SAÇTA PLAJ DALGASI NASIL YAPILIR?

SAÇTA PLAJ DALGASI NASIL YAPILIR?

Her kadın saçlarıyla ön planda olmayı sever. Çünkü saç, kadınlar için en önemli aksesuarlarından birisidir. Tabi birde yazın kendisini hissettirdiği şu günlerde iş temposundan deniz, kum ve güneş üçlüsüyle buluşamamış birçok kadın vardır. Ancak sırf gidemediğiniz için kendinizi oradan mahrum edemezsiniz. Özlem çekebilirsiniz ama o etkiyi de saçlarınızda yaratarak, bir nebzede olsa özlemi giderebilirsiniz. Kısaca plajda olmanıza gerek yok! Deniz, kum, güneş ve rüzgar olmadan da evinizde doğal seksi plaj saçına sahip olabilirsiniz. Hatta gören herkes sizin tatilden yeni gelmiş sanacak.

Denizin muhteşem etkisinin saçlarda oluşturduğu o doğal dalgaları kim sevmez ki? Yaz trendleri arasında yer alan saçlarda plaj dalgası modası hem muhteşem görünüm sağlar, hemde tatile gitmeden yeni tatilden gelmiş hissi yaşatır. Evinizde deniz suyunu elde edip, saçlarınıza uyguladığınız zaman aynı doğal ve dalgalı saçlara sahip olacaksınız. Bizzat deneyerek elde ettiğimiz deniz suyu etkili saç spreyini sizlerle paylaşacağınız.

Kullanılacak Malzemeler

50 ml ılık (hafif sıcak) su
Yarım çay kaşığı sofra tuzu
8-10 damla limon suyu
Yarım çay kaşığı argan yağı
Spreyli bir şişe

Yapılışı

Deniz etkisi yaratılmak için herkesin evinde bulunan normal tuz kullandık. Ancak evinizde deniz tuzu var ise, onu kullanmanızı tavsiye ederiz. Birde içerisine limon suyu koymamızda ki amaç ise, saçın tutuculuğunu arttırmak. Eskiden jöle ya da spreyler mi vardır? Limon suyu sıkılır saç sabitlenirdi. Aynı zamanda limon suyu saça bakım yaptığı gibi, parlaklıkta kazandırıyor. Argan yağına gelince de, limon suyunun etkisini arttırıyor. İlla argan yağı olacak diye bir şey de yok tabi. Saçınız için kullandığınız herhangi bakım yağı ürününü kullanabilirsiniz.

Evet gelelim saç spreyinin hazırlanmasına… Saç spreyi şişesinin içerisine tuzu, limon suyunu ve argan yağını koyun. Üzerine hafif sıcaklıktaki suyu ilave edin ve iyice çalkalayın. Ve saç spreyiniz kullanıma hazır!

Uygulamasına gelince; duştan çıkınca saçınızı havluyla ilk yaş halini alın ve nemli saçınıza diplere gelmeyecek şekilde saçınızın en ve boyunun her tarafına gelecek şekilde sıkın. Ardından tarayın. Sonra havluyla ve elinizle saçınızı mıncıklayarak dalga şekilleri verin. İsterseniz birde gevşek olarak örün ve kurumaya bırakın. İşiniz acele ise saç kurutma makinesi de kullanabilirsiniz.

Bu sayede çok abartmaya kaçmadan sade ama muhteşem saç modeline sahip olacaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir