EV YAPIMI NEMLENDİRİCİ KREM TARİFİ NASIL YAPILIR?

EV YAPIMI NEMLENDİRİCİ KREM TARİFİ NASIL YAPILIR?

Vücudumuzun en değerlisi cildimiz yani derimiz diyebiliriz. Cildimize yani derimize temas eden kimyasallar kan yoluyla tüm vücuda yayılmaktadır. Sadece kimyasallar değil, her şey deri yoluyla organlara doğrudan temas haline geliyor. Özellikle yüz bakım ürünlerini seçerken gereğinden daha fazla özen göstermek gerekir. Kullanılan kozmetik ürünlerinin doğal olanlarını tercih etmeye özen gösterin. Çünkü unutmayın ki, sadece bir tane cilde sahibiz ve en iyi şekilde muhafaza etmemiz gerekmektedir. Bu konuda erkeklere oranla kadınlar biraz şanssız durumda. Kadınların cildi hassas ve yumuşak dokuya sahip olduğundan dolayı çok çabuk elastik yapısını kaybederek kırışmaya ve yıpranmaya başlıyor. Buna sebebiyetle cildiniz yağlı dahi olsa kesinlikle nemlendirici kullanmak gerekmektedir. Tabi ki yağlı cilt diğer ciltlere oranla daha şanslıdır. Çünkü cildin kendi ürettiği yağ sebebiyle yaşlanmaya neden olan kırışıklığın görülme oranı daha azdır. Cilt kendinden nemli olduğu için elastiğini kaybetmez. Buna güvenerek de nemlendirici krem uygulamayı ihmal etmeyin. Kusursuz bir cilt için, cilt bakımına dikkat etmek gerekiyor. Her kadın bebek gibi bir cilde sahip olmak ister. Bunun için pahalı ürünler almaya gerek yok. Doğanın bize vermiş olduğu harika şifalı bitkiler sayesinde pratik ve maliyeti ucuz %100 doğal nemlendirici krem evde yapabilirsiniz

Cilde uygulayacağınız nemlendirici kremin de bazı püf noktaları vardır. Gece yatmadan hemen uygulanan kremin hiçbir faydası yoktur. Aksine bütün ürün yastığa geçmektedir. Hemen kurudu ya da yapışkanlık etkisi kalmadı gibi düşünenlerdenseniz eğer, bu da yanlış. Çünkü nemlendirici kremi gece cildinize uygulamak için yatmadan en az 2 saat önce uygulanması gerekmektedir. Hatta uygulama saati de mevcuttur. Gece saat 22:00 ila 02:00 arasında cildin kendisini yenileme özelliği vardır. Bu saatler içerisinde evde doğal olarak hazırladığınız nemlendirici kremi uygulayın ve kısa süre içerisinde cildinizde ki değişiklikleri sadece siz değil, etrafınızdaki herkes fark edecektir. Tabir-i caiz ise bebek gibi bir cilde sahip olacaksınız.

Evde hazırladığınız kremi cildinize uygulamadan önce, cilt iyice temizlenmelidir. Gün içerisinde makyaj, toz ve kirden bütün gözenekler tıkanır. Gözle görünen bir şey yok gibi durur. Ancak Yapılan araştırmalar sonucunda bunun tamamen yanlış bir bakışa açısı olduğunu açıklamamaktadır. Cilt temizliği mutlaka günlük olarak yapılmalıdır. Aksi halde akne (sivilce), büyümüş gözenekler ve lekeler meydana çıkar. Bunları önlemenin en pratik ve kesin yolu cilt temizliğinden geçmektedir.

Gelelim ev yapımı nemlendirici krem yapımına

Ev Yapımı Nemlendirici Krem Nasıl Yapılır?

Kullanılacak Malzemeler

1 büyük dal aloe vera yaprağı
1 yemek kaşığı silme nişasta
Yarım çay bardağı saf zeytinyağı
Yarım çay bardağının yarısı lavanta esansı yağı

Yapılışı

Aloe vera yaprağını küçük küçük doğrayın ve mutfak robotunun içerisine atın. Yüksek devirde kıyın ve çıkan suyu iyice süzün. Çıkan suyu tekrar mutfak robotunun içerisine koyun ve üzerine zeytinyağı ve lavanta yağı esansını da ilave ederek yüksek devirde çırpın. Karışım beyaz bir hal alana kadar çırpmaya devam edin. Son olarak robotun içerisindeki karışımı bir kasenin içerisine alın ve bir elinizle karışımı karıştırırken, diğer elinizle nişastayı ekleyin. Nişasta koyu kıvam verecek ve krem haline dönüşmesinde yardımcı olacaktır. Cam ya da daha önceki krem kutunuzun içerisine (krem kutusu temiz ve kuru olmalı) koyarak kapağın ağzını kapatın. Geceleri yatmadan 2 saat önce iyice temizlenmiş ve kuru cildinize uygulayın. Kısa sürede farkı göreceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir