TÜRK KAHVESİYLE PEELİNG NASIL YAPILIR?

TÜRK KAHVESİYLE PEELİNG NASIL YAPILIR?

Türk kahvesi, bilindiği üzere her daim vazgeçilmez içeceklerimizdendir. Türk kahvesini içmek için bahanelere gerek yoktur. Canımız ne zaman isterse bol köpüklüsünden pişirir içeriz. Tabi ki de her şeyin fazlasının zarar olduğu gibi, Türk kahvesinin de fazlasının zararlı olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Ancak bunun yanı sıra aşırıya kaçmadan günde 2 fincan içilen Türk kahvesinin de sağlığa yararları saymakla bitmiyor. Sadece içilerek değil, telvesinin daha faydaları bulunur. Her kadının isteğidir, tabir-i caizse bebek gibi bir cilde sahip olmak. Yumuşacık ve pürüzsüz bir cildi hangi kadın istemez ki? Tabi ki de her kadın! Hal böyle olunca pahalı ürünler ya da güzellik merkezlerinin yolu tutuluyor. Bir sürü paralar dökülüyor ve en kötüsü de onca işin içerisinde zaman kaybına sebebiyet veriliyor. Bunların hepsini unutun ve hiçbir kimyasal ürün kullanmadan, tamamen doğal, maliyeti ucuz ve pratik olarak evinizde sadece 5 dakikanızı ayırarak istediğiniz cilde sahip olabileceğiniz peeling uygulmasını yapmaya ne dersiniz? 

Siyah noktalardan, izlerden ve pütürlü oluşumlardan dakikalar içerisinde kurtulmak mümkün. Yumuşacık ve ışıl ışıl parlayan bir cilt için işte Türk kahvesi peelingi

Türk Kahvesiyle Peeling Nasıl Yapılır?

Kullanılacak Malzemeler

2 tatlı kaşığı Türk kahvesi telvesi
2 çay kaşığı toz esmer ya da beyaz şeker

Yapılışı

Türk kahvesi telvesini ve toz şekeri bir kasenin içerisinde güzelce karıştırın.

Uygulanışı

Elde edilen karışımı parmak uçlarınızla temizlenmiş cildinize dairesel hareketlerle çok fazla bastırmadan yayarak sürün. Çok fazla bastırmayın ki, içerisinde bulunan toz şeker cildinizi tahriş etmesin. Yavaş yavaş dairesel hareketlerle cildinize masaj yaparak uygulama işlemi yapın. 10 dakika bekletin ve ardından bol soğuk suyla cildinizi yıkayarak temizleyin. Haftada 2 defa peelingi cildinize uygulayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir