MEZOTERAPİ NEDİR AVANTAJLARI NELERDİR?

MEZOTERAPİ NEDİR AVANTAJLARI NELERDİR?

Tüm dünyada birden fazla alanda (cilt yenileme, bölgesel incelme, saç tedavisi, lekeler, bazı deri rahatsızlıklarında, keloid tedavisinde, alerjik rahatsızlıklarda vs) sıklıkla kullanılır. Başarı oranı yüksek olan yazılım kesinlikle uzman doktorlar tarafınca yapılması gereklidir.

Mezoterapinin Avantajları Nelerdir ?

Ağız yolu ile veya kas içine yapılmakta olan enjeksiyonlar yolu ile alınan ilaçların aldığınız miktarlarının tümü her daim ilgili amaç noktaya kadar ulaşamamaktadır. Bu nedenle ilaçların emilimi esnasında bazıları emilemeden parçalanarak atılmaktadır. Bu sebepten alınan ilacın etkisi sınırlı kalır.

Mezoterapide ise ufak oranlarda yapılmakta olan mikroenjeksiyonlarla ilaçlar doğrudan sorunlu noktaya verilir. Sistemik bir yan etkiye neden olmaksızın sorun çözülür. Bu yolla tedaviden maksimum yarar elde edilir.

Mezoterapi Uygulanma Yöntemleri

Tedavi edilecek durumlara bağlı olarak seçilen özel bölgelere, fazla ince iğne uçları beraberinde (4 – 6-13mm. boyunda ve 27 – 30 gauce inceliğinde iğne gibi şeylerle) uygulanır.

Hissedilmekte olan ağrı, iğne gibi şeylerin boyutlarıyla orantılı olarak çok azdır. Tedavinin seans sayısı, yazılım yapılmakta olan bireye, sorunun derecesine ve enjeksiyonun yapılacağı noktaya bağlı olarak değişmektedir.

Mezoterapinin selülite etkisi ne şekilde ?

Bölgesel kan ve lenf akımını arttırır. Enjekte edilmekte olan ilaç yardımıyla hücrelere hapsolmuş ve vücut tarafınca kullanılamayan yağ hücreleri, sertleşirler ve dolaşım fonksiyonuna katılırlar

Mezoterapi kaç seans uygulanır ?

Yaklaşık 8-16 seans aralarında devam eden mezoterapi seansları, selülitin derecesine göre planlanır. Haftada 1-2 defa yapılmakta olan bu enjeksiyonlar ortalama 15-30 dakikada tamamlanır. Tedavi sonrasında morarmalar olabilir. Selülit tedavisi bittikten sonrasında 2’şer aylık ara beraberinde tek seans mezoterapi, sonucundan korunması bakımından önem arz eder.

Mezoterapi tedavisinde ne gibi şeylere dikkat etmek gerekir ?

Tedavi vakti süresince soda ve tuzdan uzak olmalı, yağsız, şekersiz, posalı gıdalardan oluşmakta olan diyetler uygulanmalı, içecek olarak bitki çaylarını tercih etmelisiniz.

Mezoterapi tedavisine başlayacak hastalara, şayet vücut/kitle indeksleri normal sınırların üstünde ise, tedaviye paralel bir uzman denetiminde diyet yapmaları tavsiye edilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir