HAMİLE (GEBE) KALMAYI KOLAYLAŞTIRAN KÜR TARİFİ

HAMİLE (GEBE) KALMAYI KOLAYLAŞTIRAN KÜR TARİFİ

Hamile kalmayı kolaylaştırmak için uygulanabilecek kürler ve yöntemler var mıdır? Hamile kalmak için nelere dikkat edilmesi gerekir? Hamile (gebe) kalmak için bitkisel doğal yöntemlere başvurarak bu dönemi hızlandırabilirsiniz. Öncelikle acele etmeyin. Şunu belirtmek gerekir ki, 12 ay boyunca düzenli ilişki sonucunda hamilelik (gebelik) gerçekleşmediği zaman bu yöntemlere başvurulması gerekir. Hamile kalmak  için düzenli ilişki ve pozisyonlar oldukça önemlidir. 35 yaşının üzerinde 6 aydan önce hamilelik (gebelik) gelişmediyse kısırlık yani inferlilite durumundan söz edilir. Bu durumda doğal bitkisel tedaviler ya da pozisyonlarla uğraşmak sadece vakit kaybına sebep olur. Hemen doktora başvurularak gereken tedaviye başlanması gerekmektedir. Burada paylaşacağımız yöntemler ve kürler sadece hamile (gebe) kalmayı hızlandırarak etki sağlayacaktır. Kısırlık tedavisine etkisi yoktur. Kısırlık (infililite) durumu söz konusu olmayan, korunmasız ilişki süresi 1 yıldan kısa olan çiftler sadece hamileliği (gebeliği) kolaylaştıran öneri kürlerle kendi kendilerine hamile kalmayı deneyebilirler. 1 yılın sonunda bu yöntemlere rağmen hamilelik (gebelik) gelişmediği taktirde doktora başvurulmalıdır. 35 yaş üzerinde bu süre 6 aydır. Çünkü bu yaşlarda geçen her 6 ay bile over rezervi ve hormonal durum açısından önemlidir, vakit geçirmeden hamilelik (gebelik) tedavisi için doktora başvurmak gerekir.

Hamile (Gebe) Kalmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler?

 • Öncelikle yumurtlama dönemine yakın zamanlarda ilişkiye girmeye özen gösterin. Yumurtlama tarihini hesaplama yaparak bu tarihi netleştirebilirsiniz.
 • Haftada 2 ya da 3 kere düzenli ilişki, hamile (gebe) kalma şansınızı arttırabilir. Fazlası arttırmakla kalmayıp, şansı düşürebilir.
 • Her gün cinsel ilişki sperm sayısını düşüreceği için bir faydası olmayacaktır. Cinsel ilişki arasında en az 1 gün oluşması gerekir ki, spermler biriksin ve hareketli spermler çoğalarak şansı arttırsın.
 • İlişki esnasında erkek hemen vajinadan çıkarı çıkmaması gerekir ve vajinanın içerisine boşalmalıdır.
 • Kadının ilişki sonrasında ayağa kalmadan sırt üstü 15 dakika yatması gerekir. Hatta ayaklarınızı havaya kaldırarak ve belinizin altına yastık koyarak bu süreyi beklemenizde de fayda var.
 • İlişkiye girilen pozisyon önemli değildir. Önemli olan erkeğin vajinanın içerisine boşalması ve kadının sırt üzeri 15 dakika yatmasıdır. Hamilelik (gebelik) pozisyonlarını arttıran sex pozisyonları yoktur.
 • Vajina içerisinin kesinlikle hiçbir zaman yıkanmaması gerekir.
 •  İlişki sırasında kesinlikle kayganlaştırıcı madde kullanılmamalıdır. Eğer illa kullanılacak ise, mutlaka bu amaç için üretilen su bazlı olanları tercih edilmesi gerekir.
 • Sigara, alkol ve uyuşturucu kullanılmamalıdır. Bunlar hamile (gebe) kalma potansiyelini olumsuz etkiler.
 • Stresten uzak durun. İlişki esnasında kendinizi rahat bırakın ve hamile (gebe) kalacak mıyım gibi düşüncelere girerek verimi düşürmeyin.
 • Aşırı kilonuz var ise mutlaka zayıflayın. Aşırı kilo ve aşırı zayıflık hamile (gebe) kalmayı olumsuz etkiler.
 • Spor yapmak hamile (gebe) kalmayı kolaylaştırır.
 • Kafeinli içeceklerden uzak durun.
 • Beslenme şeklinize zengin gıdalar takviye edin.
 • Vitamin takviyesinde bulanarak metabolizmanızı hızlandırın. Böylece güç ve kuvvet elde etmiş olacaksınız.

Hamile (Gebe) Kalmayı Kolaylaştıran Kuru İncir Kürü Tarifi

Malzemeler

Yarım litre klorsuz su
16-17 adet kuru incir

Suyu çaydanlığın içerinde kaynatın ve içerisine sap kısımları kısılan kuru incirleri ilave edin. 20 dakika boyunca kısık ateşte ağzı kapalı olarak kaynamaya bırakın. Kaynadıktan sonra ocağın altını kapatın ve ılınmaya bırakın. Ilındıktan sonra süzün ve günlük öğüne bölerek yemeklerden 15 dakika önce aç karnına içilir.

Bu kür, 2 kez 21 gün uygulanır. 21 gün içilir, 7 gün ara verilir. Tekrar 21 gün içilmek kaydı ile 42 gün tamamlanır.

Bu kür günlük taze olarak hazırlanır. Ertesi gün içilmez.

Bu kürün etkisini arttırmak için, yumurta büyüklüğündeki beyaz kuru soğanı ince ince kıyın ve üzerine 1 yemek kaşığı sumak ilave edin. Yemeklerden 10-15 dakika önce tüketin. Bunu haftada 4 kez tekrar edin. Aynı zamanda bu sizi yumurtalık kisti-polikistik over’den de koruyacaktır.

Hamile (Gebe) Kalmayı Kolaylaştıran Soğan Kürü Tarifi

Malzemeler

2 su bardağı su
1 adet orta boy kuru soğan

Suyu kaynatın. Soğanın kabuklarını soyun ve 4’e bölün. Kaynayan suyun içerisine atarak 5 dakika daha ağzı kapalı bir şekilde kısık ateşte soğan ve su iyice özleşene kadar kaynatın. İçerisine bir şey ilave etmeden öğle ve akşam yemeklerinden 15 dakika önce için. Soğan yenmeyecek, sadece suyunu için.

En etkili zaman adet bitiminden 7 gün sonra başlar.

Kürü uyguladıktan sonra, 2. kez adet görmeden 10 gün önce tekrar 5 ya da 7 günlük soğan suyu kürü uygulamalısınız.

Bu kür kesinlikle 15 günden fazla uygulanmamalıdır! Şifa olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir