YENİ DOĞAN BEBEK BAKIMI ÖNERİLERİ

Yeni doğan bebeğin bakımı, ilk andan itibaren oldukça önemlidir. İlk önce şunu bilmelisiniz ki, annelik öğrenilmez. Doğuştan gelen bir duygudur, annelik. Annelik duygunuzla ve her geçen gün bebeğinizle birlikte anne olduğunuzu anlarsınız. Zaten 9 ay 10 gün boyunca annelik duygularınız yeterince gelişecek ve daha fazlasına açık hale gelmiş olacaksınız. Hamilelik dönemi endişeleri sizi sıkmasın. Çünkü sizde bebeğinizle birlikte yeniden doğmuş olacaksınız. Annelikteki ilk günlerinizin tadı çıkarın. Aksi halde geçen zamanlar içinde bu duruma üzülebilirsiniz. Gereksiz kuruntulara kapılarak sütünüzün akışını bozmayın. Bir de büyüklerden yardım almayı ihmal etmeyin. Evet siz hamileliğiniz boyunca çok kitap okumuş olabilirsiniz ama tecrübe her şeyin üzerinde gelir. Kavınvalidenizden ve annenizden Okumaya devam et “YENİ DOĞAN BEBEK BAKIMI ÖNERİLERİ”

DOĞAL YOLLARLA SAÇ RENGİNİ AÇMA

Doğallık her zaman ön planda olunca, saç rengini açma işlemi de neden doğal yollardan olmasın? Saç açıcılar, boyalar ve keratin saçın matlaşmasına sebep olurken, aynı zamanda yıprandırır ve uzamasını engeller. Hal böyle olunca saçınızın renginden sıkılmış olsanız bile boyatmaya korkar hale gelmemek mümkün değil. Doğal yöntemlerle saçın rengini açmak mümkündür. Fakat doğal yöntemlerle saçı açmak, hemen istenilen sonucu vermemektedir. Uygulanan işlemleri tekrarlayarak ancak öyle istenilen sonuca varılır. Özellikle işlemi uyguladıktan sonra güneş ışığına çıkmak, saç renginin açılmasında biraz daha etkili olacaktır. Doğal yöntemleri uygulayacağınız saçınız kimyasal işlem görmemiş olması gerekir. Doğal Yollarla Saç Rengini Açma uygulamaları nelerdir, saç rengi nasıl açılır onlara bakalım.  Okumaya devam et “DOĞAL YOLLARLA SAÇ RENGİNİ AÇMA”

DOĞAL LEKE ÇIKARMA VE TEMİZLİK YÖNTEMLERİ NELERDİR?

Temizlik malzemeleri bir dolabın içinde, çocukların ulaşamadığı yerlerde muhafaza edilmelidir. Günlük kullandığımız eşyalarda oluşan lekeleri çıkarmak çoğu zaman zahmetlidir. Lekenin temizlenmesi için, öncelikle ne lekesi olduğu belirlenmeli ve en uygun yöntem ve malzemeyle hızlı bir şekilde çıkartılmalıdır. İşte bunlara örnekler olarak, Doğal leke çıkarma ve temizlik yöntemleri nelerdir, öğrenelim.

Kan Lekesi : Kan lekesini mümkün olduğunca hemen temizlemeniz gerekmektedir. Aksi halde kuruyacak ve çıkarma işleminiz zorlaşacaktır. Kan lekesini temizlemek için, sıcak su kesinlikle Okumaya devam et “DOĞAL LEKE ÇIKARMA VE TEMİZLİK YÖNTEMLERİ NELERDİR?”

HIZLI TEMİZLİĞİN PRATİK SIRLARI

Hızlı ve pratik temizlik yaparak, hafta sonunuzu daha değerli hala getirebilirsiniz. Özellikle çalışan bayanlar, hafta sonlarını evde temizlik yaparak geçirirler ve kendinelerine zaman ayıramazlar. Bir çok erkek bu durumdan şikayet etmektedir. Eşinize ve çocuklarınıza vakit ayırmak için, işe ilk önce temizlik planı oluşturarak başlayınız. Bunu illa ki hafta sonları ya da çalışan bayanlar değil, ev hanımları da uygulamalı. Bütün gün evin işleri, yemek derken Okumaya devam et “HIZLI TEMİZLİĞİN PRATİK SIRLARI”

REÇEL YAPIMININ AYRINTILARI

Kahvaltı sofralarının vazgeçilmezidir, reçeller. Sofraları rengarenk örtü gibi süsler. Reçel, hem göze, hem damak tadınıza hitap etmelidir. Kıvamını tutturmak zor gibi görünse de, küçük püf noktalarıyla istediğiniz gibi sizde evlerinizde pratik, sağlıklı ve lezzetli reçeller yapabilirsiniz. Reçel nasıl yapılır? Meyveleri satın alırken, canlı olanları almaya özen gösteriniz. Çürük olmamasına dikkat ediniz. Taze ve olgun meyveleri tercih ediniz. Reçel yapımına başlamadan önce, bol suda yıkadıktan sonra iyice durulanmalı ve süzgece koyularak kurumaya bırakınız. Tencereye alınan meyvelerinizin üzerine şeker atarak sulanmasını bekleyiniz. Yaklaşık 1 saat bekleme süreniz için yeterli olacaktır(her meyvenin bekleme süresi değişkenlik gösterebilir). Okumaya devam et “REÇEL YAPIMININ AYRINTILARI”

HANGİ AKTİVİTE İLE KAÇ KALORİ HARCARIZ?

Çağımızın buluşlarıyla gelen yenilikler, hareketsiz yaşamı beraberinde getirmiş bulunmaktadır. Yürüyen merdivenler, asansör, arabalar, uzaktan kumandalar, bilgisayar, televizyon gibi daha yüzlerce hareketi önleyen buluşlar, modern yaşamın insanları oturan hareketsiz Okumaya devam et “HANGİ AKTİVİTE İLE KAÇ KALORİ HARCARIZ?”