YARIM TOPUZ SAÇ MODELİ YAPMANIN PÜF NOKTALARI

YARIM TOPUZ SAÇ MODELİ YAPMANIN PÜF NOKTALARI

Bu yılın trend saç modellerinden birisidir, yarım topuz modası. Aslında bu saçın bir adı var; half up bun adı verilen bu topuzlar, kısa sürede ve az efor sarf ederek şıklık elde etmek isteyenler için tabir-i caizse biçilmiş kaftan diyebiliriz. Uzun saçların kaderidir, bugün saçıma hangi şekli versem? soruları! Her güne farklı saç modelleri bulmak oldukça zor oluyor. Sabah sabah uykunun en güzel yerinde kalkılıp saç yapma telaşına girilecek olması da, ayrı bir ajitasyon denilebilir. İster okul, ister iş hayatı bayanların ortak sorunudur sabah az uğraş ile şık, havalı ve cool saçlara sahip olmak. Yarım topuz da bu yazın en popüler saç modası olarak belirlendi. Hem rahat kullanımlı, hemde modern görünümüyle bayanların kalbini çalarak yerini sağlamlaştırdı. Normal topuzlar bilindiği üzere evde öylesine yapıldığı zaman, hatta yatmaya hazırlanmak için şöyle bir dolanarak toparlanan saç adeta bakılmaya doyulmaz. Ne de güzel oldum diye düşünürken, sabahta aynı saçı yapma hayali kurulur. Ancak o hayal gerçek olmaz. Çünkü kuşta kondursanız, akşamkinin yanından dahi geçmeyecektir. Ancak yarım topuz saç modelinin böyle bir derdi yok. Özellikle alarm zamanlarında baş kurtarıcı da diyebiliriz. Anı kurtarmakla kalmayıp, size oldukça hoş ve havalı bir hava katacaktır. 

Yarım topuz saç modelini dilediğiniz zaman ve dilediğiniz her yerde kolaylıkla yapabilirsiniz. Her ortama gönül rahatlığıyla uyum sağlamaktadır. Saçınız ister düz olsun, ister dalgalı ayrım yapmadan dilediğiniz gibi uygulayabilirsiniz bu saç modelini. Tabi birde belirtmeden geçmeyeceğim, yarım topuz saç modelini sadece aceleniz olduğunda yapacaksınız diye bir şey de yok. Örgü modelleriyle de süsleyebilirsiniz.

Örgülü Yarım Topuz Modelleri

Örgülü Yarım Topuz Modelleri

Özellikle renkli saçların mutlaka denemelerini tavsiye ediyoruz.
Spor yaparken de vazgeçilmeziniz olabilir.

Yarım Topuz Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Öncelikle kendinize ve saçınıza en uygun olan modeli belirleyin. Daha sonra saçınızın üst kısmını bir tutam ayırın ve lastik toka ile tutturun.

Yarım Topuz Saç Modeli Yapılışı

Yarım Topuz Saç Modeli Yapılışı

Yukarıdaki resimde ayrıntılı olarak anlatılmaktadır. Yarım topuz saç modelindeki en önemli husus; kusursuz bir topuz değil, salaş ve dağınık bir görünüm yaratmak olmalı. Gelişi güzel olarak toplanmış bir topuz havası vererek daha hoş ve şık olmuş olacaksınız. İsteğe göre saçınızın daha parlak görünmesi için ve birazcık sabitlemek için sprey kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.