselzayıflama ya da egzersiz, sadece kasları çalıştırır. Onları kaplayan yağ tabakalarını etkilemez. 

Peki göbek yağları nasıl erir? Bel çevresinde oluşan simitten kurtulmanın yöntemi var mı? Tabi ki de böyle öneriler ve yöntemler mevcut. İşte göbek eritmek için ve sağlıklı yaşamak için denenmiş altın öneriler

Göbek Yağlarını Eritmek İçin Altın Öneriler

  1. Şekerden vazgeçin.
  2. Daha çok protein ağırlıklı beslenin.
  3. Karbonhidratı azaltın.
  4. Paket ve asitli içeceklerden uzak durun.
  5. Daha çok lifli besinler tüketin.
  6. Yaptığınız aktivitelerin dışında, daha çok hareket edin.
  7. Yediğiniz besinlerin kalori değerlerini bilin ya da paketlerin üzerindeki çizelgeyi okumayı alışkanlık haline getirin. Böylece kalori alımını azaltın.
  8. Salatalarınızda sirke kullanın.
  9. Düzenli uyku uyumaya özen gösterin.
  10. Yediklerinizi bir kağıda not tutarak yazın.

Yukarıda bahsettiğimiz maddeleri hayatınızın kuralı haline getirin. Bunu bir yaşam şeklinize uydurarak uygulamaya başlayın. Çünkü daima sağlıklı olarak zayıf kalmak istiyorsanız, mutlaka istikrarlı olarak devam ettirilmesi gerekir. Aksi halde verilen kilolar 2 katı olarak geri alınır. Kısa süre içerisinde inanılmaz mucizeler beklemeyin! Kilo almak oldukça kolaydır. Tabi bazı istisnai durumlar dışında. Ama kilo vermekte bir o kadar zordur. Buna sebebiyetten azimli olun ve hemen pes etmeden kurallara uyun. Zaten yapılan uygulamalar en az 15 günde metabolizma tarafından algılanır ve yeni düzene uymaya başlar. Bu süre kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bu önerileri sadece zayıflamak için değil, hayatınızın ilerleyen zamanında sağlıklı yaşamak için uygulamaya özen gösterin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir