GÜZEL SAÇLARLA UYANMANIN SIRLARI

GÜZEL SAÇLARLA UYANMANIN SIRLARI

Bir kadının en önemli aksesuarı ve tabir-i caizse silahı; saçlarıdır… .saçları kötü görünen her kadın mutsuzdur. Hal böyle olunca saç bakımı gündüz değil, geceden başlar. Yani gece yattıktan sonra sabaha kadar yatakta kaç şekle girildiği bilinmiyor. Sonuç olarak da, elektriklenen ve kabaran saçlar ortaya çıkıyor. Herkesin en büyük hayalidir; dizilerdeki ve filmlerdeki gibi bakımlı uyanmak. Fakat normalde kimse yanından yakınından geçmiyor. Tabi ki de herkes biliyor onların doğal olmadığı, ancak kadınız işte istiyoruz. Peki bu mümkün değil mi? Elbette mümkün! Kadınların isteyipte yapamadığı ne var ki? Kesinlikle yok! Her daim iddialıdır kadın. Kendi bildiği doğrultusun asla sapmaz. İnandığı doğrular için her şeyi yapar. Ah konu birde güzellik oldu mu her şey mubahtır. Biz kadınlar güzelliğimizi kişilere değil, öncelikle kendimiz için yaparız. Aşırı bir bakımlılıktan yana olmayı çok tercih etmeyiz. Ne de olsa doğallık her zaman daha önemli. Her şeyi dozunda ayarlamak şartıyla. Kimi zaman saç şekillendirmek için uykumuzdan fedakarlık yaparız ve saatlerce uğraşırız. Sizde uykunuza yenik düşüyorsanız ve sabahları işe giderken biraz daha fazla uyumak istiyorsanız, bu sırlar tamda sizin için. Her durumda güzel ve bakımlı saçlarla uyanmak için ne yapmak gerekir? Ne yapmak gerekir de sabahları keçe gibi saçlarla uyanmak durumundan kurtulunmalı diye soruyorsanız, işte küçük püf noktalarıyla daha çok uyku ve saçlara daha az zaman ayırmaya geçelim…

Güne Bakımlı ve Güzel Başlamanın Sırları

  1. Saça Gece Bakımı : Saçınıza uygulayacağınız gece bakımı sayesinde sabah saçlarınız çok daha parlak ve hacimli bir hal alacak. Özellikle saç uçları bu bakım için oldukça uygundur. Çünkü saç uçlardan beslenir ve uçlar sayesinde güzel görünür. Saç uçlarına ve boylarına uygulayacağınız bakım yağı, maskesi ya da doğal yağlar sayesinde saçlarda kırıklar olmayacak. Bu da bir nevi saç uçlarına uygulanan gece tedavisi de denilebilir. Bunun için saç tipinize uygun olan saç kreminizi de kullanabilirsiniz.
  2. Yastık Kılıfı : Yastık kılıfı deyip geçmeyin. Saç sağlığından tutun, cilt kırışıklıklarına kadar birçok faydası ve zararı mevcuttur. Evet yanlış duymadınız, sağlık açısından yastık kılıfı oldukça önemlidir. Saçlarınızın elektriklenmesini istemiyorsanız ve cildinizin kırışmasını önlemek istiyorsanız, ipek ya da saten yastık kılıfı tercih edin. Pamuk yastık kılıflarını tercih etmenizi önermiyoruz. Birde çabuk yağlanan saç tipine sahipseniz, mutlaka yastık kılıfını gün aşırı değiştirin. Böylece saçlarınız daha az yağlanacaktır.
  3. Örgü Taktiği : Sabah kalktığınızda saçlarınızın bukleli olmasını istiyorsanız eğer, geceden saçınızı örün ve üzerine saç şekillendirici sprey sıkın. Eskiden anneanneler-babaanneler çok sık yaparlardı. Bir düşünün eskilerin saçları daha gür ve daha uzundu. Hatta daha parlak ve bakımlı… Peki nasıl? Örgü ile tabi ki de. Örülen saç hem daha çabuk uzar, hemde dağılmadığı için elektriklenmez ve doğal bir dalga haline dönüşür. Hal böyle olunca da ekstra bir işlem uygulamak durumunda kalınmaz. Ancak ördükten sonra örgüyü burun ve top şeklinde sarın. Birde üzerine ipek tarzında eşarp ile sarın ve öylece yatın. Eşarp saçın elektriklenmesini önleyecektir. Zaten her kadının çantasında da mutlaka olması gereken bir eşyadır. Her zaman anı kurtarır.
  4. Kuru Şampuan : Son zamanlarda oldukça meşhur oldu. Kuru şampuanı gece yatmadan önce saçınıza uygulayın ve yatın. Sabah kalktığınızda saçlarınızın yeni banyodan çıkmışcasına parlak, bakımlı ve mis gibi koktuğunu göreceksiniz. Aynı zamanda önemli olan hacme de kavuşacak saçlar.
  5. Eşarp : Bukleli saçları korumak için gece yatmadan önce eşarp ile sararak yatın. Çünkü bukleli saçlar gece boyunca elektriklenecek ve bukleliğini kaybedecek. Bunu önlemek için eşarp oldukça önemlidir. Boynunuzdan alnınıza doğru bağlamanız yeterli olacaktır.
  6. Hindistan Cevizi Yağı : Saç bakımı için oldukça önemli yağlardan birisidir. Ancak gece bakımı için en ideali diyebiliriz. Hindistan cevizi yağı saçın ihtiyaç duyduğu nemi sağlarken aynı zamanda beslenmesini ve parlamasını da sağlar. Hindistan cevizi yağını saçlarınıza uygulayın, toplayın ve yatın. Sabah uyandığınızda saçlarınız yıkayın. Yastığınızda leke kalmasını istemiyorsanız bone ya da eşarp ile takın. Saçlarınızın ipek gibi yumuşacık olduğunu göreceksiniz.
  7. Çarşaf Seçimi : Gece saçlarınızın dağılmasını ve sabah kalktığınızda keçe gibi olmasını istemiyorsanız, çarşaf ve yastık kılıfı seçimi oldukça önemlidir. Saten ya da ipek çarşaflar saçınızın karışmasını, kırılmasını ve elektriklenmesini engeller. Daha güzel saçlarla uyanmak için kendinize yakışan prenseslere layık olan çarşaf seçimi yapın.
  8. Taraktan Uzaklaşın : Sabahları kesinlikle saçlarınızı taramayın. Elektriklenmeye müsait olan saçınızı taradığınız zaman tüm günü elektriklenmiş saçlarla geçirmek durumunda kalacaksınız. Rahatsız edici bu durumu önlemek için sabah saçınıza tarak değdirmeyin.

Cilt gibi saçlarda bakıma ihtiyaç duyuyor. Bu sebeple saçlarınıza gereken önemi ve değeri verin. Saç bakım yağları ve saç bakım maskelerini saçlarınıza uygulamayı ihmal etmeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir