SAĞLIĞIN GÜZELLİK İÇİN ÖNEMİ

SAĞLIĞIN GÜZELLİK İÇİN ÖNEMİ

Sağlıklı olursanız güzelleşmek zor değildir.

Dış görünüşünüze ve güzelliğinize harcadığınız zaman kadar, sağlığınıza da önem vermelisiniz. Sağlıklı vücut her zaman dinç ve zinde olur. Güzellik önce sağlıktan gelir. Siz sağlıklı olduğunuz vakit cildinizin, saçlarınızın ve gözlerinizin ışıl ışıl parladığını göreceksiniz. Doğal güzellik işte böyle başlamaktadır. Sağlıklı ve dengeli beslenmelisiniz ki, vücut önce içten güzelleşmeye başlasın. Geriye kalan görüntünüzü doğru saç stili, makyaj ve giyimle tamamlayabilirsiniz.

Doğru makyaj, biraz kozmetik müdahale, giyim stili, uygun saç kesimi ile sağlıklı her insan çok daha güzel olabilir.

Kadınlar, karnına ve poposuna bakar, kalçalarına bakar, yaklaşır, yüzüne bakar! Ama kendini beğenmek için değil. Kusur aramak için bakar hep. Bedeni ne olursa olsun aynı şekilde davranır. İncecik
olsun, yağlı olsun, kaslı olsun, uzun olsun, kısa olsun hiç fark etmez.

Aslında sorun nasıl göründüğümüz değilidir. Mesele örnek aldığınız ‘O’ efsaneye benzeyip benzemediğinizdir.

Önce şunun farkına varmalıyız ki; Kendinizi nasıl hissediyorsanız, öyle görünüyorsunuz!

Kaf dağının arkasındaki hayali biçiminizi aramayı bırakıp, kendinizi olduğu gibi kabul etmenin tam zamanıdır. Önemli olan içinizdeki saklı güzelliği tüm görkemiyle dışarı yansıtabilmektir. Bu bir sanattır ve başarılabilecek bir şeydir. İşe kendinizle barışmakla başlayın. Unutmayınız ki, önce kendinizi siz beğenin! Önemli olan sizsiniz. Ufak dokunuşlarla güzelleşmek mümkündür. Çirkin kadın yoktur! Bakımsız kadın vardır.

Estetikle gelen bir güzellik değil, yani estetikle kendinizi kaybetmeyin. Daha genç, daha da genç, daha da gergin, daha da dolgun… Yüzlerinizi donuk bir ifadeye büründürmek yerine doğadan gelen güzelliklerle istediğiniz gibi görünebilirsiniz. Unutmayın; Güzellik önce yüzünüzde başlar.

Sağlıklı ve güzel bir cilt için ille de çok paralar harcamanız gerekmiyor. Güzellik salonlarına gitmeden, evinizde kendinizde bunları pratik, kolay ve hesaplı bir şekilde uygulayabilirsiniz. Yapmanız gereken, öncelikle inanmaktır. Siz inanın ve başarmış olduğunuzu göreceksiniz.

Cilt bakımında ilk adım, günlük temizliktir. Her sabah ve her akşam olmak üzere, günde iki defa cildinizi özenle, cilt tipinize uygun malzemeyle temizlemeli ve tonikle silmelisiniz. Bu malzemeleri evinizde sizde hazırlayabilirsiniz.

Birçok insan makyaj yapmayı ihmal etmez ama cildini temizlemeyi ihmal eder, önem vermez. Oysa makyaj yapılsa da yapılmasa da, cildin düzenli olarak günlük kir birikiminden arındırılmalıdır. Yüz temizleme bakımınızı yapmaz iseniz, siyah noktalardan ve aknelerden kurtulamazsınız. Yüzünüze uyguladığınız işlemlerde verimli, sağlıklı bir sonuç elde edemezsiniz.

Yüz temizliğine öncelikle alından başlamalı sonra sırasıyla; yanak, çene, burun ve boyunla devam edilmelidir. Alın, burun çevresi ve çene altı daha çok kir ve toz tutar. Bu nedenle daha dikkatli temizlenmelidir. Göz çevresindeki deri çok hassastır. Göz çevresine çok nazik davranılmalı, özel temizleyici tercih edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.