YEŞİL ÇAY İLE NASIL ZAYIFLANIR?

YEŞİL ÇAY İLE NASIL ZAYIFLANIR?

Baharın gelmesiyle herkeste bir yaz telaşı başladı. Buna zayıflama telaşı da denilebilir. Kışın kalın giysilerin altında biriken kiloların, yazın dar giysilerin ortaya çıkmasıyla gün yüzü görmeye başlayacağı düşüncesi şimdiden kadınların kabusu oldu. Elbette geç değil. Kısa süre içerisinde forma girmek mümkün. Biriken bölgesel yağların kısa süre içerisinde eridiğini göreceksiniz. Özellikle yeşil çayın, göbek ve bel çevresinde biriken yağların yok olmasında oldukça etkili bir şifalı bitki çayıdır. Yeşil çayın zayıflama üzerindeki etkisini bilmeyen yoktur. Yeşil çay; iştahı bastırıyor ve vücudun ihtiyaç duyduğu bütün mineralleri fazlasıyla karşılıyor. Ayrıca yeşil çay, güçlü bir antioksidan özelliğine sahiptir. Böylece yaşlanmayı da yavaşlattığı gerçektir. Yeşil çaya yağ yakma özelliğini veren ”polifenol” adlı bitkisel bileşenler vücudu aktive ederek yağ yakımını olduğundan daha hızlı hale getiriyor.

Yeşil çay sade olarak içilebildiği gibi, limon eklendiğinde etkisinin daha fazla arttığı da unutulmaması gereken küçük püf noktasından biridir.

Zayıflatan Yeşil Çay Nasıl Hazırlanır?

Kullanılacak Malzemeler

Yarım litre su
2 tatlı kaşığı yeşil çay

Yapılışı

Çaydanlığın içerisine suyu koyun ve kaynamaya bırakın. Kaynayan suyun içerisine yeşil çayı atın ve ocağın altını kapatın. Yeşil çayı demlenmeye bırakın. Yaklaşık 15 dakika demlenmesi yeterli olacaktır. Gün içerisinde ılık olarak tüketebilirsiniz. Özellikle sabah aç karnına tüketilmesi tavsiye edilir.

Yeşil Çay, limon ve maden suyu ile hazırlanan çayın zayıflamaya etkisi var mıdır? elbette vardır. Limon zaten yeşil çayın etkisinin artmasında önemli bir etki sağladığı biliniyor. Buna birde maden suyu eklendiği vakit harika bir yağ yakmaya yardımcı form çayı ortaya çıkıyor. Maden suyu metabolizmayı hızlandırıyor ve hazımsızlığı önlüyor. Aynı zamanda vücudun ihtiyacı olan minerallerin karşılanmasında etki sağlıyor.

Şimdi gelelim, bu mükemmel karışım form çayının yapılışına…

Kullanılacak Malzemeler

Yarım litre su
Yarım limon
1 şişe maden suyu
2 tatlı kaşığı yeşil çay

Yapılışı

Suyu çaydanlığın içerisine koyun ve kaynatın. Kaynayan suyun içerisine yeşil çayı atarak ocağın altını kapatın ve demlenmeye bırakın. 10 dakika demlenmesi yeterli olacaktır. Demlenen yeşil çayın içerisine yarım limon suyunu sıkın ve kabuğunu da içerisine atarak tekrar demlenmeye bırakın. Çaydanlığın kapağını kapatmayı ihmal etmeyin. 5 dakika sonra da maden suyunu yeşil çay ve limon karışımının içerisine dökün. İşte karışım form çayı hazır hale geldi.

Sodalı, limonlu ve yeşil çaylı form çayını oda sıcaklığındaki sıcaklık ile gün içerisinde öğün aralarında tüketin.

Her gün düzenli olarak yukarıda hazırlanan form çayını içtiğinizde, biriken fazla yağlarınızdan kurtulacaksınız. Aynı zamanda etkili bir zayıflamada sağlamış olacaksınız. Şifa olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir