BEBEK PUDRASI İLE CİLT MASKESİ NASIL YAPILIR?

BEBEK PUDRASI İLE CİLT MASKESİ NASIL YAPILIR?

Tek bir cildiniz var ve bu sebeple en iyi bakımı cildimize uygulamak gerekir. Özellikle kadınlar cilt bakımına erkeklerden daha fazla önem veriyor. Aslında yanlış bir davranış. Sonuçta cilt bakımının kadını ya da erkeği yoktur. Cilt bakımı cinsiyet meselesi de değildir. Ancak şimdiye kadar oldukça nadirdir, cilt bakımı yapan erkek. Evet kızlar burada iş sizlere düşüyor. Sevdiğiniz kişiyle ilgilenin ve kendinize ayırdığınız bakım zamanını sevdiğinizin bakımı için de ayırın. Çünkü dediğimiz gibi, tek bir cilde sahibiz ve ona da gereken önemi ve özeni göstermeliyiz. Sizlerle paylaşacağımız bebek pudrası maskesini hemen hemen neredeyse bilmeyen yoktur. Özellikle yağlı cilt tipine sahip olan kişilerin kurtarıcı maskesi de diyebiliriz. Yoğun iş temposu ve gün içerisindeki koşuşturmalar yüzünden kendinize vakit ayırıp da, güzellik merkezlerine gidemiyorsanız üzülmeyin. Evde uygulayacağınız bu maske sayesinde cildinizin pürüzsüz ve tabir-i caizse bebek gibi bir cilde sahip olacaksınız. Böylece hem vakitten, hemde nakitten kazanacaksınız. Maliyetinin az ve yapımının pratik olduğu bu maskeyi haftada 2 kere uygulayarak, güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Çok uzatmadan bebek pudrası ve gül suyu ile hazırlayacağımız cilt maskesi tarifimizin yapım aşamalarına geçelim…

Öncelikle bebek pudrasının faydalarından bahsetmek istiyoruz;

 • Bebek pudrası cilde sürüldüğünde, cilte oluşan fazla yağı emerek gün içerisinde oluşan parlamaları önler.
 • Sivilceleri kurutma özelliği vardır.
 • Ciltte oluşan sivilce lekelerini geçirir.
 • Cildin daha pürüzsüz ve bebeksi bir görünüme kavuşmasını sağlar.
 • Doğal bir görünüm sağladığında dolayı, günlük pudra kullanımına uygundur.
 • Terlemeye karşı oluşan tahrişi önler.
 • Yağlı saç diplerine uygulanan bebek pudrası, saçta oluşan fazla yağı emer ve böylece kuru şampuan görevi görür.
 • Kirpiklere sürüldüğünde, kirpiklerin daha dolgun görünmesini sağlar. Bebek pudrasını kirpiklere, kirpik fırçası ya da kirpik tarağıyla uyguladıktan sonra rimel sürdüğünüzde daha dolgun kirpiklere sahip olacaksınız.
 • Bebek pudrası uygulanan cilt, bebek gibi pürüzsüz bir cilt olacaktır.

Kullanılacak Malzemeler

1,5 çay kaşığı bebek pudrası
1 tatlı kaşığı gül suyu

Yapılışı

Malzemeleri karıştırma için çay tabağı kullanmanız yeterli olacaktır. Çay tabağının içine bebek pudrasını ve gül suyunu koyarak, karıştırın. Krem kıvamına gelene kadar karıştırmanız gerekir. Hazır olan maskeyi, temiz ve kuru cildinize dairesel hareketlerle uygulayın. Maskeyi cilde uyguladıktan sonra kurumasını bekleyin. Bu aşamada çok fazla konuçmamaya özen gösterin. Çünkü maske kurumaya başladığı andan itibaren tabakalaşacak. Bu sebeple kırışıklığın oluşmaması iiçin, mümkün olduğunca konuşmamak gerekir. Tabi sadece tek neden bu da değil, kurudukça bebek pudrası dökülecektir. Her yerin, özellikle üstünüzün bembeyaz olmasını istemezsiniz. Çok uzun süren bir süreç olmayacak. Yaklaşık 15-20 dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır. Sonrasında yüzünüzü soğuk suyla yıkayarak kurulayın. Sonrası mı? Yumuşacık bebeksi bir cilde sahip olduğunuz. Yağlı ciltler haftada 3’ü geçmeden uygulabildikleri gibi, ideal olarak haftada 2 defa maskeyi cilde uygulayabilirsiniz.

Güzellikle kalın…

BEBEK PUDRASI İLE CİLT MASKESİ NASIL YAPILIR? için yapılan yorumlar;

 1. kardelen dedi ki:

  çocuklar kullana biliyormu 12 13 yaş

 2. Merhaba, çocuklar için kullanmadan önce bir uzmana danışmanızda fayda var. Cilt tipine göre değişik reaksiyonlar oluşabileceğinden, bir doktor veya konuyla ilgili uzaman onayı olmadan kullanılmaması gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir