ŞAMBABA (ŞAMBALİ) TATLISI

ŞAMBABA (ŞAMBALİ) TATLISI

Şambaba(şambali) tatlısı ya da şam tatlısı olarak farklı söyleyişleriyle gönüllere taht kurmuş bir tatlıdır. Altına ve üstüne pekmez sürerek, irmikle yapılan tatlı  arasına kaymak koyarak, üstüne tarçın, hindistan cevizi atarak severek yediğimiz tatlıyı evinizde sizde yapabilirsiniz. Görüntüsüyle şık, yapımı kolay ve bir o kadar da lezzetli olan şambaba(şambali) tatlısı, sofralarımızın ve damak tadınızın vazgeçilmezidir. Evinizde kolayca hazırlayabileceğiniz şambaba(şambali)tatlısı nasıl yapılır?

HAMİLELİK PSİKOLOJİSİ

HAMİLELİK PSİKOLOJİSİ

Hamilelik bir kadının yaşadığı en özel dönemlerden biridir. Fakat duygusal değişimler, hormonlar ve yaşadığı fiziksel değişmeler eklenince, bundan sonra hayatının nasıl olacağı endişesine kapılarak bu dönemin keyfine varamıyor. Hamilelikte, bu gibi duygulara kapılmak çok normaldir. Hamilelik psikolojisi nasıl olur sorusunun cevabını merak ettiğinizden eminim bu çok doğal, ve endişelenmenizin sebebi yaşadığınız duygusal iniş çıkışlar olabilir.

Anne oluyorum! Dediğiniz an,hayatınızda her şey değişmeye başlayacaktır. Tabi ki de bu duygular kişiden kişiye farklılık gösterse de, annelik duygusu sadece kadınlara özel duygudur. Hamilelik, kendinizi çok özel, farklı, değişik duygular hissettiğiniz dönemdir. Etrafınızda ki herkesin, size olduğundan daha çok ilgi göstermesini, daha çok yanınızda olmasını ve önemli hissettirmelerini istersiniz. Kadınlar aslında hep böyle, ilgiler beklese de bu dönemde daha farklı ve aşırısını isterler.

CİLT TİPİNE GÖRE MASKELER

CİLT TİPİNE GÖRE MASKELER

Evde hazırlayabileceğiniz ucuz maliyetli, hazırlanışı kolay, pratik, maskelerle gençleşin. Yoğun tempolu günlük hayatınızda, nefes almanız bir o kadar zor iken, güzellik salonlarına gidebilecek fırsatı yaratamaya bilirsiniz. Hem maliyet istemeyen, hem de evinizdeki malzemelerinizle oluşturabileceğiniz tariflerle, güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Maskeyi, temizlenmiş ve tonikle arındırılmış cildinizin üzerine uygulayın. Yüzünüze, boynunuza ve dekolte bölgenize size en uygun olan maskeyi seçiniz.

ANNE OLMAYA HAZIR MISINIZ?

ANNE OLMAYA HAZIR MISINIZ?

Hamile olmadan önce, anne olmak için hazır mıyım diye kendinize sormalısınız. Çünkü hamile kalmadan, sağlığınızın göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Sağlığınızın kontrol edilmesi, sizin ve bebeğiniz için, doğum sürecinde etkili rol oynamaktadır. Bir çok kadın gebeliğine, sağlık sorunlarıyla başlayabiliyor. Plansız hamile kalmak, bilmeden yaptığınız her şey bebeğinizin sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir. Hamile kalmaya karar verdiğiniz an, düzenli ve sağlıklı beslenmek mutlaka şarttır. Bu durum, normalden biraz daha özen gösterilmesi gerekmektedir. Hamile kalayım da dikkat ederim değildir. Hamile kalmadan önce ve hamile kaldıktan sonrası sizin ve bebeğiniz açısından hayati önem taşımaktadır. Hamilelik