HEDİYE SEÇİMİ YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

HEDİYE SEÇİMİ YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Yaklaşan 14 şubat sevgililer gününde ne hediye alsam diye düşünenlerden misiniz? Öncelikle belirtmek isterim ki, sevgilinize veya eşinize hediye almak için özel bir güne gerek yoktur. Her günü özel bir gün gibi yaşamayı öğrenmek gerekir. Sevdiğinize hediye alarak da bunu geçiştiremezsiniz. Özel olduğunu hissettirmek için, illa bir hediye almanız da gerekmez. Bir tatlı söz bile seven kişiye özel hissettirmeyi sağlar. Bunları yapmak için özel günleri de beklemeyin. Çünkü özel günleri görmek için kimse anlaşma yapmadı. Hayat kısa ve sevdiğinizle her anı özel yaşayın. Belki de bugün geri kalan hayatınızın son günüdür, kim bilir. Gelelim hediye seçimine, sevdiğinize hediye seçimi yaparken asıl dikkat edilmesi gereken bir şey var ki bunu göz önünde bulundurduğunuz da hediye seçimi yapmak zor bir halden çıkacak. Hatta hoşunuza bile gidecek. Sevgiliniz mutlu olacak ve doğal olarak sizde mutlu olmuş olacaksınız.

Alacağınız hediyenin maddiyatından çok maneviyatına önem verin.

Birlikte çekildiğiniz bir fotoğrafı çerçeveletebilirsiniz. Böylece daima yan yana olduğunuzu gösterirsiniz.

Küçük şirin notlar yazarak sevgilinize olan duygularınızı bir kez daha hatta defalarca kağıtlara doldurabilirsiniz.

Tabi ki birde şu var ki, hediyeyi kız arkadaşınıza mı? yoksa erkek arkadaşınıza mı? alacak olmanız. Çünkü erkeklere hediye almak oldukça zor gibi görünür. Aslında tamamen sevgilinizi tanıyıp, tanımamakla alakalı bir sorundur. Yeterince tanıyorsanız zaten neyi istediğini ya da neyle mutlu olacağını biliyorsunuz demektir. Risk almadan, telaş yapmadan ya da beğenir mi, beğenmez mi demeden hediye alacağınız tek kişidir, sevgiliniz. Çünkü sevgiliye alacağınız her hediye daima özeldir.

Özellikle kadınlar; ”hediye ya da çiçek sevmezler, bunları alan ruhtaki adamı severler.” Kısaca kadınları mutlu etmek aslında çok kolaydır. Seven bir kadın, sevdiği erkek tarafından her daim mutlu olmaya hazırdır. Bir tek kelimesine bile mutlu olur. Her anı özel kılar. En iyisi hediye seçimi yapmadan önce doğru bir eş seçimi yapmak gerekir. Maddiyata önem veren kişiyle mutlu olunmaz. Paranızın bitmesiyle, sözde aşkınızda biter gider.

Erkekler hediyeye çok fazla önem vermez gibi dururken, aslında hediyenin maneviyatına önem verirler. Sevgilinize hediye alırken bunu mutlaka düşünün. Hatta şunu da unutmayın ki, ”erkek hiç büyümeyen bir çocuktur.” Belki hediye seçiminizde yardımcı olur.

Genel olarak yapılan tespitler sonucunda kadın ve erkeğin yaşı ne kadar ilerlemiş olursa olsun her zaman oyuncaklarla mutlu olurlar. Tabi ki bazı istisnai durumlar dışında olsa da yüzdelik rakamlar bunların doğruluğunu kanıtlamakta.

Uzaktan kumandalı oyuncak arabalar, deniz üstü yüzen tekne, helikopter, maket uzay gemisi (gemi, uçak, helikopter v.b), oyun konsolu, playstation gibi erkek çocuğuna alınabilecek bütün hediyeler sevgilinizin zevkine göre mutlu edecektir. Tabi birde burçlara göre hediye seçimi var. Burçlarda hediye alımında sizlere oldukça yardımcı olacaktır. Sevgilinize alacağınız hediyeden emin değilseniz ve kafanız karışıksa mutlaka bir göz atmakta fayda var. Hem böylece riske de atmamış olursunuz.

Sevdiğiniz kadına hediye almak için, çok uğraşmadan bir çiçekte yollayabilirsiniz. Evet çok klasik bir hediyedir. Ancak içerisine ekleyeceğiniz küçük bir not tamamen klasik halinden çıkaracaktır. Sevdiğiniz kadına hediye alırken ya da mutlu etmek isterken özel anları beklemeyin. Sırf sesini duymak için aradığınızda bile özel olduğunu hissettirin. Gecenin bir yarısında uykusundan uyandırarak konuşun. İlla ki hediyeyle mutlu olmaz kadınlar. Kadınlar, erkeklere göre daha çabuk olgunlaşırlar. Yaşları küçük olsa da yaşıt erkeğe göre fazla olgundur. Ama ne kadar olgun olsa da, içerlerde bir yerlerde hala küçük bir kız çocuğu saklıdır. O küçük kız çocuğunu ortaya çıkarın. Sevimli bir ayıcık ve oyuncak bir bebek bütün pahalı hediyelerden daha değerlidir kadın için.

Kadınları mutlu etmek kolaydır. Anlamak için caba harcamanıza gerek yok. Sadece gereken ilgi ve alakayı göstermeniz yetecektir.

İstisnai durumlar da yok değildir, tabi ki. Her kadın aynı mutlu olmaz. Sadece sevdiği, aşık olduğu adam tarafından mutlu olur.

Sevdiğinizi özel günlerde mutlu etmek yerine her an, her saniye varlığınızla mutlu edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.