CENNET MUSKASI TARİFİ NASIL YAPILIR?

CENNET MUSKASI TARİFİ NASIL YAPILIR?

Cennet muskası, daha önce böylesini yemediğiniz enfes bir tatlıdır. Ayrıca sadece 3 çeşit malzemeden yapılmaktadır ve yapılışı da oldukça basit bir tatlı tarifidir. Herkes çikolatayı az çok sever. Hatta bazıları özellikle kadınlar, resmen çikolataya aşıktırlar. Nedenine gelince, çikolata; seratonin yani mutluluk hormonunu hareket ettirmesiyle insanı rahatlatır. Yani çikolatanın insanı mutlu etmesi şehir efsanesi değildir. İşte bu sebeple çikolatayı sevmeyen hiçbir kadın yoktur. Tabi yinede bazen istisnalar görülebilir. Birde bu tatlıya aromasını veren Hindistan cevizi yağı var. Çikolata ve Hindistan cevizi yağının birleşmesiyle ortaya çıkan bu lezzeti yemeye doyamayacaksınız. Evet çok fazla uzatmadan bu enfes mi enfes, lezzetli mi lezzetli ve tabi ki de bir o kadar da basit tatlının yapım aşamalarına geçebiliriz.

Kullanılacak Malzemeler

8 adet baklava yufkası
Sürülebilir çikolata (kendinizde evde hazırlayabilirsiniz. Daha önce Ev Yapımı Sürülebilir Çikolata tarifimizi sizlerle paylaşmıştık. Tamda bu tatlı için oldukça idealdir)
Hindistan cevizi yağı

Yapılışı

Bu tarif oldukça basit ve pratiktir. Aniden gelen misafirler için özellikle oldukça idealdir. Evet baklavalık yufkaları ikişerli olarak kullanacağız. Bu sebeple çoğaltıp ya da azalmak size kalmaktadır. Azaltacağınızı hiç sanmıyoruz da, yinede tavsiye olarak söylemeden geçmeyelim dedik. Baklava yufkaların hepsini üst üstüne dizin ve 5 eşit parçaya uzunlamasına kesin. Sonra o parçaları ikişerli olarak ayırın. Her yufkanın arasına fırça yardımıyla Hindistan cevizi yağından sürün. İnce bir tabaka olarak sürülmesi gerekir. Ardından her bir parçanın uç kısımlarına birer tatlı kaşığı sürülebilir çikolata (evde kendinizin hazırlamasını tavsiye ediyoruz, çünkü daha lezzetli oluyor) kotun ve muska olacak şekilde sarın. Tüm yufka parçalarını sarın. Fırın tepsisinin içerisine yağlı kağıt serin ve hazır olan cennet muskalarını, yağlı kağıdın üzerine dizin. Son olarak da, her birinin üzerine tekrardan fırça yardımıyla Hindistan cevizi yağı sürün. Önceden ısıtılmış 180 derece fırında yaklaşık 20-25 dakika pişirin. Sıcak ya da soğuk pek fark etmese de, sıcak olarak denemenizi tavsiye ediyoruz.

Afiyet olsun…

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.