SİYAH NOKTALARDAN NASIL KURTULURUM?

SİYAH NOKTALARDAN NASIL KURTULURUM?

Siyah Noktalardan Hızlıca Kurtulabilirsiniz

Cildinizde olan bazı siyah noktalar yağ ve ölü cilt hücreleri ile birlikte cildinizi doldurmaktadır ve bu durum ile de siyah noktalar oluşur. Siyah noktalar sivilcelerin ilk halidir dersek yeridir. Bu noktalar derli toplu olarak temizlenmediği takdir de sivilceleri oluşturan bakterileri bu bölgede oluşturmaya başlamaktadır. Bu nedenle de cilt temizliğinin sürekli yapılması oldukça ehemmiyet arz eder. Eczanelerde siyah noktalara özel bazı bant ve losyon çeşitleri olarak kozmetik malzemeler satılabilmektedir yalnız biz bu yazımızda doğal şekilde bunlardan kurtulmayı anlatacağız.

Siyah Noktalar Cilt Yağı İle Orantılı

Siyah noktaların ne sıklıkta oluşacağı cildinizin yağ durumuna bağlıdır. Bu maskeleri cilt gözeneklerini takip edebilme amacı beraberinde cildinize sık olarak uygulamanızda yarar bulunmaktadır.

Geniş gözeneklerin daralmalarına imkân vermekte olan yumurta birebir oranda bu gözeneklerde oluşmuş olan yağı ve kirleri de temizliyor. Yumurta akı maskemiz için 2 yumurtanın aklarını bir kase içinde karıştırıyoruz ve sonra da cildimize sürüyoruz. Cildimizdeki tabaka kuruduktan sonrasında bir defa daha sürüyor ve gene kurutuyoruz. Sonrasında 10-15 dakika daha bekliyoruz ve yüzümüzü normal çeşme suyu beraberinde yıkıyoruz. Bu maskeyi sık olarak uygularsanız cildinizdeki siyah noktalardan zaman içerisinde kurtulursunuz.

Kil Maskesi

Kil maskesi cildiniz üzerindeki gözeneklerin tamamıyla temizlenmesinde oldukça etkili olan maske modellerindendir. Kozmetik mağazalarda da hazır olarak bulabileceğiniz bu maskeyi, gerekli malzemeler beraberinde evinizde rahatlıkla yapabilirsiniz. Evinizde hazırlayacağınız zaman toz durumundaki kili bir krem biçimine gelene kadar elma sirkesi ile karıştırmalısınız. İstenilen kıvamı tamamen alabilmek için bu sirkeyi çok az bir şekilde dökmelisiniz. Karışımı yüzünüze sürdükten sonrasında tam anlamıyla 10 ila 15 dakika kadar beklemelisiniz. Parmağınız beraberinde maskeye dokunduğunuzda nihayetinde kuru bir his almakta iseniz yüzünüzden yıkayabilirsiniz.

Kil maskesi yardımıyla cildinizde var olan yağ ve kir gidecektir ve siyah noktalar üzerinde sürekli olarak kullanıldığında cildinizden mutlaka uzaklaşacaklardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir