YAĞ YAKAN DETOKS SUYU TARİFİ NASIL HAZIRLANIR?

YAĞ YAKAN DETOKS SUYU TARİFİ NASIL HAZIRLANIR?

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte uzun süren oruç bedeni yorabilir. Günün sonunda bol bol su içilecek ve iftar ile sahur arasınında kısa olması nedeniyle yeterli bir dengeli beslenme yapılmış olmayacak. Hal böyle olunca şişkinlik, ödem ve gaz problemleri de ortaya çıkacak. Aynı zamanda midenin uzun süre boş kalmasıyla birlikte bir anda yüklendiğiniz zaman mide ağrısı da yaşayabilirsiniz. Detoks suyu bölgesel yağ yakımında oldukça etkili bir yöntemdir. Bölgesel yağlanma genelikle göbek çevresi ve basenlerde görülür. Detoks suyu aynı zamanda sindirim sistemini düzenler. Kısaca iftarda normal su içmek yerine hazırlayacağımız detoks suyu ile orucunuzu rahatlıkla geçirebileceksiniz. 

Kesinlikle orucu diyet yapmak için tutmayın! İbadettin yerinin her zaman ayrı olduğunu unutmayın! Bu detoks suyu fazla yağlarınızı hızlı şekilde yakmaya yardımcı olurken, bağırsak hareketlerini sağlar ve hazmı kolaylaştırır. Tabi bir de suya doğal bir aroma verdiği gibi kan şekerinizin dengede kalmasını sağlar.

Gelelim detoks suyunun yapım aşamasına…

Yağ Yakıcı Detoks Suyu Tarifi

Kullanılacak Malzemeler

2 litre klorsuz su
2 adet kabuk tarçın
2 yemek kaşığı elma sirkesi
2 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu
Yarım elma

Yapılışı

Cam bir kavanozun ya da sürahinin (ağzının kapaklı olması gerekli) içerisine suyu koyun. Suyun içerisine elma sirkesini, taze sıkılmış limon suyunu, kabuk tarçınları ve son olarak küçük küçük kabuklarıyla dilimlenen elmaları suyun içerisine atın. Kavanozun ya da sürahinin ağzını sıkıca kapatın ve buzdolabında beklemeye bırakın. İftarda içeceğiniz suyu sahurdan hazırlayın ve iftarda afiyetle içebilirsiniz. Önemli olan önceden hazırlayıp, bekletildikten sonra içilmesidir.

NOT : Detoks suyu kısa sürede hızlı yağ yakmaya sebebiyet verdiği için beslenmenize dikkat edin ve yetersiz beslenme yapmamaya özen gösterin. Aksi halde güçsüz kalabilirsiniz.

Afiyet olsun…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir