KADINLAR NE İSTER?

KADINLAR NE İSTER?

Toplum yaşantımızda, kadınlar ne ister sorusu hep konuşulan konuların başında yer almaktadır. Bir çok erkek böyle düşünür ve bazı kadınlar da bunu onaylar. Yapılan psikolojik araştırmalara göre çok şey istemek, ne istediğini bilmemek demektir. Hayatında ki yoksunluklar sonucu ortaya çıkmıştır. Kadında yoksunluk arttıkça, istekler artar. Hatta sosyal medya üzerinde şaka konusu olarak bile konuşulmaya başlamıştır artık. Kadın çok şey ister! Aslında çok bir şey istemezler. Ama kadınlar anlaşılmak için değil, yaşanmak için vardır. Sevilmek için vardır. Erkeğin hayatında ki tek kadın olmayı isterler. Çok zor değildir istedikleri. Fırtına dolu aşk ister. Gecenin bir yarısı, sırf sesini duymak için aranmak ister. Arandığında, sevgi dolu, neşe dolu, güven dolu kendine ait ses ister. İçtenlik bekler.

Kadın doğası gereği mükemmeliyetçidir. Her şeyin zamanında yapılmasını karşı taraftan bekler. Zor değildir, seven kadını mutlu etmek. Önemseyerek, ilgi göstererek, zaman ayırarak hatta birkaç güzel kelime bile kadını mutlu eder. Tabi her kadın aynı değildir. Bazı istisnai durumlar da söz konusu olabilir. Ama hiçbir kadın sevdiği adam tarafından mutsuz olmaz. Sevdiği adamla yaşadığı her günü, en güzel anı yerini alır. Kadın, sevdiği adam tarafından mutlu olur daima, mutsuzluk yoktur, varlığında. Herkesle gülebilir hatta ağlaya da bilir, ama kendini güvende, huzurlu, mutlu ve zamanın nasıl geçtiğini anlamadığı anlar sevdiği, aşık olduğu adamın yanında başlar.

Aşk konusuna gelince, hayatta bir kere aşık olunacağına inanırım. Bir tane kalp, içine kaç kişi alabilir ki? Aşk duygusu diye yaşadığınız bir çok zamanlarınız olmuştur. Ama bir gün birine öyle bir aşık olursunuz ki yaşadıklarınızın aslında aşk olmadığını anlarsınız. Aşkın bir tarifi yoktur. Kişiden kişiye de değişir. Tek gerçeği vardır. Biri diğerinden daha az sever. Eşit, adil değildir, aşk. O yüzden kadınların ne istediğini bilemez erkekler. Kadın tutkuludur. Hep en doruklarda yaşamak ister duygularını. Erkeğin içinde kadınlık hissiyati az ya da hiç olmadığından bunu anlayamaz. Ve işler bu nokta da karışmaya başlar. Birbirini anlayamama, kırıcı davranışlar. Sevgi azlığından ya da aşkın bittiğinden de değil bunlar. Biraz daha özen göstermek gerekir kadınlara. Unutmayınız ki! Kadınlar size, Allah’ın emanetidir. diye buyrulmuştur.

Kadın iyi bir eş ister. Çocuğuna baba olabilecek erkekle birlikte olmak ister.

Yanında her zaman mutlu olmak ister.

Özel günlerin hatırlanmasını ister.

Maddi olarak her kadın mutlu olmaz. Tek kelime bile mutlu ve özel hissettirmeye yeter.

Sarılmak. Kadınlar sarılmayı, elini tutmayı, gözlerine bakmayı ister. Öpmek kadın için önem verdiğini gösterir. Yoksa ihmal edildiğini, önemsenmediğini düşünür. Ve bir kadın sadece özel olduğu için bu kadar yakın olur.

Sevgili ya da eş, dinlenilmeyi bekler. Her koşulda yanında olduğunuzu hissetmeyi ister. Yoğun iş temposu sonrası yaşanılan sıkıntılarını paylaşmak isteyebilir. Yerine göre arkadaş, dost, anne-baba, kardeş kısaca hayatında her şey olduğunu görmeyi bekler.

Sıradan biri gibi davranılmak kadını çok üzer. Belki belli edemez, söyleyemez ama kalbi çok kırılır. Aslında bunu söyleyemen kadın, aşık bir kadındır. Özel hissettirin.

Dönem dönem, stresli ve hassas olunan zamanlarda kadınlar anlayış bekler. Anlayış bir kadının en çok görmek istediği davranıştır.

Kadın güvenmek ister. Sevdiği adamın dudaklarından çıkan her söze, cümleye, gösterdiği davranışlara kendine güvendiği gibi güvenmeyi ister.

Kadın aşk ister. Kadın çok zor aşık olur. Hatta ilk görüşte aşık olur ya da olmaz. sonrası için geçtir. Ve aşık olduğu zaman önünde hiçbir şey duramaz. Tüm benliğinde, hücrelerinde yaşar aşkı. Doruk noktalarının bile üzerinde gelir aşkı. Kadın aşk, erkek aşıktır. O yüzden daha duygusaldır, kadın. Bir kere aşık olduğu adama öyle bağlıdır ki kadın, vazgeçmek diye kelime yoktur. Kısaca kadın zor aşık olur ve hiç unutamaz.

Kadın güvende olmak ister. Korunup kollanmayı bekler. Sevdiği adam tarafından sarılıp sarmalanmayı, kollarında sığınmayı ister. Sevdiği adamın kalbinde olduğunu görmek mutlu eder. Her koşulda sığınacağı bir liman ya da kale gibi görmeyi bekler.

Kadın pahalı hediye istemez. Kadın parayla susturulmaktan ziyade, mütevazi anlam dolu, anılarını hatırlatacak hediye bekler. Mutluluğun parayla olmadığını bilir. Hediye değildir istediği, hediyeyi alan sevdiği adamın kalbidir.

Yağmurlu bir günde birlikte yağmuru dinleyerek kahve içmeyi, başını omzuna yaslayarak mutlu olayı ister. Kollarını açıp sevdiği adama sımsıkı sarılmak ister. Gözlerine saatlerce hatta bir ömür bakmayı arzular.

Birbirinin elini tutmak istediğini söylemeye cesareti olmayan iki insanın, yüreği öyle sımsıkı tutar ki birbirini.

Bazen susmak ister kadın. Sevdiği adamın her halini inceler. En küçük zerresine kadar tekrar aşık olur. Gözlerinin içine bakar, gözlerinin içi güler. Konuşmasına, dudak hareketlerine aşıktır kadın.

Bir kadın çok şey istiyorsa, doyumsuzdur. Güven eksikliği vardır. Yerine koyamadığı, eksiklik doldurma çabası içindedir. Kadınlar sadece sevdiği adamın kalbinde mutludur. Para, pahalı hediyeler, evler, arabalar kadını mutlu etmez. Beklentisi de yoktur. Seven kadın için bunlar sadece rakamlardan ibarettir.

Kadın sevdiği adamı yanında ister. Sevilmek ister. Tutkulu aşk, güven dolu kalp ve başını göğsüne yasladığında sadece birbirlerine ait kokuyu ister. Tabi ki de önemsenmeyi ve ilgi bekler.

Sevdiğinizi söylemek için ertelemeyin. Hayat çok kısa belki de bir daha göremeyeceksiniz ve bugün sizin hayatınızın son günü olabilir. Aşkınızı en tutkulu şekil de ertelemeden yaşayın.

Her koşulda sevdiğinizi söyleyin ve sarılarak başlayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir