KADINLAR NEDEN AĞLAR

KADINLAR NEDEN AĞLAR

Bir kadın neden ağlar diye sorduğunuzda, birçok cevapla karşılaşırsınız. Çünkü bu sorunun birden hatta yüzden fazla yanıtı vardır. Bir kadının gözyaşları değersiz değildir. Elbette kadınlar çok duygusal yaratılmışlardır. Tabi bazı istisnai durumlar dışında. Her kadın ağlayamaz mesela. Ya da ağlamanın güçsüzlük olduğunu düşünür. Aslında tam tersidir. Ağlamak ne kadar güçlü ve duygulu olduğunu gösterir. Kadın, narin bir çiçek gibi, bir kuş gibidir. Gereken ilgiyi, özeni ve sevgiyi vermezsen ölür. Ağlamak geliyorsa içinizden kim ne der diye düşünmeden, çekinmeden duygularını ifade eder, kadın. Çünkü ağlayan kadın bilir; her dökülen yaşta hüznünü de, sevincini de yaşar. Bir kadın değer verdiğine verir, gözyaşlarını. Kadını kadın yapan; ne saçları, ne gözleri, ne zekası, ne de kadınlığıdır! Bir kadını kadın yapan, gözyaşlarıdır. Gözlerinden adan her damlada kadın, kadın olduğunu anlar.

Kadın sadece hüzünlü, mutsuz ya da çaresiz kaldığında ağlamaz. Mutluluktan da ağlayabilir. Belki de izlediği bir film sahnesi ya da okuduğu bir kitaptaki paragrafa da ağlıyor olabilir.

Hiç düşündünüz mü? Neden kadın gibi ağlama dediklerini. Erkekler gözyaşlarından korkarlar! Kadınlar sevdikleri adam uğruna ağlamaktan korkarlar! Çünkü kadınlar bilir ki; kadının, sevdiği adam için döktüğü her yaştan dolayı melekler adama lanet yağdırır. Her dökülen yaşın hesabı sorulur. Belki birçoğunuz bilmez bunu ve bunun ne anlama geldiğini de anlamaz. Sizin hor gördüğünüz ve küçümsediğiniz gözyaşlarını bile içlerine akıtır bazen kadınlar. Erkekler, hiç bir zaman bir kadın kadar güçlü olamazlar. Erkekler de bilir aslında, gözyaşlarının güçsüzlük göstergesi olmadığını. Ama bir kadın kadar güçlü olamayacaklarını da çok iyi bilirler.

Ağlamaktan kaçmayın.

Bir kadını ağlatmak kolaydır. Çocukluğundan ağlar, yalnızlığından ağlar, çaresizlikten ağlar ya da mutluluktan ağlar. Ama bir kadın yani güçlü bir kadın mutlaka ağlar. Kadının kendini ve duygularını ifade ediş şeklidir, gözyaşları.

Bir kadın gülerken de ağlar. Ve kimse bunun sahteliğini anlayamaz. İyi bir oyuncu olduğundan değil, sadece gözyaşlarını içine akıtır. Artık daha güçlü bir kadın haline gelmiştir. Çünkü ağlayan kadın yalnızdır.

Bir kadını gözyaşlarıyla sevin.

Ağlayan kadın tutkuludur. Öyle çok sever ki her şeyi, ölürcesine bağlanır. Hayatı, kuşları, böcekleri, yeşili ve sevdiği adamı.

Bir kadının gözyaşları, sevdiği adamın değeridir.
Bir kadının gözyaşları, mutluluktur.
Bir kadının gözyaşları, çocuktur.
Bir kadının gözyaşları, annedir.
Bir kadının gözyaşları, çaresizliktir.
Bir kadının gözyaşları, umuttur.
Bir kadının gözyaşları, özlemdir-hasrettir.
Bir kadının gözyaşları, güçtür.
Bir kadının gözyaşları, duadır.
Bir kadının gözyaşları, yalnızlıktır.
Bir kadının gözyaşları, sevinçtir.
Bir kadının gözyaşları, güvendir.

Ve bir kadının gözyaşları armağandır!

”Kadını kadın yapan, gözyaşıdır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir