Kişisel Bakım

Kişisel bakıma dair herşey. En yeni ve pratik öneriler, güzellik, bakım, maskeler, tonik, cilt temizliği ve bakımı, el ve ayak bakımı hakkında bilgiler.

SAÇ GÜRLEŞTİREN DOĞAL TARİFLER

SAÇ GÜRLEŞTİREN DOĞAL TARİFLER

Saçlar gün geçtikçe doğal nem dengesini kaybederek, elastik yapısının bozulmasına neden olur. Saçlar, günlük hayatın temposundan oldukça etkilenirler. Hava koşulları, düzleştirici, fön makinesi, maşa ve spreyler saçın güçsüzleşmesine ve dökülmesine sebep olur. Saçlar da koparak dökülmeler, uçlarında oluşan kırıklar sebebiyle köklerde güçsüzlük ve seyrelme başlar. Saçlarınıza gereken özeni ve bakımı yapmazsanız mat, donuk ve sönük saçlara sahip olmaya başlarsınız. Bunu önlemenin tabi ki de birçok metodu mevcuttur. Öncelikle güzellik merkezlerine çok paralar harcamadan evinizde rahatlıkla uygulayabileceğiniz birçok tarif vardır. Böylece hem ekonomik hemde zamandan tasarruf ederek saç bakımı yapmak kolay hale gelecek. Uygulayacağınız bu tariflerle, saçlarınız daha hacimli ve daha yoğun saçlara sahip olacaksınız. Etkili ve hızlı sonuçlar elde etmek istiyorsanız bu tarifler tamda size göre. Bakalım saç gürleştiren doğal tarifler nelerdir?

EVDE TIRNAK BAKIMI MASKELERİ

EVDE TIRNAK BAKIMI MASKELERİ

El ve tırnak bakımı, dış görünüş bakımından oldukça önemli bir yere sahiptir. Sadece dış görünüşe bağlı olmakla da kalmayıp sağlık açısından da önemi büyüktür. Kişiler ilk önce beden dilleriyle hareket ederler ve bunu da elleriyle ifade etmektedirler. Her daim ön planda olan el ve tırnaklar bakımlı olmalıdır. Bakımdan anlaşılan öncelikle oje olmamalıdır. Ojeler sizi bakımlı göstermez. Ama yinede bakımlı tırnaklar denilince akıllara oje ve tırnak koruyucuları gelmekteyse oje, koruyucu yada parlatıcı sürmekte fayda vardır. Hiç değilse, tırnaklarınızı gelişi güzel kesmektense, tırnak kesiminden sonra en azından törpü kullanarak tırnaklarınıza şekil verebilirsiniz. Tırnak bakımı

2016 YILBAŞI MAKYAJI NASIL OLMALI?

2016 YILBAŞI MAKYAJI NASIL OLMALI?

Günlük hayatınızda çok az makyaj yapsanız bile, yılbaşı gecesinin çok özel olduğunu aklınızda tutarak bu geceye özel, farklı bir makyaj stili deneyebilirsiniz. Yılbaşında giyeceğiniz kıyafetinize göre makyajınızı belirlemenizde fayda var. Sadece gözlerinizi ön plana çıkaran bir makyaj yapıp kıyafette iddialı olabilirsiniz. Yeni yıla geri sayım başladı. Tabi ki sizde ne giyeceğinizi, makyajınızın nasıl olacağını düşünmeden edemiyorsunuz. Işıltıyı kullanacağınız en doğru zaman yılbaşı gecesi. Yılbaşı makyajınızın kusursuz ve iddialı olması için neler yapılması gerektiğini, hep beraber 2016 yılbaşı makyajı nasıl olmalı? yazımızdan öğrenelim.

SAÇ DÖKÜLMELERİNE KARŞI KEFİR MASKESİ TARİFİ

SAÇ DÖKÜLMELERİNE KARŞI KEFİR MASKESİ TARİFİ

Kefir, Kuzey Kafkasya kökenli probiyotik süt ürünüdür. Yüzyıllar öncesinin geçmişine sahip olan ve Kafkasyalıların sağlıklı ve uzun yaşamlarının sırrı, gençlik iksiri olduğu kabul edilir. Kefir beyazımtırak renkte, karnabaharı anımsatan, genelde bezelye ya da fındık büyüklüğünde ki tanelerden oluşur. Kefir yapımında inek, koyun, keçi ve manda sütleri yağlı ya da yağsız olarak kullanılabilir. Yağlı olanı daha çok tercih edilmektedir. Kefiri daha çok besler ve daha çabuk büyümesini sağlar. Kefirin birçok faydaları vardır. Ağızdan alındığı gibi dışarıdan da faydalarını göstermektedir. Özellikle dökülen saçlara karşı etkileri çok

DOĞAL YOLLARLA SAÇ RENGİNİ AÇMA

DOĞAL YOLLARLA SAÇ RENGİNİ AÇMA

Doğallık her zaman ön planda olunca, saç rengini açma işlemi de neden doğal yollardan olmasın? Saç açıcılar, boyalar ve keratin saçın matlaşmasına sebep olurken, aynı zamanda yıprandırır ve uzamasını engeller. Hal böyle olunca saçınızın renginden sıkılmış olsanız bile boyatmaya korkar hale gelmemek mümkün değil. Doğal yöntemlerle saçın rengini açmak mümkündür. Fakat doğal yöntemlerle saçı açmak, hemen istenilen sonucu vermemektedir. Uygulanan işlemleri tekrarlayarak ancak öyle istenilen sonuca varılır. Özellikle işlemi uyguladıktan sonra güneş ışığına çıkmak, saç renginin açılmasında biraz daha etkili olacaktır. Doğal yöntemleri uygulayacağınız saçınız kimyasal işlem görmemiş olması gerekir. Doğal Yollarla Saç Rengini Açma uygulamaları nelerdir, saç rengi nasıl açılır onlara bakalım. 

EVDE KURU CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR?

EVDE KURU CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR?

Kuru cilt, yağlı ciltlere oranla daha az akne (sivilce) ve siyah nokta oluşturan, gözeneklerinin sıkı oluşuyla daha pürüzsüz görünen bir cilt tipidir. Yağlı ciltlere göre daha az parlar ve çok fazla bakım yapılması gerektirmeyen cilt tipi olarak görünse de kuru cildinde kendisine göre dezavantajları bulunmaktadır.

Kuru cilt bakımı aslında zordur. Pul pul olan ciltte makyajın durması zor hale gelir. En kötüsü de kuru cilde sahip kişilerin, daha çabuk yaşlandığı ve cildinin daha çabuk kırıştığı görülmektedir. Ayrıca güneşin zararlı ışınlarına karşı daha hassastır. Pullanarak tahriş olur. Bunlardan korunmak elbette mümkündür. Doğru bakım ve kozmetik ürünleriyle cildinizin yapısını koruyabilirsiniz. Nemlendirici kullanmayı, güneşin zararlı ışınlarına karşı kışın dahi cildinize güneş kremi uygulamayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Evde yapacağınız maskelerle cildinizin kurumasını önleyip bakım yaparsanız, kırışıkların oluşumunu geciktirebilir cildinizin daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Sizde evinizdeki malzemelerinizle cildinize daha pratik ve maliyeti düşük bakım yapabilirsiniz. Evde kuru cilt bakımı nasıl yapılır, onları öğrenelim.

EVDE YAĞLI CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR?

EVDE YAĞLI CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR?

Yağlı cilt, sebum salgısı yüksek olan cilt tipidir. Yağlı cilt, parlak, kalın ve mat bir görüntüye sahiptir. Genişlemiş gözenekler ve siyah noktalarla tıkalıdır. Bu tür ciltler, temizleme ve bakım konusunda özel tedbirlere ihtiyaç duyarlar. Kullanılan ürünlerde kesinlikle alkol olmadığından emin olunması gerekir. Yağın elbette cilde faydası vardır, fakat fazlası akne(sivilce) gibi sorunlar meydana getirmektedir. Yağlı cilde uygulanan makyaj, çok daha kolay dökülerek bozulmalar meydana gelir ve kozmetik uygulaması zor bir cilt tipidir. Elbette yağlı cildi kurutmak gibi müdahalelere başvurmadan, yağını tamamen ortadan kaldırmak mümkün olmasa da yapacağınız bazı bakımlar mevcuttur. 

ADET AĞRISI NASIL GEÇER?

ADET AĞRISI NASIL GEÇER?

Adet kanaması sırasında ağrı hissedilmesine ‘dismenore’ denmektedir. Adet gören kadınların yaklaşık %50’si dismenore ya da ağrılı adet görmekten şikayetçidir. Adet döneminde oluşan ağrının nedeni adet kanının dışarı atılması için rahimdeki kasılmalar ve rahimdeki dolaşımın azalmasıdır. Bu dönemde rahim içinden salgılanan ‘prostaglandin’ adı verilen maddeler sinir uçlarını uyararak ağrı hissedilmesine sebep olmaktadır. Her ağrılı adet hastalık teşkil etmez. Bazen üşütmeden kaynaklı ağrılar yaşayabilirsiniz. Özellikle ayakların bu dönemde sıcak tutulması tavsiye edilmektedir. Genel olarak yumurtlamanın olduğu adet sikluslarında sancılı adet görülür. Yani adet döneminde bir miktar dahi olsa ağrı

CİLT TİPİNE GÖRE TONİK

CİLT TİPİNE GÖRE TONİK

Cilt temizlendikten sonra tonik işlemiyle devam edilmelidir. Bu işlem, günlük temizlikteki ikinci adımdır. Tonik, derinlemesine temizleyerek, gözenekleri sıkılaştırmaya ve canlandırmaya yarar. Su ve alkolle hazırlanan bu karışım, özel bir solüsyondur. Fakat, tonik seçerken içeriğinde alkol olmayanı tercih edin. Alkol iç organlarımızı yorduğu kadar, cildinizi de yormaktadır. Tonikleri hem erkekler hem de kadınlar cilt temizliğinde, mutlaka kullanmalıdır. Toniklerin de çeşitleri vardır ve cilt tipinize uygun olanı seçip kullanmalısınız. Evde de kendinizin kolayca hazırlayıp kullanacağınız pratik ve uygun tonikler yapabilirsiniz.

SAĞLIĞIN GÜZELLİK İÇİN ÖNEMİ

SAĞLIĞIN GÜZELLİK İÇİN ÖNEMİ

Sağlıklı olursanız güzelleşmek zor değildir.

Dış görünüşünüze ve güzelliğinize harcadığınız zaman kadar, sağlığınıza da önem vermelisiniz. Sağlıklı vücut her zaman dinç ve zinde olur. Güzellik önce sağlıktan gelir. Siz sağlıklı olduğunuz vakit cildinizin, saçlarınızın ve gözlerinizin ışıl ışıl parladığını göreceksiniz. Doğal güzellik işte böyle başlamaktadır. Sağlıklı ve dengeli beslenmelisiniz ki, vücut önce içten güzelleşmeye başlasın. Geriye kalan görüntünüzü