KALICI VE HIZLI BRONZLUK NASIL ELDE EDİLİR?

KALICI VE HIZLI BRONZLUK NASIL ELDE EDİLİR?

Yazın bronzlaşmak herkesin en büyük tutkusudur. Ancak bronzlaşmaktan çok, o bronzluğu kalıcı hale getirmeyi isteriz. Çünkü bronzluk sağlandığında dahi, kalıcı olması zordur. Yanık ten herkes tarafından çok seviliyor. Çikolata sevmekten mi kaynaklanıyor bilinmez ama esmer kadın ayrı bir çekicidir. Zaten ne demişler, ”esmerler kıskanılmasaydı, solaryum icat edilmezdi” diyede boşuna söylenmemiş. Ancak bronz tene sahip olmak için de kendinizi çok fazla yıpratmayın. Çünkü bilindiği üzere güneşe korumasız olarak maruz kalmak, ciddi anlamda olumsuzluklara sebebiyet verebiliyor. Öncelikle şunu belirtmek istiyoruz ki, genç kalma iddiasında olan herkes güneş ile arasındaki mesafeyi koruması gerekli. Güneş, cildin erken yaşlanmasına ve kırışıklıklarının oluşmasına neden oluyor. Çünkü güneş cildin sertleşmesine sebebiyet verdiğinden dolayı, kırışıklıkların oluşmasına ve var olan kırışıklıkların da daha da derin bir hale getiriyor. Kısaca ultraviyole ışınları güzellik yerine, yaşlanmaya neden olmakta. Ancak tercih elbette sizin. Çok fazla aşırıya kaçmadan her zaman doğallıktan yana olarak, aralıklarla ve korunmalı bir şekilde güneşe çıkarak bronzluk elde edin. Tabi bunu doğal ve kalıcı yöntemlerle de yapabilirsiniz.

Kadın kaç yaşında olursa olsun, yazın kahverengimsi hafif yanık tene ve güneşten açılmış saçlara kavuşmayı arzular. Tamam çikolata tenin ayrı bir çekicili var ama risklerini de hesaba katmak lazım. Öncelikle şunu unutmayın, kesinlikle güneşe kendinizi korunmasız olarak teslim etmeyin. Çünkü bu yapılacak en büyük hatadır. Kendinizi güneşe korunmasız olarak teslim ettiğinizde, cilt ilk önce gerilir ve o canlı görüntüsü kaybolur. Daha sonrada bir anda aniden ortaya lekeler çıkıverir.

Bronz ve ışıl ışıl parlayan bir cilde hemen sahip olmak isterseniz, çok yanlış bir tercih yapmış olursunuz. Hızlı ve kalıcı bronzluk ayrıdır. Çünkü hızlı ve kalıcı bronzluk elde etmek için doğal şifa kaynağı olan bitkisel yağlardan yararlanacaksınız. Bu da cildin sertleşip, gerilmesini önleyerek sağlıklı bronzluk sağlayacak. Birde güneşlenme sonrasında mutlaka duş almayı ihmal etmeyin. Unutmadan alacağınız duşunda ısısı çok önemli. Kesinlikle sıcak suyla duş almayın. Mümkün olduğunca soğuya yakın derecede, ılık olması gerekir.

Hızlı ve Kalıcı Bronzlaşma

Havuç yağı, kakao yağı, susam yağı, ceviz yağı, kayısı yağı ve fındık yağı egzotik ten bronzluğu için oldukça ideal yağlardandır. Aynı zamanda da cildi besleyici özelliği olduğundan dolayı, cildin ihtiyaç duyduğu nemi sağlar. Örneğin cildi hem besleyen hemde renginin kalıcı şekilde bronz kalmasını sağlayan ceviz yağıdır.

Güneşin altında korunmasız olarak dolaşmaktansa, şifa olan bitkisel yağlardan yararlanmakta fayda var. Hemde ucuz maliyetle birlikte egzotik kokularında yayılmasını sağlıyor. Bronzlaşırken dahi doğallıktan yana olun. Böylece güzelliğinize güzellik katacağınızı unutmayın.

Güzellikle kalın…

Paylaş

KALICI VE HIZLI BRONZLUK NASIL ELDE EDİLİR? için yapılan yorumlar;

  1. umut dedi ki:

    mrb lar ben kalıcı bronzluk ıcın gereklı urun sıparısı vermeyı dusunuyorum yardımcı olabılırmısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.