HAMİLE KALMAYI KOLAYLAŞTIRAN BİTKİLER

HAMİLE KALMAYI KOLAYLAŞTIRAN BİTKİLER

Öncelikle hamile kalmayı kolaylaştırmak için nelere dikkat edilmesi gerektiğini bilmek gerekir. Hamile kalmayı hızlandırmak için birçok bitki tarifleri ve yöntemler vardır. Hamile kalmayı isteyen ve bir süre denemelerine rağmen hamilelik elde edemeyen çiftlerin ilk etapta telaşa kapılmamaları gerekiyor. Çünkü duyacağınız endişe sizi daha çok gereceği için, psikolojik olarak hamileliği istemeden itmiş olacaksınız. Cinsel ilişki esnasında çiftler oldukça rahat olmalıdır. Ve şunu belirtmek gerekir ki, düzenli bir cinsel hayatınız olmalıdır. Kadın hamile kalmaya en elverişli olduğu dönemde yani, yumurtlama döneminde sperm ile yumurtayı bir araya getirmek oldukça basit gibi görünse de unutulmaması gereken bazı öneriler mevcuttur. Buna rağmen hala hamilelik olmamışsa şifalı bitkilerden destek almakta fayda vardır. Bakalım, hamile kalmayı kolaylaştıran bitkiler nelerdir?

Şerbetçi otu : Kadınlık hormonu salgılar ve hamile kalmadan önce içilmesi önerilir. Aynı zamanda adet düzenleyici olarak da ay halinde içilmesinde fayda vardır. Ancak hamile kaldıktan sonra içilmemesi gerekmektedir.

1 litre kaynamış suyun içerisine, 30 gram kurutulmuş şerbetçi otu atılarak demlenmeye bırakılır. Günde 2-3 bardak içilir. Sinirsel rahatsızlıklara da iyi geldiğinden, uyku da verir.

Karanfil : Hamile kalmayı hızlandırır. Hamile kalmayı isteyen kadınlar her gün birkaç tane karanfili ağızlarında çiğneyebilirler ve çay olarak da demleyip suyunu içebilirler. Hamile kaldıktan sonra karanfil ve karanfil yağının kullanılmaması gerekir. Çünkü uyarıcı etkisi olduğundan dolayı rahim kasılmalarına neden olabilir.

Safran : Hamile kalmayı isteyenler yemek esnasında, yemeklerin üzerine serperek yiyebilirler. Hamile kadınların safrandan uzak durması gerekir. Safran hamilelikte rahimi uyardığı için, düşük yapmaya sebep olabilir. Safran aynı zamanda yumurtaları geliştirmede de etkilidir.

Rezeryan : Hamile kalmayı destekleyici bir bitkidir. Hormon bozukluklarında kullanılır ve hormonların düzene girmesini sağlar. Yiyeceklerin üzerine 1 çay kaşığı serpilerek yenilebilir.

Adaçayı : Kalın rahim duvarlarına sahipseniz ve bu yüzden hamile kalamıyorsanız, adaçayı tamda sizin için. Rahim duvarının incelmesini sağlar. Sperm ve yumurtanın buluşmasına katkıda bulunur. Ancak hamileliğin ilk 3 ayı ve son 3 ayı içilmesi önerilmez. Çünkü düşük yapmaya sebep olur.

Zahter : Cinsel istekleri arttırır. Ruhen ve bedenen rahatlamaya neden olur. Böylece rahat bir cinsel ilişki yaşamanızı destekler ve hamileliği kolaylaştırmış olur.

Nane : Hamile kalmayı kolaylaştırır. Taze olarak salatalarda yenmesi, hamileliği hızlandırır. Aynı zamanda nane, çay olarak da demlenerek içilebilir.

Sarı ballıbaba : Yumurta kalitesini arttırır ve hamile kalmayı kolaylaştırır. Döl yatağı gevşekliği ve döl yatağı yorgunlukların da oldukça yararlı bir şifalı bitkidir. Aynı zamanda tüm kadın hastalıkları içinde kullanılması önerilir.

Bitkilerin yanı sıra bazı önerilerde hamileliği kolaylaştırmak için mevcuttur. Bunlar;

  • Kafeinden uzak durun.
  • Düzenli olarak sevişin.
  • İçki ve sigarayı bırakın.
  • Diyet yapmayın ve düzenli beslenmeye özen gösterin.
  • ilaç kullanımına dikkat edin.
  • Ağrı kesici kullanmadan önce doktorunuza danışın.
  • Kontrollere gitmeyi ihmal etmeyin.
  • Doktor kontrolü dışında hareket etmeyin.
  • Yukarıdaki şifalı bitkilerden herhangi birine karşı alerjiniz var ise kesinlikle kullanmayınız.
  • Olası yan etkilere karşı şifalı bitkilerde olsa doktorunuza danışarak kullanınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir