VÜCUT SIKILAŞTIRICI VE İNCELTİCİ BİTKİSEL YAĞLAR

VÜCUT SIKILAŞTIRICI VE İNCELTİCİ BİTKİSEL YAĞLAR

Doğum sonrasında sarkmalar ve çatlaklar meydana gelmektedir. Aşırı kilo alıp ve kilo vermek vücudun elastiğini kaybetmesine sebep olduğu gibi, deforme olmasına da neden olur. Daha sonra zaman içerisinde sarkmalar, hatta çatlaklar meydana gelir. Sarkmış ve aşırı yağlanmış bir bedene sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, doğal bitkisel yağlarla bunları ortadan kaldırmak yani en hafife indirmek, zahmetli olsa da yapılabiliyor. Ameliyat masasına yatmaktansa, evinizde bütçenize göre bu işlemleri uygulayabilirsiniz. Bu yağlar, vücudu sıkılaştırdığı gibi incelmesine ve yağların erimesine sebep olacaktır. Çoğu kez zayıf kişilerde bile böyle sorunlar yaşanmaktadır. Yumuşak ve gevşek bir cilde sahip olabilirsiniz. Sizde bu yağ karışımlarıyla daha sıkı ve sert bir cilde sahip olabilirsiniz. Formüle edilen vücut sıkılaştırıcı karışımlar, losyonlar ve maskeler, cilt üzerinde sıkılaştırıcı ve gerginleştirici bir etkiye sahiptir.

Evinizde kolaylıkla hazırlayıp uygulayabileceğimiz harika yağ eriten, sıkılaştıran ve incelten yağların karışım tarifleri ve uygulanışı;

Karışım Malzemeleri

Bu karışım sıkılaştırıp toparladığı gibi çatlaklarında onarılmasında oldukça etkilidir.

1 yemek kaşığı portakal yağı

1 yemek kaşığı zeytinyağı

1 yemek kaşığı kekik yağı

1 tatlı kaşığı karabiber yağı

1 çay kaşığı tarçın yağı

Tüm malzemelerin hepsini bir kasenin içerisinde karıştırın. İyice birbirine karışan yağları bacak, kol, göbek ve basen bölgelerine uygulayabilirsiniz. Karışımı aynı miktarlarda, yani eşit şekilde çoğaltabilirsiniz. Sorunlu bölgelerinize sürdükten sonra, daha iyi bir sonuç almak için streç film ile sarmanızı tavsiye ediyoruz. 1 saat beklettikten sonra yıkanarak yağları temizleyiniz. 1 saat bekleme süresince, hareket etmenizde fayda var. Uyguladıktan 15 dakika sonra yağların etkileşime geçmesiyle kaşıntı ve karıncalaşma meydana gelecektir, korkmayınız.

Not : Göğüs bölgenize sürmeyiniz.

Karışım Malzemeleri 2

Vücudu şekillendirip, sıkılaştırmaya yardımcı olacaktır. Aynı zamanda çatlaklarında yok olmasında fayda sağlayacak.

2 yemek kaşığı portakal yağı

2 yemek kaşığı çilek yağı

2 tatlı kaşığı kayısı yağı

1 tatlı kaşığı kantaron yağı

1 tatlı kaşığı yasemin yağı

2 çay kaşığı susam yağı

2 çay kaşığı avokado yağı

İsterseniz miktarlarını çoğaltabilirsiniz, ama eşit bir şekilde çoğaltma işlemi yapınız. Tüm malzemeleri kavanozun içerisinde karıştırın. Kavanozun kapağınız kapatarak 10 gün boyunca serin ve karanlık bir yerde muhafaza ediniz. 10 günün sonunda hazır olan karışımı sorunlu bölgeleriniz olan; bacak, kol, göbek, karın ve basenlere uygulayınız. Yani sarkık deri bölgelerinizin üzerine sürün. 1 saat beklettikten sonra yıkayınız.

Not : Yüz ve göğüs bölgelerine uygulamayınız.

Karışım Malzemeleri 3

Hem inceltici hem de sıkılaştırıcı karışımdır. Yağ yakımının ve dolaşımının hızlanmasına oldukça etki sağlayacaktır. Kısa sürede istenilen sonucu elde edebilirsiniz.

50 ml lahana yağı

25 ml kakao yağı

25 ml yosun yağı

Malzemelerin hepsini bir kasenin içerisinde karıştırın ve sorunlu bölgelerinize masaj yaparak uygulayın. Daha sonra streç film ile sarın ve 2 saat kadar bekletin. Sürenin sonunda yağları arındırmak için yıkayın. Düzenli olarak uyguladığınızda kısa süre içerisinde değişimi fark edeceksiniz.

  • Yukarıda yazmış olduğumuz karışım tariflerinin etkilerini kısa sürede görmek için, düzenli ve istikrarlı uygulamalar yapmak gerekir. Ancak belli bir süre sonunda problemli bölgelerin yağlarının eriyip sıkılaştığını, inceldiğini, toparlandığını hatta çatlaklarının onarıldığını göreceksiniz.

Paylaş

VÜCUT SIKILAŞTIRICI VE İNCELTİCİ BİTKİSEL YAĞLAR için yapılan yorumlar;

  1. yagmur damla dedi ki:

    merhaba bunları kac gunde bır yapmak gerekıyor cevp verısmısınız

  2. Eylem dedi ki:

    Kacgun arayla yapacagiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.