KADINLAR NEDEN AĞLAR

Bir kadın neden ağlar diye sorduğunuzda, birçok cevapla karşılaşırsınız. Çünkü bu sorunun birden hatta yüzden fazla yanıtı vardır. Bir kadının gözyaşları değersiz değildir. Elbette kadınlar çok duygusal yaratılmışlardır. Tabi bazı istisnai durumlar dışında. Her kadın ağlayamaz mesela. Ya da ağlamanın güçsüzlük olduğunu düşünür. Aslında tam tersidir. Ağlamak ne kadar güçlü ve duygulu olduğunu gösterir. Kadın, narin bir çiçek gibi, bir kuş gibidir. Gereken ilgiyi, özeni ve sevgiyi vermezsen ölür. Ağlamak geliyorsa içinizden kim ne der diye düşünmeden, çekinmeden duygularını ifade eder, kadın. Çünkü ağlayan kadın bilir; her dökülen yaşta hüznünü de, sevincini de yaşar. Bir kadın değer verdiğine verir, gözyaşlarını. Kadını kadın yapan; ne saçları, ne gözleri, Okumaya devam et “KADINLAR NEDEN AĞLAR”

RENKLERİN ANLAMLARI VE PSİKOLOJİK ETKİLERİ

Renklerinde taşıdığı anlamlar vardır. Kişiler üzerinde renklerin yeri oldukça önemlidir ve ruh haline göre bazen değişkenlik gösterir. Bazı renkler daha kolay fark edilirken, bazıları ise fizyolojiyi ve psikolojiyi olumlu yada olumsuz yönde daha çok etkiler. Tüm renkler hiç şüphesiz hayatın vazgeçilmezlerindendir. Düşünsenize yer yerin siyah yada beyaz olduğunu, düşüncesi bile soğuk bir ortam yaratmaya yetiyor. Elbette ki siyah ve beyaz renkleri bir arada kullanıldığında hoş bir görüntü yaratıyor, fakat aralarına katılan kırmızı, pembe ve maviyle ortam daha bir canlı hale gelmiş oluyor. Renkler sadece görsellik açısından değil, başka Okumaya devam et “RENKLERİN ANLAMLARI VE PSİKOLOJİK ETKİLERİ”

ŞEKER HASTALARI NE YEMELİ?

Şeker hastalığı (diyabette) ilaç-insülin tedavisinin yanı sıra, dengeli bir diyet ve egzersiz programı da çok önemli. Sağlıklı beslenmek ve düzenli egzersiz yapmak hem kan şekerini düşürüyor hem de insülin ihtiyacını azaltıyor. Şeker hastalığının yol açabileceği olası komplikasyonlar büyük oranda doğru beslenme ile kontrol altında tutulabildiği için şeker hastaları ”acaba ne yemeliyim ya da ne yememeliyim” sorusunu sık sık sormaktadırlar. Şeker hastalığı teşhisi konulduktan sonra doktorunuz mutlaka dikkat etmeniz gereken yiyecek ve içecekleri söyleyecektir. Ancak yapmanız gereken tek şey fazla endişeye kapılmamak olacaktır. Çünkü tükettiğiniz miktarı bilerek, kontrollü olmak koşuluyla aşağı yukarı her türlü gıdayı tüketebilirsiniz. Şeker hastaları ne yemeli? yazımızda bilmediklerimizi öğrenelim. Okumaya devam et “ŞEKER HASTALARI NE YEMELİ?”

BURÇLARA GÖRE HEDİYE SEÇİMİ

Sevdiklerinize hediye ararken hala kararsız kalıyorsanız, burçlarına göre hediye seçebilirsiniz. Hangi burçlar hangi hediyeleri bekler? Onları hangi hediyeler mutlu eder? Hediye alışverişine çıktığınız zaman hep bir çaresizlik yaşanır, acaba beğenir mi? hoşuna gider mi? ya da ne alsam bilemedim gibi sürekli problemler yaşanır. Elbette hediyenin hiç bir önemi yoktur. Önemli olan düşünülmek ve değerli hissettirilmek. Hem anlamlı hem de sevdiğinizi mutlu etmek mi istiyorsunuz? O zaman burçlara göre hediye seçimi yazımız tam size göre olacak. Uygun hediyeyi seçerek, sevdiğinizi mutlu edin. Okumaya devam et “BURÇLARA GÖRE HEDİYE SEÇİMİ”

DOĞAL YOLLARLA SAÇ RENGİNİ AÇMA

Doğallık her zaman ön planda olunca, saç rengini açma işlemi de neden doğal yollardan olmasın? Saç açıcılar, boyalar ve keratin saçın matlaşmasına sebep olurken, aynı zamanda yıprandırır ve uzamasını engeller. Hal böyle olunca saçınızın renginden sıkılmış olsanız bile boyatmaya korkar hale gelmemek mümkün değil. Doğal yöntemlerle saçın rengini açmak mümkündür. Fakat doğal yöntemlerle saçı açmak, hemen istenilen sonucu vermemektedir. Uygulanan işlemleri tekrarlayarak ancak öyle istenilen sonuca varılır. Özellikle işlemi uyguladıktan sonra güneş ışığına çıkmak, saç renginin açılmasında biraz daha etkili olacaktır. Doğal yöntemleri uygulayacağınız saçınız kimyasal işlem görmemiş olması gerekir. Doğal Yollarla Saç Rengini Açma uygulamaları nelerdir, saç rengi nasıl açılır onlara bakalım.  Okumaya devam et “DOĞAL YOLLARLA SAÇ RENGİNİ AÇMA”

DOĞAL LEKE ÇIKARMA VE TEMİZLİK YÖNTEMLERİ NELERDİR?

Temizlik malzemeleri bir dolabın içinde, çocukların ulaşamadığı yerlerde muhafaza edilmelidir. Günlük kullandığımız eşyalarda oluşan lekeleri çıkarmak çoğu zaman zahmetlidir. Lekenin temizlenmesi için, öncelikle ne lekesi olduğu belirlenmeli ve en uygun yöntem ve malzemeyle hızlı bir şekilde çıkartılmalıdır. İşte bunlara örnekler olarak, Doğal leke çıkarma ve temizlik yöntemleri nelerdir, öğrenelim.

Kan Lekesi : Kan lekesini mümkün olduğunca hemen temizlemeniz gerekmektedir. Aksi halde kuruyacak ve çıkarma işleminiz zorlaşacaktır. Kan lekesini temizlemek için, sıcak su kesinlikle Okumaya devam et “DOĞAL LEKE ÇIKARMA VE TEMİZLİK YÖNTEMLERİ NELERDİR?”

SAĞLIĞIN GÜZELLİK İÇİN ÖNEMİ

Sağlıklı olursanız güzelleşmek zor değildir.

Dış görünüşünüze ve güzelliğinize harcadığınız zaman kadar, sağlığınıza da önem vermelisiniz. Sağlıklı vücut her zaman dinç ve zinde olur. Güzellik önce sağlıktan gelir. Siz sağlıklı olduğunuz vakit cildinizin, saçlarınızın ve gözlerinizin ışıl ışıl parladığını göreceksiniz. Doğal güzellik işte böyle başlamaktadır. Sağlıklı ve dengeli beslenmelisiniz ki, vücut önce içten güzelleşmeye başlasın. Geriye kalan görüntünüzü Okumaya devam et “SAĞLIĞIN GÜZELLİK İÇİN ÖNEMİ”

HIZLI TEMİZLİĞİN PRATİK SIRLARI

Hızlı ve pratik temizlik yaparak, hafta sonunuzu daha değerli hala getirebilirsiniz. Özellikle çalışan bayanlar, hafta sonlarını evde temizlik yaparak geçirirler ve kendinelerine zaman ayıramazlar. Bir çok erkek bu durumdan şikayet etmektedir. Eşinize ve çocuklarınıza vakit ayırmak için, işe ilk önce temizlik planı oluşturarak başlayınız. Bunu illa ki hafta sonları ya da çalışan bayanlar değil, ev hanımları da uygulamalı. Bütün gün evin işleri, yemek derken Okumaya devam et “HIZLI TEMİZLİĞİN PRATİK SIRLARI”

AIDS NEDİR?

AIDS, muhtemelen ilk olarak Afrika’da ortaya çıktı. 1980 başlarında Afrika’da salgın hastalık vakası olarak çıkış gösterdi. Hızla artış göstermesine sebebiyet olarak, Afrika’da oluşan şehirleşmenin artış göstermesi, seyahatlerin uzun olması ve uluslararsı olması, damardan alınan uyuşturucu, cinsel hayatın değişerek çoklu eşli olunması artışında önemli rol oynamaktadır. Afrika ülkesinde yaşayan bazı gölgelerin, %10’undan fazlası HIV pozitif olarak bilinmektedir. Amerika’da Okumaya devam et “AIDS NEDİR?”

CEP TELEFONUNUN SAĞLIĞA ZARARLARI

Yaşantımızın büyük bir bölümünü kapsayan cep telefonlarının, sağlık açısından büyük tehlikeleri bulunmaktadır. Telefonun yararları, zararlarından az olduğu için yararlarını etkisiz hale getirmektedir. Son dönemlerde telefon kullanma oranı gittikçe artış göstermekte. Hatta cep telefonu kullanma yaşı 5’e kadar düşüş göstermiş olup, oynama yaşı Okumaya devam et “CEP TELEFONUNUN SAĞLIĞA ZARARLARI”