YAĞ YAKAN VE ZAYIFLATAN KÜR TARİFİ

YAĞ YAKAN VE ZAYIFLATAN KÜR TARİFİ

Son zamanlarda artan kilo alımı ve bölgesel yağlanma problemleri oldukça çözümü zor hale gelmiş bulunmakta. Hareketsiz yaşam ve ofis hayatı bölgesel yağlanmalara sebep olmaktadır. Her geçen gün obezite kişi sayısı hızla artış göstermekte. Buna çözüm olarak birçok sağlığa zararlı haplar, şok diyetler ve açlık diyetleri gündeme gelmeye başladı. Bilmediğiniz ürünleri kullanmak demek, kemik erimesi ve kas kaybına neden olabilirsiniz. Zayıflayacağım diyerek sağlığınızdan, hatta hayatınızdan da olabilirsiniz. Unutmayınız ki, kilo almak oldukça kolaydır; ama biriken yağları eritmek hiçte o kadar kolay değildir. Öncelikle şunu bilmelisiniz ki, bir anda ciddi kilolar vermek ve yağ yakmak hiçte sağlıklı değildir. Ve ”can boğazdan gelir” dendiği gibi ”can boğazdan da çıkar” sözlerini aklınızın bir kenarında tutun. Gelelim sağlıklı bir şekilde yağ yakmanın ve zayıflamanın mümkün olduğu önerilere; İşe ilk önce yediklerinizi azaltarak başlayın. Besinlerin kalori değerleri hakkında yeterince bilgiye sahip olun ve bilinçsizce diyetlere girmeyin. Yağ yakan besinleri tüketmeye özen gösterin. Yani yemek yiyerek de kilo verilebileceğini unutmayın. Zayıflamak için kendinizi sıkmanıza gerek yok. Sizi yeterince bilgiye sahip olduğunuzda kilolarınızın gittiğini kendi gözlerinizle görmüş olacaksınız. Hangi aktivite ile kaç kalori harcanacağı hakkında ki bilgilerde işinize yarayacaktır. Günlük hayatınızda ki bazı değişimler bile sizi forma sokmaya yetecektir. Bunların yanı sıra bir de şifalı bitkilerden destek almak gerek. Şifalı bitkiler doğadan gelen bir armağandır. Birçok hastalıkları tedavi edici etkisi olduğu gibi, zayıflamaya da etkileri vardır. Bakalım, yağ yakan ve zayıflatan kür tarifi nasıl hazırlanıyor?

Yağ Yakan ve Zayıflatan Kür tarifi

Malzemeler

10 gram ıhlamur (2 tutam)
10 gram kuşburnu (12 adet)
5 gram altın otu (1 tutam)

Hazırlanışı

Bir çaydanlığın içerisine 750 gram suyu koyun ve kaynatın. Ocağın altını kısın ve kaynayan suyun içerisine kuşburnunu (kuşburnunun her birini havanda cıtlatın ya da bıçakla ortadan ikiye kesin. İçindeki yararları maddelerin açığa çıkması gerekmektedir) atarak 5 dakika kaynamasını sağlayın. Sürenin sonunda ıhlamuru ekleyin ve 2 dakika kaynatın. Son olarak altın otunu da ekleyerek 2 dakika daha hepsini kaynatın. Ocağın altını kapatın ve demlenmeye bırakın. Süzerek için Şifa olsun.

Gün içerisinde 2 defa içebilirsiniz. Hepsini biranda içmek istemezseniz. İlk yarısını sabah ya da öğlen, ikinci yarısını akşam içebilirsiniz. Bu şekilde içmek daha etkili bir sonuç almanızı sağlayacaktır.

Hazırlayacağınız bu çay tarifini 1 ay boyunca düzenli olarak tükettiğinizde sonucu kendi gözlerinizle görmüş olacaksınız. Metabolizmayı hızlandırarak, yağ yakımına yardımcı olacaktır. Ayda 7-8 kilo dendiği gibi bünyeye göre farklılıkta göstermektedir.

Kuşburnu çayının faydaları saymakla bitmediği gibi bu kürün de en önemli karışımından biridir ve ıhlamur ya da diğer adıyla tilya (kış ıhlamuru) aynı zamanda sizi hastalıklara karşı da koruyacaktır. Hem yağ yakarak zayıflayacaksınız, hemde soğuk kış günlerinde içiniz ısınacak ve bağışıklık sisteminiz güçlenecek. İşte şifalı bitkilerin mucizevi etkileri bunlar.

  • Bebeğini emziren annelerde rahatlıkla bu yağ yakan ve zayıflatan kür tarifini uygulayabilirler. Özellikle 6. aydan sonra uygulamalarında sakınca yoktur.
  • Olası yan etkilere karşı doktorunuza danışmadan kür tarifini uygulamayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir