DİYET YAPMADAN ZAYIFLAMA YÖNTEMLERİ

DİYET YAPMADAN ZAYIFLAMA YÖNTEMLERİ

Kilo vermenin ne kadar zor olduğunu bilmeyen yoktur. Kilo vermek için her geçen zaman yeni metotlar hatta yeni tarifler ortaya çıkmakta. Ancak ne kadar sağlıklı olduğunu bilen de yok. Yapılan araştırmalara göre diyet listeleri kişilerin daha çok yemek yemesine sebep olmakta. Yani diyet listelerinin kısıtlamaları psikolojik olarak yeme dürtüsünü tetikliyor. Kilo vermekte ki en önemli kural, rahat ve emin olmak. Sabah başlayıp, öğlen bırakmak olmamalı. Hatta geri kalan hayatınızı bu düzene sokmak gerekir. Sağlıklı kilo vermek için öncelikle beslenmeye dikkat etmelisiniz. Kilo vermekten ziyade, ideal olan kilonuzu korumakta gerekir. Hayatınız boyunca sürekli kilo alıp vermek, vücudu deformasyona uğramasına sebep olur. Bu da kadınların korkulu rüyası olan selülitin ortaya çıkmasına neden olur. Bunları ortadan kaldırmak elbette mümkün. Yani katı ve yorucu diyetlere maruz kalmadan zayıflayabilirsiniz. Yanlış okumadınız! Zayıflamayı gözünüzde büyütmeden, günlük yaşantınızı değiştirmeden ve mutsuz olmadan zayıflayın. Hatta daha da güzeli yiyerek zayıflayın.

Yapacaklarınız oldukça basit. Hangi aktivitenin kaç kalori harcatacağını bilmek.

İdeal kilonuzun boyunuza göre oranını hesaplamak. Vücut kitle indeksi hesabını öğrenmek.

Ve en önemlisi bilinçli olarak günü tamamlamak.

Diyetsiz Zayıflama Yöntemi Önerileri

 • Uyku düzenize özen gösterin. (Yeterince uyumazsanız vücut kilo almaya eğilimli olacaktır. Az uyku uyumak iştah arttırdığı gibi, kendinizi daima aç hissetmenize sebep olur. Bu yüzden günde 8 saat uyumaya dikkat edin)
 • Selfie çekin. (Son zamanlarda oldukça moda olan öz çekim çılgınlığı zayıflamaya fayda sağlıyor. Kendinizi çekmek için harcadığınız çaba, kalori yakmanızda etkili rol oynamakta)
 • Küçük beden kıyafetler alın. (Alacağınız küçük beden kıyafetler daha kolay forma girmenizi sağlayacaktır)
 • Asansör yerine merdiven kullanın. (Böylece tüm vücut hareket etmiş olacak)
 • Çok acıktığınız da abur cubur yerine kuruyemiş tüketin. (Daha az kalori alımı yapmış olacaksınız ve kuruyemiş kabızlığı önler)
 • Market alışverişine çıkmadan önce 1 adet elma yiyerek gidin. (Kan şekeri dengeleneceği için, yiyecek reyonlarında daha az vakit geçirmiş olacaksınız)
 • Öğün atlamak yerine acıktığınız da açlığınızı bastıracak sağlıklı gıdalar tüketin. (Mevsimindeki meyveyi tüketin)
 • Bölgesel zayıflama yapmak yerine, günde 10 dakika zıplayın. (Böylece tüm vücut hareket etmiş olacak)
 • Sıvı alımına ve özellikle su içmeye olduğundan daha fazla özen gösterin. (Metabolizmanın hızlanmasını sağlayacaktır)
 • Çok terlemek kilo vermeye neden olmaz. Sizi aşırı yoran ve zorlayan egzersizlerden uzak durun. (Terlediğinizde kilo vermediğinizi bilmeniz gerek)
 • Evlenin! (Aktif cinsel hayat, kilo vermede en etkili yoldur. Fazla kalori harcamanıza sebep olur)
 • Ayakta yemek yememeye dikkat edin. (Ayakta yemek yediğinizde doyduğunuzu hissetmeyeceğiniz için gereğinden fazla yemiş olacaksınız)
 • Ayakta yemek yemediğiniz gibi, suyu da ayakta içmeyin. (Ayakta içilen su, mideyi olumsuz etkilediği gibi sarkmaya da sebep olmakta)
 • Yemek saatlerinize dikkat edin. (Akşam yemeğinden sonra hamur işleri ve yüksek kalorili yiyecek yememeye özen gösterin. Çünkü vücut dolap gibidir; ışık kapanınca çalışmayı durdurur. Yani daha az çalışır. Hal böyle olunca yenileni yakamaz ve kilo olarak vücutta kalır)

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz önerileri günlük hayatınıza dahil ederek kilo verebilirsiniz. Hem de hiç zorlanmadan.

Ekstra olarak;

Gün içerisinde yeşil çay tüketmeye özen gösterin. Yeşil çay metabolizmayı hızlandırıp yağ yakmasına sebep olduğu gibi, sağlık açısından da oldukça faydalıdır.

Her öğün yoğurt tüketin. Probiyotik vücuttaki yağların yakılmasına yardımcı oluyor. Gece yatmadan önce 1 bardak süt ya da kefir için.

Aşırıya kaçmadan günde 2 bardak kefir tüketin. Birçok faydası olan kefirin zayıflamaya da etkileri vardır.

Tatlı krizlerinizde, meyve tüketin. Ya da tarçın çayı yaparak, kan şekerinizi dengeleyin.

Beyaz ekmek yerine, tam tahıllı ekmek tüketin. Böylece kabızlık problemlerine de çözüm sağlamış olacaksınız.

Abur cubur yemeği önleyemiyorsanız, evinizde bulundurmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir