HAMİLE (GEBE) KALMAYI KOLAYLAŞTIRAN KÜR TARİFİ

HAMİLE (GEBE) KALMAYI KOLAYLAŞTIRAN KÜR TARİFİ

Hamile kalmayı kolaylaştırmak için uygulanabilecek kürler ve yöntemler var mıdır? Hamile kalmak için nelere dikkat edilmesi gerekir? Hamile (gebe) kalmak için bitkisel doğal yöntemlere başvurarak bu dönemi hızlandırabilirsiniz. Öncelikle acele etmeyin. Şunu belirtmek gerekir ki, 12 ay boyunca düzenli ilişki sonucunda hamilelik (gebelik) gerçekleşmediği zaman bu yöntemlere başvurulması gerekir. Hamile kalmak  için düzenli ilişki ve pozisyonlar oldukça önemlidir. 35 yaşının üzerinde 6 aydan önce hamilelik (gebelik) gelişmediyse kısırlık yani inferlilite durumundan söz edilir. Bu durumda doğal bitkisel tedaviler ya da pozisyonlarla uğraşmak sadece vakit kaybına sebep olur. Hemen doktora başvurularak gereken tedaviye başlanması gerekmektedir. Burada paylaşacağımız yöntemler ve kürler sadece hamile (gebe) kalmayı hızlandırarak etki sağlayacaktır. Kısırlık tedavisine etkisi yoktur. Kısırlık (infililite) durumu söz konusu olmayan, korunmasız ilişki süresi 1 yıldan kısa olan çiftler sadece hamileliği (gebeliği) kolaylaştıran öneri kürlerle kendi kendilerine hamile kalmayı deneyebilirler. 1 yılın sonunda bu yöntemlere rağmen hamilelik (gebelik) gelişmediği taktirde doktora başvurulmalıdır. 35 yaş üzerinde bu süre 6 aydır. Çünkü bu yaşlarda geçen her 6 ay bile over rezervi ve hormonal durum açısından önemlidir, vakit geçirmeden hamilelik (gebelik) tedavisi için doktora başvurmak gerekir.

PİŞİ NASIL YAPILIR?

PİŞİ NASIL YAPILIR?

Pişi, diğer adlarıyla; bişi, bavursak veya bavırsak gibi mayalı hamurun kızgın yağda pişirilmesi ile yapılan yiyecektir. Türk mutfaklarının vazgeçilmez mayalı hamur kızartması da denilebilir. Özellikle kandil günlerinde ve arife günlerinde yapılır. Komşulara dağıtılır. Aynı zamanda sabah kahvaltılarında da sevilerek yenir. Mayalı içi boş yapıldığı gibi, içmikli (iç harçlı) olarak da yapılmaktadır. Mayalı hamurdan yapılan pişi oldukça basit ve pratiktir.

AŞERMEK NEDİR VE NE ZAMAN BAŞLAR?

AŞERMEK NEDİR VE NE ZAMAN BAŞLAR?

Aşerme, hamileliğin (gebeliğin) ilk aylarında görülen yiyecek ve içeceklere karşı aşırı istek duyma belirtisidir. Hatta erken hamileliğin ilk belirtisi de denebilir. Genellikle yeni evlilerin bu durumlara çok rast geldiği olur. Aşerme, bazen normal gıdalar dışında da görülebilir. Örneğin; kum, toprak, kil, limon tuzu, kiremit tozu, nişasta, un, kabartma tozu ve vanilya gibi maddelere de aşerme görülebilir. Bu isteklere bulantı ve kusma da eşlik edebilir. Hamilelikte bir besine ya da maddeye duyulan aşırı istek mutlaka doktora başvurularak söylenmesi gerekmektedir. Çünkü bu istekler vitamin eksikliği, beslenme bozukluğu ya da kansızlığın belirtisi olabilir. Aşerme hamileliğin 3. ya da 4. ayından sonra azalarak kaybolabilir. Bazı hamileliklerde hiçte görülmeyebilir. Aşerme bünye ile alakalı bir durumdur. İlla ki her hamile aşerme durumu yaşayacak diye de bir kural yoktur. Tabi bazı istisnai durumlar dışında.

KAKAOLU SADE KEK NASIL YAPILIR?

KAKAOLU SADE KEK NASIL YAPILIR?

Kek, birçok malzemelerin birbiri içerisine koyularak yapılan ve fırında ya da farklı metotlarla pişirilen hamur işi tatlısıdır. Kekin farklı farklı birçok çeşidi mevcuttur. Damak zevkinize göre her çeşit kek yapabilirsiniz. Özellikle kadınların günlerinde sıkça tercih ettikleri hamur işlerinden birisidir. Yapımı kolay gibi görünse de, kek yapmanında bazı püf noktaları vardır. Malzemeleri koyarsın çırpıp, fırına atarsın demekle ne yazık ki olmuyor. Her zaman, her yerde tarifler aynıdır. Ancak önemli olan kesinlikle severek yapmak ve elinizin lezzetidir. Hangi konuda olursa olsun ve tabi özellikle yemek konusunda severek yapmak oldukça önemlidir. Yaptığınız yemeğin ya da hamur işlerinin malzemelerinin içerisine mutlaka bir cimcik de sevgi ve aşk eklemeyi ihmal etmeyin. Daha lezzetli olduğunu göreceksiniz. Gelelim hem kakaolu, hemde sade keki bir arada nasıl yapabiliriz, sorusunun cevabına.

ÖDEM SÖKTÜRÜCÜ BİTKİ ÇAYI TARİFİ

ÖDEM SÖKTÜRÜCÜ BİTKİ ÇAYI TARİFİ

Ödem, kadınlarda sıkça görülen vücutta fazla su birikmesi durumudur. Ödem genellikle ellerde, ayaklarda, göz kapaklarında, bacaklar ve bileklerde görülmektedir. Yüzük takılamaz ve ayakkabı giyilemeyecek kadar şişmelere maruz kalınır. Ödem aynı zamanda kilo alımına da sebep olmaktadır. Özellikle yaz aylarında aşırı su tüketmeyle birlikte vücut su toplamaya başlar. Bir de yemeklerde aşırı tuz tüketiyorsanız, içtiğiniz bütün su tamamen vücutta depolanır ve ödem meydana gelir. Vücutta ödemin var olup, olmadığı anlamak için yapmanız gereken çok basit bir yöntem vardır. ”Deri altı dokusunda şişlik belirgin ise, bastırdığınız zaman içine çökme ve çukurlaşma gözleniyorsa vücutta ödem olduğu düşünülebilir.” Bu durumda mutlaka doktora başvurulması gerekmektedir. Gereken tahlil ve tetkikler yaptırılmalıdır. Eğer tetkikler sonucunda ödem ciddi bir rahatsızlık nedeni değil ise, ”idiyopatik” (nedeni bilinmeyen) ödem olarak adlandırılmaktadır.

KÜÇÜK GÖĞÜS NASIL BÜYÜR?

KÜÇÜK GÖĞÜS NASIL BÜYÜR?

Kadınlık hormonu olan östrojen hormonu, göğüslerin büyümesini sağlar. Hatta adet ve hamilelik dönemlerinde bu hormon daha çok salgılandığı için, göğüsler daha büyük ve dik bir görüntüye sahip olurlar. Her kadının rüyasıdır, dolgun ve dik göğüslere sahip olmak. Doğuştan böyle bir görünüm çokta mümkün olmadığı için, çareyi ameliyatlarda arayan birçok kadın var. .Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, görüntüden çok sağlık önemlidir. İlla ki dolgun ve iri göğüslere sahip olursam daha çok beğenilirim şeklinde düşünmeyin. Özellikle genç kızlar küçük göğüsleri çok fazla sorun haline getirmişlerdir. Ancak acele etmeyin. Çünkü evlendikten sonra ve hatta hamileliğinizde göğüsleriniz büyüyecektir. Çok fazla problem haline getirmeyin. Ama illa o kadar bekleyemem ve hemen büyüsün diyenlerdenseniz, göğüs büyütme yöntemlerini uygulamaya hemen başlayın.

Ameliyatsız ve ağrısız göğüs nasıl büyür?

DENİZ BÖRÜLCESİ SALATASI NASIL YAPILIR?

DENİZ BÖRÜLCESİ SALATASI NASIL YAPILIR?

Deniz börülcesi, ıspanakgiller familyasından olan bir bitki türüdür. Bu isim altında birbirine çok benzer ve zor ayırt edilen alt türleri mevcuttur. Deniz börülcesi, deniz kıyısına yakın yerlerde yetişen bir bitkidir. Deniz börülcesi, en çok Türkiye’de Gökova’da yetişir. Deniz kıyılarında suyun gel-git yaptığı yerlerde sular çekildikten sonra yetişen bu bitki tuzlu ve ekşidir ama oldukça lezzetlidir. Daha çok ilkbahar zamanlarında tüketilir. Çünkü sonbahara doğru deniz tuzunu iyice içine çeker. Haşlanarak salatası yapılır. İyotlu topraklarda yetiştiğinden iyot eksikliğine bağlı guatr hastalığına faydası vardır. Deniz börülcesi; sarımsak, limon ve zeytinyağı ile sos yapılarak tüketilmektedir. Deniz börülcesi balık sofralarının vazgeçilmez mezesidir. Tabi bir de, deniz börülcesinin temizlenme (ayıklanma) aşaması vardır. Oldukça önemli bir husustur. Çünkü iyi şekilde temizlenmezse dikenleri batacağı için, keyif vermeyecektir. Bakalım deniz börülcesinin faydaları nelerdir, nasıl temizlenir ve son olarak salatası nasıl yapılır?

CİLT LEKELERİNE BİTKİSEL ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

CİLT LEKELERİNE BİTKİSEL ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Cilt lekeleri; güneş lekesi, sivilce lekeleri, hamilelik lekeleri ve yaşlılık lekeleri yüz bölgesinde ortaya çıkan, kadınların görmek istemediği en önemli cilt sorunlarından birisidir. Yüzünde cilt lekeleri bulunan bir kadının günün her anı rahatsızlık duyar. Özellikle sosyal hayatını olumsuz yönde etkiler. Çünkü durmadan lekelerine çözüm yöntemleri ararlar. Cilt lekeleri yaz aylarında daha çok ortaya çıkmasına rağmen, soğuk kış aylarında da vücut yapısının bozulmasından kaynaklı ortaya çıkabilir. Dışarıya çıkmadan evde dahi mutlaka güneş koruyucusu kremi sürülmesi gerekmektedir. Güneş yok diye düşünerek, güneş kremini sürmeyi ihmal etmeyin. Lekeler sadece güneş olduğu zaman değil, soğuk havalarda da oluşabilir. Hatta televizyonun yaydığı ve bizim görmediğimiz ışınlar dahi leke oluşumuna zemin hazırlamaktadır. Ciltte oluşan strese ya da ergenliğe bağlı olarak ortaya çıkan sivilcelerin, bilinçsizce sıkılması sonucunda lekeler meydana gelebilir. Zaten ciltte oluşan her sivilce, leke olarak

NASIL KİLO ALINIR?

NASIL KİLO ALINIR?

Kilo almak, kilo vermek kadar zordur. Genellikle bünyeden bünyeye değişiklik gösteren kilo alımı ya da kilo alamama sorunu kadınların olduğu kadar, erkeklerinde problem olarak gördükleri durumdur. Öyle kişiler mevcuttur ki, ne yaparlarsa yapsınlar kilo alamazlar. Tabi bu Türkiye geneli ortalamasının çok altında kalan bir kısım olduğu biliniyor. Çünkü Türk kadını ve erkeklerinin geneli balık etli diye tabir ettiğimiz hafif kiloya sahiplerdir. Son zamanlarda bu balık etli diye tabir ettiğimiz kişiler her ne kadar obeziteye doğru gidiyor olsa da, kilo alamayan ve bu durumdan sağlık problemleri yaşayan kişilerde vardır. Bu tamamen metabolizma ve bünyeyle ilgili bir durumdur. Hatta genetikte diyebiliriz. Ancak sağlıklı ve düzenli beslenmeyle birlikte istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Zayıflık ne güzel niye kilo almak isterler ki, diye de sormadan geçmeyelim. Kişide fazla kilo nasıl kötü görünüyor ve sağlık problemlerine yol açıyorsa, zayıflıkta aynı şekildedir. Önemli olan ideal ve sağlıklı kiloda olmak. Herkesin bünyesine ve vücut tipine göre kilosu mevcuttur. Bunu öğrenerek o kiloda kalmaya özen gösterin. Kilo vermenin nasıl bir diyeti var ise, kilo almanın da öyle diyet kilo aldırma listesi mevcuttur. 

LİMONLU PARFE TARİFİ

LİMONLU PARFE TARİFİ

Sıcak yaz günlerinin vazgeçilmezi olan, her evde bulunan malzemelerle hazırlanışı ve sunumu kolay olan nefis bir tatlıdır. Özellikle dondurma severlerin keyifle tüketeceği limonlu parfe
yiyenlerin tadını unutmadığı hem hafif hem sağlıklı bir lezzettir.